Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 73

Téma: Kúpa Dell U2715H

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

A dalsia vec, ktoru som si dnes rano vsimol je, ze monitor vo vypnutom stave (bez signalu), ale aj v tom zapnutom (len vtedy to menej pocut, ked to prehlusi PC), vydava jednotny slabsi piskot a taky jemny "brum", ako ked pocut trafo napr. taky podobny zvuk a ked som sa rano zobudil, tak mi stale nieco piskalo za usami, tak som zatvoril okno a pocuval. Prilozil som hlavu k obrazovke a bolo jasne odkial to ide.

Dnes do tej Alzy behnem vratit zdroj a opytam sa tam toho mladika aj na tu obrazovku, co s tym... i ked ten aj tak bude vediet velke nic, ale ked uz som pisal na tu podporu Dell, tak nechcem ho hned zaniest do Alzy. Vydava aj vam vas Dell podobne zvuky, ak k nemu prilozite hlavu blizsie?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Dnes som bol v tej Alze a spominal som ten monitor a ze ho kludne mozem doniest a vymenia ho za iny, co je samozrejme logicke, len dufam, ze ten dalsi nebude snad este horsie presvitat, lebo ma slahne...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak dej potom vedet chci kupovat take monitor a mel jsem vybrany presne ten co mas ty

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Jasne, urcite dam vediet, hned v pondelok by som tam skocil. Mimochodom, neviete mi poradit nieco ako software, ktory vie preverit farby obrazovky, myslim nieco, co zobrazi uplne tmavu ciernu, pretoze videa, alebo filmy mozu byt rozne ripnute a nemusi ist o temnu ciernu. V nejakych grafickych programoch to ide, ako napr. Photoshop a pod. ale ten nemam a kupovat ho kvoli tomu asi nebudem ze

Neviem ci mi z tohto niekolko denneho skumania a dohladavania uz tak trochu nehrablo, ale subjektivne mam pocit, ze sa tie presvity kazdym dnom zmiernuju. Ten vyrazny na lavo vidim stale, ale menej, ako prvy krat a jas a kontrast je stale nastaveny od vyroby na 75% v oboch pripadoch. Existuje snad nieco, ako vypalovanie obrazovky? Ze by sa casom tieto veci upravovali? Ide predsa o intenzitu LED podsvietenia a ta sa nema preco casom menit, bud svieti viac, alebo menej, ale nemeni sa, ci sa mylim? Alebo si na to len moje oci tak zvykli, neviem no, tento vikend to este budem pozorovat. Bojim sa ale toho, ze ten druhy bude nakoniec este horsi.

Aaa.. prave som objavil aj jeden mrtvy pixelik, meni farby, ako sa naklanam... noo, asi som sa na to nemal zameriavat lebo som ich objavil na bielom pozadi celkom dost..ale su hrozne male, doteraz so si ich ani nevsimol...
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 02-07-2016 v 12:46

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Dnes som bol pre novy monitor a opat vyrazne presvity v pravom hornom a dolnom rohu. Celkovy obraz je tym padom nekonzistentny a neviem ci to neni este horsie, ako predtym. Ako uz ma s tym fakt seru, vsade v recenziach a na youtube maju dokonalu a hlavne rozvnomernu ciernu a ja sa musim stale pozerat na flaky v obraze... No v tejto chvili som tak na 90% rozhodnuty, ze monitor opat menim. Kurnik, ako tie monitory testuju, ked si toto niekto nevsimne? Davaju k tomu nejaky vytlaceny vypis kalibracie a rozne testovacie procesy, ktore prebehli ok a bla bla... za 550 eur cakam obraz, ktory nebude posobit jak ovracana cierna tapeta.

