Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 73

Téma: Kúpa Dell U2715H

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Takze je lepsie volat priamo do Dell? Myslel som, ze to vratim Alze, ci tu je mozne obist? No Pozriem to este raz vecer co to spravi, ale ten jeden najvyraznejsi presvit na lavej strane tesne nad lavym rohom, je mierne vidiet aj teraz. Ked sa ale postavim, tak ten presvit sa strati, ale ak sedim, alebo sa dam nizsie, tak je vidiet. Uvidim este ten vecer, ale ak to bude, ako vcera, tak urcite to nejak riesim. Ide o model vyssej rady, tak by som cakal nejaku kvalitu v podani aj ciernej a nie flakaty obraz v tmavych scenach.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Vyzera to nejak takto v tme. Tie dve posledne fotky su fotene telefonom a vyzeraju vernejsie, takto nejak to priblizne vyzera, ta prva fotka s nazvom "picture 34 bola fotena webovou kamerou a az tak hrozne to zas v skutocnosti nevyzera. Najviac mi vadi ten presvit na lavej strane, ten badam pri kazdej tmavsej scene. Bola fotena pracovna plocha s nastavenim cierne tapety.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Picture 34.jpg 
Zobrazení: 105 
Velikost: 117.9 KB 
ID: 31477   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_0223.jpg 
Zobrazení: 61 
Velikost: 865.0 KB 
ID: 31476   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_0222.jpg 
Zobrazení: 89 
Velikost: 788.3 KB 
ID: 31475  

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Ty fotky jsou k ničemu, když k tomu neuvedeš, jak máš nastaven JAS/KONTRAST, co jsem se už ptal. Já mám léta nastaveno 45/60 % a svítí to jak blázen.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Nastavene je to tak,ako to bolo od vyroby, cize 75% jas a 75% kontrast. Vsimol som si tiez, ze ked hybem s kontrastom smerom dole, tak logicky sa straca, ale ked idem hore, tak sa pridava len do 74% a akonahle skocim na prednastavenu hranicu 75% tak zrazu akoby skoci a razatne zvysi hodnotu. Nas 75% sa uz prakticky nic nemeni, neni to divne?

Inak, ak nejaky film pustim v mensom okne, tak ta cierna je fakt nadherne tmava, ale akonahle prepnem na celu obrazovku, tak sa strati jej sytost a ukaze sa aj to nerovnomerne podsvietenie. Daalsia vec, ktora mi trochu dost vadi je, ze ak je v miestnosti tma a na obrazovke trebars ta cierna plocha, tak pozorovacie uhly sa ako keby znizili, strasne to meni rozny preliv farieb do sivej, alebo mierne do fialova a tak, akoze staci sa fakt trochu nahnut do strany, ci hore/dole a meni sa to snad este horsie, ako pri TN, nerozumiem tomu.. Neviem ci mam nejaky spatny kus, alebo je toto bezne.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

A není to spíš IPS glow?

Kvůli tomu mám stáhnutý jas na minimum(LG IPS234) a za tmy je černá spíše stříbrnou. Je to věc kvůli které mám stále chuť asi po dvou letech užívání ten monitor prohodit oknem. Ale problémy s barvami jaké uvádíš nemám.

Napadá mě kacířské řešení, buď dodělat aktivní RGB led podsvícení, nebo nastavit fullHD rozlišení se zobrazením 1:1 a tmavé kraje prostě zakrýt a nehýbat hlavou. Možná by pomohlo nějak přinutit výrobce panelů aby opět začali dělat ips panely s A TW polarizérem.

To už jsem si říkal že monitor za 14000 by jím mohl být vybaven.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

To prve video dokonale vystihuje to, co som sa snazil napisat, je to presne tento problem a cierna v noci fakt neni cierna, to uz ten TN mal krajsiu ciernu. Staci sa mierne pohnut a robi to presne to, co na tom videu a tiez ma to dost sere. Tiez je na tom videu vidiet tie presvitajuce rohy aj ked sa nan pozeram priamo a to ma trapi tiez. Cakal som, ze monitor za 550 eur (inak stoji 650 eur) by uz sakra mal splnat nejake kvality, toto mi nepride uplne v pohode. Cez den to tak clovek nevnima, ale ta noc je des, az sa mi ten obraz v tmavych scenach hnusi.

