Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 73

Téma: Kúpa Dell U2715H

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Pekny den vsetkym...

Mal by som jeden skromny dotaz, alebo viac-menej len potvrdenie spravneho vyberu, pretoze v podstate som uz rozhodnuty, len mi chyba to male postrcenie spravnym smerom. Mam 27" 1920x1080 obrazovku iiyama s TN technologiou a aj ked som vedel do coho idem uz pred par rokmi pri kupe, tak v poslednej dobe mi cim dalej tym viac vadi velky roztec bodov, tym sposobene aj opticky nizsie rozlisenie a samozrejme nekomfortnost sposobena TN technologiou. Takze som sa tak nejak nakoniec dokopal k tomu, ze uz stacilo a chcem uz vazne nieco, co sa da nazvat obrazovkou...

Rozhodoval som sa medzi znackami - Nec, Eizo a Dell. Asi uz iste tusite, ze pre uplne bezne vyuzitie (web, hry a nejake filmy) som prve dva spominane vzhladom k ich cene vylucil a sustredil sa hlavne na ten Dell. Ani tu som ale nemal moc na vyber, kedze podmienka bola 27" 2560x1440 a jednoznacne IPS technologia. A tak som dospel k modelu - Dell U2715H, ktory sice cenovo neni uplne podla mojich predstav, ale nejak vyrazne lepsiu cenu asi s mojimi poziadavkami cakat nemozem.

Takze cela tato ceremonia okolo je vlastne len preto, aby mi tu niekto skusenejsi napisal, ze ano, je skvely, alebo nie, neni skvely a v tejto kategorii su aj ine rovnako kvalitne obrazovky, pripadne lacnejsie atd. Myslim, ze pre moje vyuzitie by bol trebars drahsi Nec asi zbytocny i ked oproti tomu Dell ma nejake vcelku sikovne funkcie navyse... Idealnu cenu ma 25" model - Dell U2515H, ale ono sa tazko prechadza na mensiu uhlopriecku, to asi vsetci poznate
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 22-06-2016 v 17:07
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Inak nemate niekto skusenosti s obchodmi ako je Gigastore, K24 ci Elllo24? Tam som nasiel model 2715H za 470-485 eur, co je celkom slusny rozdiel oproti Alze, ktora ma cenu takmer 550eur...

Na Alze som teraz nasiel vlastne za rovnaku cenu moj vybrany model 2715H, ale aj vyssi model 2716D... neviete, aky je medzi nimi este rozdiel? ja som okrem vysej hodnoty jasu v prospech prave toho slabsieho modelu 2715H ziadne ine rozdiely nenasiel a viem, ze prave 2716D bol drahsi a v mnohych obchodoch este stale je, tak tomu trochu nerozumiem teraz, ak je ale lepsi a za rovnaku cenu...
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 23-06-2016 v 17:27

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Ahoj, mam 27" Dell a muzu hlasit spokojenost, jde o U2711, ktery ma take WQHD, ale je z "vyssi" rady - Dell ma dve 27" rady - wide gamut 10 bit a klasicky 8 bit:
    10 bit/Widegamut jsou U2711, U2713H, UP2716D
    8 bit jsou U2713HM, U2715H, U2717D
    Pokud by to bylo za velice podobnou cenu, tak bych se spis priklanel k vyssi verzi (ne, ze 10 bit vyuzijes (vyzaduje quadro/firepro), ale i AdobeRGB se hodi treba u upravy fotek ze zrcadlovky).
    Pokud bys fotil z jiz zminene zrcadlovky, tak by to mozna stalo i za rozumny priplatek..
    Naposledy upraveno uživatelem Gouranga: 23-06-2016 v 20:12 Důvod: doplnen/upraven seznam monitoru

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Dakujem za odpoved a vysvetlenie. No praveze su na Alze za uplne rovnaku cenu 549 eur oba modely, aj ten nizsi, aj vyssi. No paradoxne chcem tu obrazovku viac-menej na bezne pouzivanie (web, hry - ale ziadne rychle MP) a ziadnu profi pracu na nom prevadzkovat asi nebudem, ale ak maju mat rovnaku cenu, tak preco nebrat ten lepsi a myslim, ze aj aj ako produkt novsi, ze ano? Co som tak este vycital, tak v podstate (mimo tych bitov) su si dost podobne, maju vsetky parametre priblizne rovnake, aj odozvu, akurat ten drahsi model UP2716D ma nizsiu hodnotu jasu - 300 cd/m2 oproti U2715H - 350 cd/m2, ale to je myslim len detail. No a este ma ten vyssi model rozumnejsie rozmiestnene USB vystupy na boku, aspon teda tie dva, co je urcite praktickejsie, ako uplne vzadeu a este aj na spodu... tie by som totiz celkom casto aj vyuzival...

