Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2012

Primární požadavky: výdrž baterie – Ultrabook

Další komentář:
    Dobrý den,
    chtěl bych Vás požádat o pomoc při výběru ultrabooku. Bude používán především na práci a školu. Tudíž bych od něj chtěl co nejlepší výdrž baterie a zpracování, aby při cestování něco vydržel .

V současné době uvažuji o Dell XPS 13
    https://www.alza.cz/dell-xps-13-d235...catid=18853267
    - Je už ale trochu přes rozpočet, tak bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti, jestli je opravdu tak dobrý. Případně jsem otevřený jiným návrhům.

Děkuji předem za Vaše odpovědi a návrhy.
    Tom
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Taky jsem pri vyberu notebooku koukal na XPS13, co mi u nej vadilo
    • webkamera umistena pod displayem, na skype apod. dost nepouzitelne.
    • neda se otevrit jednou rukou (vypada to jako detail, ale obcas to hodne nastve)
    • Touchpad neni nic moc, aspon ve win 8.1 (na 10 je to pry trosku lepsi)
    • Pomerne hlucny vetrak i pri relativne male zatezi

Jinak je to super notebook, za tu cenu za kterou se ted prodava bych ho urcite koupil, jako alternativu vidim ThinkPad T460 ale ten je cenove o tost vys . Ja nakonec vybral MacBook Pro 13", ale to je spis o osobnich preferencih
    Naposledy upraveno uživatelem Salamander: 18-05-2016 v 11:07

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Tedy pánové, za ty peníze 13.3", jen 4 GB RAM, bez numerické klávesnice, to je tedy BOMBA!

Co kdybys zkusil HP Envy 17 (17-n105nc), Dvoujádrový procesor Intel Core i7-6500U (2.5GHz, TB až 3.1GHz, HyperThreading); 8GB RAM (DDR3); 17.3" FullHD displej; grafika NVIDIA GeForce 940M 2GB DDR3; 1TB pevný disk; rozhraní: Wi-Fi ac, Bluetooth, 4x USB 3.0, HD kamera, HDMI, čtečka karet; zvuk Bang & Olufsen; operační systém Windows 10 Home.
    Na CZC.cz za 24490,- Kč ??

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    17.3" FullHD displej
    Jasne, chce Ultrabook na cestovani, a ty mu nabizis zehlici prno Cetl jsi to vubec?

Osobne povazuji cokoliv nad 14" na caste prenaseni nepouzitelne, a jde mu o vydrz baterie a zpracovani, to asi nebude nejhorsi, ale vydrz 4 hodiny (recenze na notebookcheck) je celkem k smichu a do plastaku uz bych taky nesel

Na druhou stranu 4GB RAM je trosku omezujici, navic vzhledem k tomu ze se neda rozsirit.

BTW: MacBook Air ma ted v zakladu 8 a je taky za podobnou cenu

Obyvatel SHW Avatar uživatele souteh
    Registrace
    Jun 2010

A co https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-...172659/produkt ?
    S téměř každodenním přenášením nemám problém - je lehký a tenký, osobní rekord ve výdrži zatím 6,5 hodiny (začínal jsem na 90 %) jen s Wordem. Až na výměnu prvních dvou vadných kusů si nemám na co stěžovat

4K displej taky pro mě úplně novej zážitek, navíc mi ho už pár spolužaček pochválilo, že se jim fakt líbí...

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Jestli můžu doporučit pár postřehů ze servisu Lenovo
    a) nekupuj si noťas s displejem pod sklem
    b) pokud si chceš koupit noťas s displejem pod sklem, zaplať si hodně dobrou pojišťovnu

Btw. proti tomu Dellu asi Lenovo nahodilo ThinkPad 13, kterej jsem rozhodně ještě neměl v ruce a vůbec netušim, jak na tom ten noťas je parametrama se drží celkem obstojně, myslím, že za obdobnou cenu má dokonce i lepší parametry https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-...E8HxoCb2Hw_wcB, akorát teda vůbec netušim, co tak 3-článková baterka, co to umí... Dell má ale jednu obrovskou výhodu a to je tříletej NBD servis. Kterej má navíc mnohem líp řešenej, než Lenovo. A zklamala mě T460s - ten ntb má dva M.2 sloty a jeden z nich je kdoví proč blokovanej WWAN only. Ale to jen tak mimo téma

Jinak ten joke s tím "hledám 13" ultrabook ---> koukni, tady máš suprovej 17" noťas dokonalej na přenášení" byl fakt dobrej
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 21-05-2016 v 02:39

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Jenom takové rychlé info. Prošel mi rukama Thinkpad 13. A musím říct, že na první osahání docela slušný. Lehkej noťas, pevný šasi, je vidět slušný tovární zpracování, krásnej matnej FullHD displej. Za mě rozhodně zajímavý zařízení za nějakejch 25000, za kolik se dá v pohodě sehnat.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od alisazoja v sekci Notebooky
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 16-09-2010, 23:45