Jeden z hlavnych dovodov pri kupe bolo vyssie rozlisenie a teraz to mam orezat na FHD? To snad nie, to neprichadza do uvahy, ani ako krajne riesenie, to uz som skor ochotny ho vratit a vyhodit nekrestanske peniaze za ten NEC.. i ked tento Dell sa mi vizualne paci viac.
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 30-06-2016 v 00:19

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Zistil som, ze ak pouzijem predvoleny rezim Movie, tak sa nastavuje dynamicky kontrast ci jas a pri tmavych scenach obraz stmavne a tie flaky na obrazovke nie su tak moc vidiet. Neviem, myslite, ze je to vec, ktora stoji za reklamaciu?

Zaregistroval som svoj monitor aj na strankach Dell a pisu, ze 10 az 15 dni trva spracovanie ci co, tak to tma asi volat zatial nemozem co? Neviem, ci ist do tej alzy a skusit druhy monitor, alebo to nehat tak pretoze ak ten dalsi ma vazne trpiet tym istym, len na inych miestach, tak to moc neriesi.

Natocil som rovno video, aby to bolo presne vidiet. Je to tocene cez den so zatiahnutymi zaluziami. V noci to byva este vyraznejsie. Najviac mi vadi ten presvit na lavej strane, ten si vsimnem aj pocas dna v osvetlenej miestnosti. Tie presvity na druhej strane su v noci tiez dost vyrazne a zaberaju vacsiu plochu, ale cez den ich prakticky nevidim, co je (ne)vidiet aj na tom videu nizsie. Ide teda o typicky problem, ci takto by to byt nemalo?

Naposledy upraveno uživatelem unreall: 30-06-2016 v 11:32

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

To je snad ještě horší než u mého monitoru, kvůli těm průsvitům bych chtěl určitě jiný, ale ips glow se stejně nezbavíš. Můžeš pro mě zkusit nastavit 1:1 fullHD a zakrýt tmavé části? Chystám se v budoucnu kupovat herní IPS 144hz a ve všech recenzích píší že ips glow není ok. A na aktivní RGB led podsvícení zase nebudou peníze. To že bych měl u 1440p panelu fullHD mi nevadí.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

IPS glow je ten efekt, ktory meni obraz treabars do sivej pri jemnom natoceni a najviac to badat v noci? No tak najviac mi vadia tie presvity na videu, ked lahnem na postel, tak je to este vyraznejsie a hlavne v noci, nemyslim, ze toto je normalne. Ako mozem nastavit 1:1 fhd? Ak o nastavim aj v ovladacovh nvidie, tak to nastavi celu obrazovku na fhd

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Dá se to přes ovladače, viz obrázek. Ono je to jednoduché, prosvítání by mělo být konstantní a nemělo by jej ovlivnit z jakého úhlu na něj člověk kouká. Ale jak jsem psal, monitor bych vyměnil, asi bude potřeba pár kousků než natrefíš na nějaký dobrý, v tomhle je to nepěkná loterie.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: aspect ratio.png 
Zobrazení: 54 
Velikost: 26.9 KB 
ID: 31478

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Myslis nieco taketo? Odfotil som to cez nastroj na vystrihovanie. Inak su okolo tohto obrazu cierne ramy a obraz v strede je stale pekne ostry, ale mam dojem, ze toto ti asi nestaci, ze? Chcel si spravit video, kde bude naklanat kameru rozne do stran, ci ako?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: gt.PNG 
Zobrazení: 46 
Velikost: 231.5 KB 
ID: 31479  
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 30-06-2016 v 19:22

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Přesně, myslel jsem to trochu jinak. U mého monitoru je v jeho středu černé podání jakž takž dobré. Tak mě napadlo, proč nepoužít nižší rozlišení(1920x1080 nebo 1920x1200) se zobrazením 1:1 a zbytek obrazu na monitoru prostě něčím zakrýt?