Tak teda myslis, ze by som s kludom mohol zobrat UP2716D, ak Alza hlasi rovnaku cenu a jedine, co by som tym ziskal, je polepsenie v kvalite?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Za stejnou cenu bych nevahal - novejsi, lehce vyssi uroven, potencial pro wide gamut (byt nevyuzity), u nas je rozdil >100 EUR, takze za stejnou cenu mi to prijde paradni.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

No maju tam nejake cistenie skladov, aspon tak mi prislo do emailu...

https://www.alza.sk/27-dell-up2716d-...catid=18842948

https://www.alza.sk/27-dell-u2715h-u...catid=18842948

Cena v oboch pripadoch uplne rovnaka. Dobre, tak teda zoberiem ten o malinko lepsi model, cital som nan teraz jednu recenziu a dost ho tam chvalia aj co sa tyka vyuzitia na hranie, co je fajn.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Ok UP2716D objednany aj zaplateny... Dokonca mi hned po vytovoreni objednavky (asi 5 min.) telefonovali a snazili sa mi vnutit predlzenu zaruku, moznost vratiti tovar do 2 mesiacoch a kdejake rozne priplatky navyse. Sikovny su, no v kazdom pripade som odmietol a tesim sa na novu obrazovku a nieco by som tu o nej aj napisal, keby to pripadne niekoho neskor zaujimalo.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Tak drzim palce, aby byla spokojenost..

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Tak obrazovka je doma a vyzera nadherne, farby paradne, vyssie rozlisenie krasne vsetko zjemnilo, ale trochu ma desi podsvietenie. Ked tam zobrazit nieco cierne, tak to na lavom spodnom rohu, nie uplne v rohu, ale blizko neho dost presvita, je to zo vzdialenosti celkom dost vidiet. Dalsi presvit i ked slabsi, ale zase rozsiahlejsi, vidim na pravom okraji a niekde pri hornom okraji viac do praveho rohu.

Je to bezna vec, ci ma caka reklamacia? Ostatne farby vyzeraju dobre, ale ta cierna proste neni ani cierna a cele tot ak do zelena presvita, take flaky prakticky po celej obrazovke, snad len lavy horny roh a spodna strana viac na pravo vyzera byt ok, i ked ani tma ta cierna nie je cierna. Myslel som, ze cierna bude fakt taka poctiva temna , cim to moze byt?
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 28-06-2016 v 21:22

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od unreall Zobrazit příspěvek
    Tak obrazovka je doma a vyzera nadherne, farby paradne, vyssie rozlisenie krasne vsetko zjemnilo, ale trochu ma desi podsvietenie. Ked tam zobrazit nieco cierne, tak to na lavom spodnom rohu, nie uplne v rohu, ale blizko neho dost presvita, je to zo vzdialenosti celkom dost vidiet. Dalsi presvit i ked slabsi, ale zase rozsiahlejsi, vidim na pravom okraji a niekde pri hornom okraji viac do praveho rohu.

Je to bezna vec, ci ma caka reklamacia? Ostatne farby vyzeraju dobre, ale ta cierna proste neni ani cierna a cele tot ak do zelena presvita, take flaky prakticky po celej obrazovke, snad len lavy horny roh a spodna strana viac na pravo vyzera byt ok, i ked ani tma ta cierna nie je cierna. Myslel som, ze cierna bude fakt taka poctiva temna , cim to moze byt?
    Toto je bohuzel u IPS bohuzel pomerne casty jev, viz google. Pokud by ti to pripadalo extremni (treba po porovnani s recenzemi tohoto monitoru), tak muzes zkusit reklamaci, ale je dost pravdepodobne, ze novy tim bude trpet taky.. i kdyz treba jinde.
    Na monitor, co ma kompenzaci podsviceni, je treba jeste priplatit (vyssi NEC nebo Eizo)

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

No ono je to take vyraznejsie na tej jednej strane, taky mensi obluk akoby a vzdy je to vidiet v tmavyh scenach, ked su vsade farbicky, tak to nevidim, iba ked je nieco tmavsie. Inak pozorovacie uhly su lepsie oproti TN, ale zaoven som myslel, ze IPS je z kazdej strany prakticky bez zmeny, ale trebars ked sa postavim, tak biela mierne zozltne, ked sa sklonim, tak je obraz celkovo viac presvetleny a z bokou je to podobne. Stale lepsie, ako TN, ale mal som to tak v hlave zafixovane, ze tu nic podobne nehrozi.

