reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Druhotná licence" Windows

souteh (371)|14.5.2016 00:30
Zdravím,

je toto v pořádku? http://shop.certasoft.cz/content/12-jak-to-funguje
Nabízejí OS za 1300,- i méně, tak to ve mně vyvolává pochybnosti.
Salamander (6177)|14.5.2016 10:54
Je to druhotna licence, 1300 je jeste hooodne drahe
http://aukro.cz/software-operacni-systemy-100828?order=p
souteh (371)|14.5.2016 11:37
Jsou v tom nějaké nevýhody? Proč by si lidi měli kupovat originál za 3 tis., když si můžou pořídit tohle? Jde to jak do nového, tak již rok zajetého PC?
Tomak_CZ (392)|14.5.2016 12:41
Také jsem měl obavy a zakoupil jednu licenci na zkoušku. Dnes mám již 4 a vše jede jak má. Samozdřejmě, že to půjde do obou variant co jsi zmínil... I kdyby mi časem nějaká licence vypadla, tak za ty peníze koupím jinou...
Ventero (1280)|14.5.2016 12:53
Jejich poslední tvrzení dle mě není pravdivé.

OEM licence pro výrobce PC je spjata s HW, který produkuje - distribuuje, a tak OEM-licenci, kterou MS poskytl např. Dell lze použít zase jen pro výrobky, které jsou vyrobeny či brandovány touto firmou ... Takto zní licenční ujednání.

Pravdivé je tvrzení, že takováto ujednání nejsou v hierarchii legitimity příliš vysoko a tak lze toto přebít rozhodnutím příslušného orgánu.

Na závěr: Zástupce MS v souvislosti se staršími verzemi Windows prohlásil, a chová se tak, že takové prkotiny prostě řešit nehodlá - zvláště ne v případě jednotlivců, tedy soukromých subjektů. Od té doby je veřejně znám pouze jeden případ, kdy došlo ke stíhání takovéto osoby a to bylo zdůvodněno tím, že z jeho IP bylo zaznamenáno několik tisíc nelegálních aktivací během krátkého časového úseku ...

Takže bych toto nějak těžce neřešil, přestože dle licenčních regulí nese zodpovědnost koncový uživatel, ale konkrétně v tomto případě by jistě lokální justice toto břímě z uživatele sejmula a přenesla na prodejce, pakliže by rovnou nerozhodla v podobném duchu, na který se ta firma odvolává ...
Tomak_CZ (392)|14.5.2016 13:09
Pro přesnost já zakoupil krabicovky 8.1 ne oem... Koukám, že ty už dnes vidět nejsou... Samozdřejměpři přechodu na w10 je to také oem.
souteh (371)|14.5.2016 13:31
Takže abychom to uzavřeli, když si koupím např. přes ten odkaz na aukro 8.1 Pro za 400,-, nainstaluju a aktualizuju na Win 10, mám jistotu stejného softwaru jako při koupi verze za 3 tisíce. Správně? :)
Ventero (1280)|14.5.2016 14:09
Jestli je to standardni licence, tak uplne. Tu muze kdokoliv preprodat.