reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EGA Ultra EG-3000

wojta (54)|28.8.2007 18:07
Tato EGA karta je urcite zajimavy kousek:
Vystup najednou na dva monitory, kombinace EGA / mono Hercules. A to co by se dalo oznacit za dnesni TVout se drive pouzivalo daleko casteji, graf. karty se casto misto monitoru pripojovaly k TV. Nebo monitory byly na klasicke videovstupy. Mam jeden starsi monitor Philips, ktery ma normalni NTSC videovstup.
Letopocet 1987.

Figa (300)|2.3.2008 18:46
Máš jí ještě?
kane.shw (1231)|2.3.2008 18:56
To je nádhera, musel jsem zamáčnout slzu ;)
Člověk už tomu pomalu ani nemůže věřit, že se něco podobného kdysi ("kdysi" zní hrozně, ale 20 let v IT je věčnost :D) běžně používalo :thumb

Zajímalo by mě, jestli je ještě funkční?
Figa (300)|2.3.2008 19:31
Přesně to mě zajímalo proto jsem se ptal jestli jí má.Jestli je funkční, tak j eto docela rarita.
trodas (1753)|2.3.2008 23:03
No teda.... :D
A ja tipuji, ze funkcni je. Nevidim zadne jine kondiky nez keramiky a tim padem se na ni de-facto nema co pokazit :) Ze jede? :D
vlask (42)|3.3.2008 20:46
Vy ste dobri, jeste po chudakovi chtit aby sehnal Ega monitor a jeste k tomu nastaveni switchu pro tu grafiku :) Problem nebyva tyhle karty sehnat, vetsina i funguje (ale mam i par vyjimek), problem je dnes sehnat ega monitor a spravne nastavit obnovovaci frekvenci pro nej.

Jinak hlavni svab je Gemini VC-001 a v mych testech vykonu zatim uspesne vede zebricek nejpomalejsich grafik co se tyce vykreslovani grafiky, s textem to neni zas tak hrozne....
Swarm (0)|3.3.2008 22:50
Na 3dfx srazech u Taskra jeden takový monitor leží na skříni a viděl jsem ho funkční minulý i předminulý rok, když jsme tam hrály nějaký starý hry na tom XT počítači ze Slušovic - to bylo teprv retro :-D.

Jinak grafika je pěkná. Kdysi jsem měl EGA od ATI. Škoda, že jsem ji s někym vyměnil, ani nevim za co :-(.
Figa (300)|17.4.2008 20:46
[QUOTE=wojta;46005]Tato EGA karta je urcite zajimavy kousek:
Vystup najednou na dva monitory, kombinace EGA / mono Hercules. A to co by se dalo oznacit za dnesni TVout se drive pouzivalo daleko casteji, graf. karty se casto misto monitoru pripojovaly k TV. Nebo monitory byly na klasicke videovstupy. Mam jeden starsi monitor Philips, ktery ma normalni NTSC videovstup.
Letopocet 1987.

[/QUOTE]

Tak máš ji nebo ne?
Jaroji (11)|12.7.2017 22:46
Pozdě ale přece:
Tady je nastavení:
http://matthieu.benoit.free.fr/123.htm