U filmů, nebo jinak při práci s pc je mi IPS glow ukradený, ale u her, zvláště hororových je mírně řečeno rušivý a značně deklasuje zážitek ze hry.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

No prave mam rozohraty Resident Evil Revelation 2 a staci ked trochu naklonim do strany a hned sa ten obraz chyta taky ten strieborny ci sedy efekt, ktory mierne zacloni povodne farby, neviem ci sa spravne vyjadrujem, ale mam z toho taketo pocity, asi je to ten IPS glow, proste taka lepsia obdoba panelu s TN technologiou. Presne to, co si poslal v tom prvom videu. To ma tiez sere a myslel som, ze u IPS to sakra uz nehrozi, ved prave preto som ten TN panel uz nemohol zniest a akurat som to len zmiernil a stalo ma to len 550eur Ale tak jasne, celkovo je ten monitor lepsi, ale tento efekt prelinania asi ani iny model neodstrani, to je dane technologiou samotnou nie?

V kazdom pripade tie presvity mi vadia este viac a kvoli tomu by som ho najradsej vratil. Pisal som aj na podporu Dell email, tak cakam na odozvu. Zajtra mam v plne behnut do alzy vratit zdroj, ktory par hodin po kupe uz nevedeli zamenit za iny, tak ho v 14 dennej lehote posielam naspat. Ten monitor ale neviem ci mam tiez brat, alebo sa spolahnut skor priamo na Dell. V Alze mi ho vymenia (mozno) za iny, co sa im vala na sklade, ale Dell si mozno da pozor a posle uz bez tych presvitov, alebo aspon s takymi miernejsimi, co tak nerusia... alebo som len zas naivny. Ma naseru, tak im to vratim vsetko

Inak ten IPS efekt s tym tvojim nastavenim nebol tak vyrazny ale ako prepac... kupim 27" obrazovku v 1440p a mam ju prevadzkovat ako 24" (ci ako to vychadza) v 1080p? To som mohol rovno kupit mensi a lacnejsi monitor. Toto riesenie mi pride ani nie ako uplne to krajne, ale ako uplne sialene
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 30-06-2016 v 20:27

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Jestli chceš pěknou černou a smíříš se s trošku horšími barvami, nižším rozlišením plus Black Crush, tak si můžeš koupit Eizo FG2421. Při přímém pohledu by black crush vadit snad nemusel, ale v reálu jsem tento monitor bohužel neviděl, nicméně má k ideálu hodně blízko.

Bohužel, jak jsem psal, na průsvity je to loterie a chce to prozkoušet více kusů.

Mě to šílené nepřijde, 23 palců je pro mě ideální velikost, 1440p nepotřebuji a 1080p s IPS panelem a 144hz se taky neprodává. To že bych se zakrytím části monitoru zbavil alespoň částečně IPS glow mi přijde jako velmi vítaný bonus, ta stříbrná místo černé je pěkný hnůj.

Jak už jsem psal, taky přemýšlím nad RGB podsvícením, ale to už je celkem velký zásah do monitoru. Nehledě na to, horší by asi bylo udělat dobře řídící elektroniku tak, aby byla synchronizovaná s panelem samotným. Podsvícení tak jak to myslím by bylo v podstatě druhý monitor s velmi hrubým rastrem.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

No ta skusim loteriu teda Inak ten Eizo ma sice ciernu skvelu, ale tie ostatne odtiene sa teda menia ako svina... Ja tomu ale nerozumiem, pokial tieto Dell IPS obrazovky pouzivaju aj profi fotografi a kde kto, tak to predsa nemoze byt take hrozne. Musel som trafit len nejaky blby kus, alebo co. Videl som video na youtube, kde ked zobrazil ciernu, tak bola neuveritelne temna a bez nejakych flakov od presvitu led diod.

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-09-2011, 13:59
  2. kupa SDD
    Od vaclav2211 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2010, 15:12
  3. LCD: HP LP3065 vs. Dell 3007WFP vs. Dell 3008WFP
    Od happymaster23 v sekci Monitory
    Reakcí: 16