V kazdom pripade toto je este ok, ale akonahle je na obrazovke ta cierna, tak okrem toho presvitu citim zmenu aj ked sa naklonim. Akoze taky efekt TN panelu, ked sa clovek posunie do strany, ale ovela vyraznejsie je to v tmavych farbach, ako pri trebars modrej, ci cervenej a pod. To je tiez bezna vec? Urcite sa mi ho nechce vracat, len objavujem veci, o ktorych som bol presvedceny, ze tu nebudu

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

Niektore tie pripady na fotkach, co si poslal v google odkaze su fakt extreme. Takze hrozne to zas nie je u mna, ale nasiel som tam aj podobny pripad, ako mam ja. Reklamaciou teda nic moc nevyriesim co? Videl som aj zrovnanie s NEC a ten mal krasne cierny obraz za kazdych okolnosti EA274WMi je "len" o 130 eur drahsi, ale zase by to mozno za tu poriadnu ciernu aj stalo... ci to sa tyka az tych uplne najdrahsich cez 1000 eur a pod.?

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Tedy nevím - nechtěl jsem ti do toho kecat, když jsi vybíral, ale já tu čučím vedle sebe na dva menší Delly IPS: U2311H UltraSharp (23", 7 let starý, bezchybný provoz) a druhý letos nový z řady Professional P2214H (22", LED podsvícení) a mají naprosto souvislou "tmu" černé i tmavých barev. A to ten druhý provozuji "bez instalace" jen na vynucené plné rozlišení v Catalystech, protože ten šmejd Dell už přestal podporovat W_XP ještě v roce 2013 (ze kdy je ten typ), přestože podporuje Visty 32bit (INF a ICM soubory)...

P.S. Co takhle nastavení? S tím jsi si už hrál, nebo máš vše na "volle Gulle" (= na MAX)??
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 29-06-2016 v 16:26

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2016

hmm..to je zvlastne... ked sa zotmie, skusim to odfotit na tmavej ploche, ak to bude vidiet na tej fotke a poslem to sem. No teraz to tak nevnimam, ai na tmavych scenach, ked je vonku den, ale vcera vecer to bolo dost od veci teda. Ked som lahol na postel, tak pri sledovani prveho Aliena to solidne rusilo, ma to taky nadych az jemnej zelenej , alebo zltej, taky divny odtien to je. Uplne to kazilo zazitok zo sledovania. bije to do oci jak svina aby som bol uprimny teda.

Ja by som im to klude zaniesol naspat, ale ako kolega pisal vyssie, moze to tam byt znovu a dokonca asi aj horsie. Casom sa tie krystaliky asi nejak "nevypalia", ze by sa to zlepsilo? Ked je to tam raz, tak to tam zostane asi navzdy co?

Pozeral som jedno video na youtube a tam to jednemu chlapikovi, co nan robil nejaku amatersku recenziu nijak nepresvitalo a obraz bol nadherne cierny po celej ploche.
    Naposledy upraveno uživatelem unreall: 29-06-2016 v 16:34

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Jestli máš u vás také záruku NBD (Next Business Day) jako mám já, tak ti ho musí vyměnit za jiný další všední den (přesně proto jsem Dell kupoval). Zaregistruj si ten monitor na jejich webových stránkách pod "ticket No. výrobku" číslem co je nalepené vzadu na štítku v úzkém proužku a poté zavolej na telefonickou podporu Dell, nevím jestli je i v SK. V CZ funguje OK.

P.S. Tu 23"ku provozuji denně v noci na sledování TV ze satelitu full-screen v úplné tmě, tak bych si čehokoli nerovnoměrného za těch 7 let určitě všiml.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 29-06-2016 v 16:49

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-09-2011, 13:59
  2. kupa SDD
    Od vaclav2211 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2010, 15:12
  3. LCD: HP LP3065 vs. Dell 3007WFP vs. Dell 3008WFP
    Od happymaster23 v sekci Monitory