To, ze sa pri naklanani meni "odtien" mi nevadi, to chapem, ale ked sa na obraz pozeram priamo a na lavej strane mam peknu ciernu a na pravej je to ladene do zlta, tak to teda akceptovat fakt nemienim. Stara iiyama s TN panelom ma len tenky presvit v dolnej casti po celej dlzke, ale ten mi nikdy nevadil, ale u obrazovky od Dell za nemale peniaze nieco take nema co robit. Navyse ako aj predosly, tak aj tento v noci pri vypnutom PC piska jak trafeny a je jedno, ci je vypnuty tym, ze nema signal a kontrolka jemne blika, alebo ho vypnem manualne, piska stale...

Ako fakt uz som sa teraz nasral...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Holt je to nepěkná daň za "stylový" tenký rámeček.

Si rovnou můžeš koupit jeté CG EIZO, tam máš relativní jistotu dobré homogenity podsvícení a také má A-TW polarizér, takže budeš ušetřen i otravného IPS glow. Jen to má menší rozlišení, ale za to příjemnější formát 16:10.
    https://pc.bazos.sk/inzerat/62590510/EIZO-246-CG.php
    http://www.prad.de/en/monitore/revie...izo-cg246.html

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Este by som skusil vymenit dalsi, do tretice vsetko... Ale teraz uz priamo cez Dell, nie Alzu. Na ten prvy monitor som vytvoril registraciu na ich strankach a pri ziadosti o podporu mi vyskocila pekne prehladna tabulka, kde som zadal popis zavady a rozne dalsie zakladne informacie a po par dnoch sa mi ozvali z Dell, ze ak presvita, tak mi ho vymenia kus za kus, ale v tom case som uz mal tento druhy z Alzy.

Tento novy som tiez zaregistroval, ale ani za boha nemozem najst tu istu kolonku o ziadosti podpory, ako ten prvy krat, presiel som cely ich web, ale nikde to nevidim. Nepamatam si, pod cim presne som to nasiel predtym, ale pod technickou podporou nic take nevidim. Neviete niekto kde sa to nachadza?

Pisali mi, ze na druhy den mi kurier donesie novy monitor a o dva dni neskor sa vrati, aby zobral ten chybny, tak by som to rad skusil este touto cestou.

Nj, pouzite Eizo, ktore je cenou este o 150e vyssie... ale ako som pisal, vsade v tych testoch maju cely obraz cierny, ja to mam hrozne.

Tak uz som to nasiel ked som sa pohrabal v starych emailoch, ale predtym ma to odkazlao na ceske zastupenie a teraz ma to vzdy presmeruje na fracuzske, nech nastavim region aky chem...
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 07-07-2016 v 15:34

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Vazne netusim preco ma stale podla servisneho cisla tohto druheho monitoru vzdy odkazuje na Fracuzsku podporu, ale podla cisla toho prveho monitoru to islo normalne na Cesku podporu. Pisal som uz do emailu tej prvej ziadosti o podporu, ze ma to zakazdym presmeruje a neviem zaziadat o podprou pre tento druhy monitor, ale uz par dni sa neozyvaju. Takze som tak nejak zostal stat a neviem sa dalej pohnut, kedze ziadat o podporu mi v podstate ako keby ani neslo a pisat email na predoslu ziadost podpory z toho prveho monitoru je akosi bez odozvy.

Neviete niekto, ci to nepresmeruje nejak kvoli tomu servisnemu cislu? Ze by to bol produkt urceny pre Francuzsky trh a hodilo ma to podla toho cisla automaticky tam? Ak ano, tak nechapem, preco sa predava na Slovensku... Alebo ci ho uz niekto prave v tom Francuzsku nevratil, neprebalili ho a neposlali sem, ako novy tovar...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Tak jim zavolej, mě by asi už došla trpělivost a hledal bych jinde.

http://www.dell.com/support/contents...-phone-numbers

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

To cislo som praveze nemohol najst, pretoze aj pri odoslani ziadosti o podporu pre ten prvy monitor sa mi zobrazila len forma emailom a cisla boli uvedene len v pripade zahranicnej podpory. Takze zaroven aj dik, ze si mi ho sem postol

Inak spozoroval som zlepsenie toho podsvietenia a ani v noci su tam ziadne presvity prakticky neni... Ked som ho zapol prvy krat, tak boli vyrazne. Neviem, ci sa casom to podsvietenie nejak "vypali", alebo co, ale urcite to bolo horsie predtym, ako teraz.. o dost horsie. V podstate by som takto bol aj spokojny, ale pre zmenu mi tu nefunguje dost dobre dotykove tlacidlo na vypnutie/zapnutie monitoru a zareaguje tak raz za 5-10 minut.

