reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s win na hdd

Mi3k (4)|27.8.2007 12:58
mam problem nainstalovat win na hdd ktory mam zapojeny cez SATA/300 pritom ma stary hdd a ten je cez IDE a ja potrebujem ho dostat na ten novy
mech13 (5526)|27.8.2007 13:08
co na to kristalova koule?

ze by windowsy nebyly schopny najit SATA disk? co skusit v biosu nastavit u SATA legacy mode (nebo vypnout native, vsude to je jinak)? nebo na zacatku instalace zmacknout F6 a prihodit driver na diskete? nebo driver naintegrovat primo do instalacniho CD?

ale mozna ze odpovidam na neco jinyho, dotaz je dost strucny a nejsu si moc jiste jestli jsem to spravne pochopil, spis sem si to domyslel jak to mozna je...
Mi3k (4)|27.8.2007 13:20
ved to je problem ze nemam tu disketu a nemozem na nete najst ten driver
mech13 (5526)|27.8.2007 13:37
tak nam teda bud rekni co mas za zakladni desku, protoze bez toho muzem jit leda tak frngat kulicky nebo skus v biose nastavit aby se sata tvarila jako PATA... prakticky vsechny novsi desky to maji...

napred si ale najdi na strankach vyrobce tve zakladni desky tvuj model a podivej se do sekce drivers...
Mi3k (4)|27.8.2007 13:42
tak zakladnu dosku mam: asus M2N-SLIDELUXE
HDD SEGATE 250GB baracuda 7200rpm SATA/300,16MB
Mi3k (4)|27.8.2007 14:00
Tak Som Nasiel Ten Driver Tak To Skusim A Dik Moc
eraser (0)|27.8.2007 14:30
V tomto prípade by som zdôraznil a všetkých prispievateľov upozornil, akú dôležitú roľu hrajú vhodné informácie, ktoré sú pre druhých skutočne nepostrádateľné, aby mohli druhým pomáhať a aby sa problémy efektívnejšie a presne riešili. Naviac sa tu kopí množstvo zbytočných príspevkov, čo len zneprehľadňuje celú tému, čo môže viesť k opakovaniu sa riešení pre totožný, či obdobný problém.

Ďalej si uvedomte, že ľudia, ktorí sa tu snažia pomaháť, túto činnosť vykonávajú zadarmo a tým, že z vás budú ťahať informácie, ktoré mali byť udané hneď v prvom príspevku, resp. pri vašej otázke, ich len zaťažuje, mätie a stojí ich čas, ktorý môžu využiť vo svoj prospech, prípadne namiesto toho poradiť niektomu, kto sa vie jasne vyjadriť a svoj problém patrične popísať.

A taktiež by bolo vhodné, keby sa tu eliminovali otázky, na ktoré vypľuje priamu odpoveď google behom pár milisekúnd.