reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Připojení k internetu na dlouhou vzdálenost

Neregistrovaný (0)|9.5.2016 19:58
Tazatel: Ted

Znění dotazu: Dobrý den, mám zahradní domek který je cca 250 m od mého domu (bohužel není na něj přímo vidět). V hlavním domě je připojení k Internetu s rychlostí 240 Mb/s. Pomozte mi prosím navrhnout možnosti rozšíření domácí sítě do zahranímu domku. WiFi je podle mě kravina a nevím jestli je možné použit FTP kabel, moc tomu nerozumím. Děkuji za ochotu :)
Gouranga (699)|9.5.2016 22:19
Po UTP kabelu je zpravidla limit 100 m. Toto se pak resiva pomoci switchu po 100 m, coz predpokladam, ze by asi na zahrade byl problem. Dalsi moznosti by byla wi-fi za pomoci velice smerovych anten, ale to konkretne uz nedokazu doporucit
durib (1141)|9.5.2016 22:49
Na takovou vzdálenost doporučuji optiku. Ethernet převodník -> optický kabel -> ethernet převodník.
Kabel je otázka, jestli samonosný na zavěšení, nebo do chráničky do země. Dnes už to není tak drahé a bude to stabilní.
Riskantnější možnost je zkusit ten spoj po kvalitnějším ethernetu, jestli se chytí a bude stabilní (zkusit to třeba ještě na tom klubku). Případně když tak na půl cesty hodit switch, ale ten se zase musí napájet. Je to ale riskantní a optika zde dle mne vede.
Salamander (6177)|10.5.2016 07:53
Po ethernetu jedine s extenderem nebo prevodnikem na coax, ale optika je urcite dobra volba, a ve vysledku to asi nebude ani tak drahe.

Nechci delat reklamu, ale prodavame presne takovehle srandicky, takze pokud mas zajem, muzes me kontaktovat.