reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Repro k NTB, popř. komplet řešení do 20.000 Kč

ronny77 (1)|19.5.2016 10:39
Čau kluci, prosím o jakékoliv rady při výběru audio řešení. Díky předem

Místnost +- 20m2 v paneláku.
Zdroj - výhradně hudba ve FLAC - z NTB, popř. ext. disku. NAS zatím nemám, ale stejně asi budu pořizovat.
Neposlouchám rádio, nemám CD, nekoukám na TV, nehraju hry.
Takže jen stereo.
Hudba - vše možné, ale nejčastěji poslouchám tvrdší rok, metal.
Rozpočet - do 20.000.
Do roka bych se měl stěhovat, a na novým místě bych mohl pořídit něco jinýho, většího, takže tohle řešení nemusí být nic na doživotí. Ale samozřejmě pokud by to bylo něco trvalejšího, mohlo by se to stěhovat se mnou.
Na sestavy za 30 až nekonečno to u mě ani do budoucna nevypadá.

Repro - jen regály, na sloupy nemám místo. Umístěný na stole. Můžu dát i ke stěně.
Na stojany momentálně místo není.
Teď hraju jen přes reprák NTB (Thinkpad 420), takže šílenost.
Zdroj informací, kde jsem zatím hledal - recenze na netu (př. whathifi, amazon), nějaké vyguglené příspěvky z různých fór (CZ i zahraničí).

Co např. poslouchám:
Rock - Arch Enemy, Nightwish, Faith No More, Sepultura, Rammstein, Soilwork, Fear Factory,
OST - Badalamenti, Hans Zimmer,
Pop - Coldplay, Seal, Sia, Sarah Brightman
Elektronika - GusGus, Röyksopp, Sonic Adventure Project
Klasika - Vivaldi, Mozart
Různé - Dub Pistols, Monkey Business, Satriani

Jeden čas jsem měl sestavu Yamaha 6??, prostě obyč věžička s CD i s origo repro, a její zvuk mi vyhovoval.

Zatím uvažované varianty
1. NTB + aktivy
Líbily se mi Focal XS Book, ale stejně jako většina ostatních menších aktivních regálů (aspoň co říkají recenze), nejsou vhodné na tvrdší muziku, protože moc nebasujou.
V užším výběru mám AW M23 (5.000), Yamaha NX-N500 (ty jsou ale za dvacítku), Dali Zensor 1AX (16.000), Wharfedale DS1 (7.000), Q Acoustics BT3 (13.000), Audioengine A5+ (11.000)

2. zesilovač + DAC + pasivy
při brouzdání po heuréce jsem natrefil na pasivy Xavian Bonbonus za 10.000, tak kdyby k tomu byl nějaký obyč. zesik + hned nebo později DAC? Dle lidí ale taky nejsou ty Xaviany moc vhodný na tvrdší muziku.
samozřejmě v regálových pasivech už je výběr větší, myslel jsem na nějaké QA, Wharfedale, Dali Zensor 1 …

3. Zesilovač + Raspberry s DAC zvukovkou + pasivy

4. streamer (včetně amp+DAC) + pasivy
tady jsem koukal na Denon DRA N-9

5. normální systém
Yamaha N560
Denon M40 - nemá ale wireless