Moze byt IPS glow na jednom monitore horsie, ako na inom? pride mi, ze v tomto smere je na tom tento monitor o nieco horsie, ako ten predtym a nemusim sa ani nijak naklanat a hned priamym pohladom vidim, ze lavy roh je sfarbeny na bielo a pravy do ruzovej. Toto je inak jedna z veci, ktoru som na IPS vazne necakal. Neviem preco, ale bol som v tom, ze tato technologia ma tieto veci vyriesene dokonalo a jedine co ju v minulosti trapilo bola pomalsia odozva. Popravde neviem, ci sa obraz nemeni snad este viac, ako u kritizovanejsieho TN panelu. V noci v neosvetlenej miestnosti sledovat nejaky tmavsi film, alebo hrat trebars Resident Evil neni tak dobry zazitok, pretoze to tam stale vidim aj ked sedim priamo pred obrazovkou.. toto je fakt od veci na obrazovke za take prachy. Inak som so zvyskom spokojny... no teda az na to piskanie v standby rezime, to je tiez celkom vtipne...

No ale skusim este jeden monitor priamo teda od Dell a uvidime... S konkurencie nevidim nic lepsie, myslim ze moc na vyber v tejto cene ani nemam, takze rad by som pozeral inde, ale kde? Znacka Dell bola pre mna etalonom v monitoroch spolu s Eizo a Nec, ale tie su cenou niekde dalej a preto som volil Dell. No trosku ma sklamala tato spolocnost, ale vzdy som z novych veci najprv sklamany a neskor sa ukaze, ze to bola vyborna kupa... uvidime. V kazdom pripade dakujem za to cislo.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

IPS glow by měl být na dvou stejných monitorech také stejný, leda by měl monitor v sobě jinou revizi panelu.

Pořád si myslím že by ses na to měl vyprdnout a koupit nějaké jeté eizo kde je i A-TW polarizér, máš tam relativní jistotu i na podsvícení s dobrou homogenitou. Takové LCD je schopno kvalitou obrazu porazit i grafické CRT monitory.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

A treba ten NEC EA274WMi ma A-TW polarizér nebo ne

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Dle recenzí má dost silný IPS glow, takže A-TW polarizátor nemá a jako bonus podsvícení má frekvenci 266Hz, což některým lidem může vadit.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Ja by som kludne v tejto chvili bol ochotny brat aj rovno novy NEC a este nieco prihodit, ale nezda sa mi, ze zrovna EA274WMi by bol na tom s tym ips glow nejak lepsie -

Kludne by som vrazil aj do NEC EA275WMi, ale ak to ma byt to iste, pripadne mozno len o nieco lepsie...

A sorry, ty si pisal o Eizo, nie NEC...
    Co trebars tento? -

https://www.alza.sk/27-eizo-ev2750-b...catid=18842948
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 15-07-2016 v 17:31

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

To eizo by mělo být slušné, na prad.de píší že ips glow je minimální.

[url]http://www.prad.de/new/monitore/test/2015/test-eizo-ev2750-wt.html[/url]

Ale koukni se i na recenzi níže.
    [url]http://www.cnews.cz/recenze/benq-sw2700pt-levny-konecne-i-dotazeny-monitor-s-adobergb-hw-kalibraci[/url]

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-09-2011, 14:59
  2. kupa SDD
    Od vaclav2211 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2010, 16:12
  3. LCD: HP LP3065 vs. Dell 3007WFP vs. Dell 3008WFP
    Od happymaster23 v sekci Monitory
    Reakcí: 16