reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výrobci základních desek - dotaz

Ventero (1280)|30.5.2016 20:02
Zdravím komunitu i návštěvníky.

Koukám se po deskách sc. 1150 a 1151 v ceně 2000-3000 Kč a koukám, že z těch několika málo výrobců MB, co na světě zbylo u nás prodávají jen 4, tedy asi půlka.

Asus
AsRock
Gigabyte
MSI

Zajímalo by mě, co mi k jednotlivým značkám desek hodíte za poznámky či podněty ohledně výhod a nevýhod vždy konkrétní značky. S čím jste se setkali, o čem jste četli, co by jste doporučili.

Co se týče ankety, tak kdo by volil nějakou jinou exotickou možnost, tak ať ji prosím napíše do odpovědi a popíše proč. Ostatně o to prosím i ty, jenž zvolí jednu ze 4 klasik, aby mi k tomu něco napsali :D

Díky a fajn časy všem ...
Sommer (384)|30.5.2016 20:16
Já volil Asus. Může to být jen klika, ale s jejich deskami mám ty nejlepší zkušenosti, nikdy jsem nemusel reklamovat, vždycky mi sloužily dost dlouho bez problémů. S deskami Gigabyte mám negativní zkušenost, a po těchto mi do PC nesmí. S deskami AsRock nemám zkušenosti.
flanker (1579)|30.5.2016 21:41
Já také Asus, speciálně pak ROG, ASRcok mám také zkušenosti, těm levným se fakt vyhnout. Když jsem ještě psal recenze desek na PCT, tak ještě s ejndím kolegou sjme se předháněli kdo udělá detailnější recenzi :D..On bohužel měl dvakrát tu zkušenost, že mu ASRocka začala hořet (resp pálit mosfety v zátěži). Mě taky moc nepřesvědčila nižší třída, prohýbala se jak papír. U ASRock jedině highend. U Asusu máš tu pohodu, že je tam dobrý celosvětový support (BIOSy, drivery i třeba po 5 letech existence produktů u některých desek) a dobrá kompatibilita (to jsou ty PDF listy odtetsovaných zaručených RAM, SSD disků atd)
romana51 (65)|30.5.2016 22:38
Volím ASUS, podle mého subjektivního názoru má dobrý BIOS, zatím mne nezklamala s CPU i7-2600K, nyní mám CPU i7-6700K a MB s čipsetem Z170,
dobře se taktuje, ale mám jej krátkou dobu na nějaké závěry. Jen mne naštvalo, že na DVD byly staré ovladače a BIOS byl o 2 generace starší. :thumbdown
Obojí jsem musel tahat z jejich webu. Ale je fakt, že podporu mají velice dobrou. :thumb
Před tím jsem měl 2x Gigabyte, u jedné se nenačetl ani BIOS (vyměnil jsem za ASUS), druhá byla bez závad.
MSI mi nesmí do chalupy, u dvou stejných desek (moje a synkovo PC) se uvolnil chladič čipsetu a bylo vymalováno. Už je to dost let, ale důvěra je v háji.
Ventero (1280)|31.5.2016 13:41
Koukám, že "voliči" Gigabyte volí bez poznámek :D ...

Tak co se týče MSI, tak když se vrátím k sc.478, tak snad neexistovaly desky, které by byly tak spolehlivé a měly takovou životnost. Ještě dnes jich většina bezvadně funguje a to i těch co byly v permanentní zátěži. Však i HP je využíval a neznám větší držáky. Snad jen Dell se tomu vyrovná. Jenže to už dávné sněhy jsou a zřejmě, podle některých poznámek, dávno roztály ... Co se týče sc. AM2 tak tam měly ultramizerný V-core kondíky a s jakýmkoliv výkonnějším CPU se brzy nafoukaly. Jinou zkušenost nemám.

Jednu levnou AsRock AM3 jsem montoval bráchovi, tak se po varování od Flankera schválně mrknu, jak na tom po dvou letech je :D

Gigabyte používám v levném sektoru celkem běžně, protože mívaly a asi i pořád mají nejlevnější nabídky za 1100 - 1300,- a sám jsem měl celkem vybavenou GA-P55-UD3, kde jsem byl s výbavou a funkcemi spokojen, ale snad u všech desek této firmy jsem zaznamenal jeden problém: V některých konkrétních situacích opakovaně přestávala fungovat klávesnice via USB. Jedná se tedy o tovární chybu nejspíš v BIOS.

No a s Asus od sc. 478 zkušenosti nemám vůbec ... Tak jako s takřka vším za posledních 10 let - pořád dělám jen starý křápy ... A proto jsem vás tady tak drze zainteresoval :D

Díky za názory a snad se ještě někdo přidá ...
Ventero (1280)|6.6.2016 23:49
Nikdo se už nepřidá ? 7 lidí mi přijde chudé na vyhodnocení ...
Chester1722 (74)|7.6.2016 08:31
Ja som hlasoval za ASUS. Sice nie som nejaky extra profesional a moc sa v tom nevyznam v porovnani s niektorymi tunajsimi osadlikmi ale... Zatial za 10 rokov som mal 3 vlastne PC, vzdy ASUS doska a nikdy ziadny problem. Preto aj ASUS dostal moj hlas :)
Speda (154)|24.9.2016 10:32
Ahoj, po dlouhé době sem zpět. Já volil MSI MSI Z170A GAMING PRO - Intel Z170 přehledný bios (snadné taktovaní) robustní vzhled. diagnostika CPU,MB,GPU, Rozhodně bych se nebál i Asusu. Jednu desku na Amd procesoru už mám 10 let :) a drží pořád
Donald64 (702)|24.9.2016 11:20
Za mě určitě Asus, nikdy jsem s nimi neměl žádné problémy. Oproti tomu s Gigabytem jsem měl problémy snad vždycky a ty počítače fungovaly tak nějak prapodivně, nacož výrobce konstatoval, že se závada neprojevila, tak já nevím. S ASRock nemám žádné zkušenosti a na MSI jsem si nestěžoval, ale přeci jen už je to řada let a dnes už to může být jinak (u MSI/Gigabyte). Pokud to tedy jde, tak volím Asus.
Mi.Lek (121)|24.9.2016 18:13
MSI a ASUS. A dám hlas MSI, aby to bylo trošku "vyrovnané".

Asus jsem měl v PC cca. 8 roků, MSI teď "dobíhá" druhý rok služby (MSI Z97 Gamming7).