reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem notas CPU

Georginek (2957)|23.6.2016 17:24
Zdravim panove,

obracim se sem z cireho zoufalstvi.

Mam tu notas, kterej byl politej pivem a odesla deska. Deska se opravit nedala ani ultrazvukem, tedy koupila se nova a notas uz ted nabehne, instalacka Windows na 18 tej pokus dojela, ale porad to pada.

Jak pri instalaci Windows a pri inicializaci grafickyho ovladace, tak posleze kdyz se nahodou podarilo nainstalovat Windows se to bud zasekne, nebo to hodi hlasku v bubline, ze graficky ovladac prestal pracovat, problikne obrazovka, chvili je tma, pak to naskoci, da se pokracovat v praci, nicmene potom se to opakuje porad dokola cca do 20 vterin a nakonec to uplne zamrzne.

Ja to tipuju, ze odeslo graficke jadro v CPU.

Tak jsem jeste na potvoru objednal CPU a kdyz ho vymenim PC se ani nespusti. Co mam delat?

Jedna se o HP 4520s kde puvodni i3 330M ( podle me s vadnym grafickym chipem ) jsem nahradil i3 380M ale notas se ani nespusti. Kde je chyba? V kompatibilite by problem byt nemel ( neni v CPU velky rozdil ) a navic je v datasheetu. Je mozne, ze je nove CPU vadne? Bohuzel ho nemam kde zkusit. Neni flash BIOSu na novejsi verzi?

Uz jsem z toho zoufalej, prosim poradte mi. Diky
Ventero (1280)|23.6.2016 19:56
Chlape mam hodne silnej pocit, ze prvni generace core i nema graficky chip. Ten byl az u druhe. Jestli neni ta nova deska vadna. Mohli v sasi zustat nejake separatni obvudky u konektoru. Hub usb treba, ktery muze byt take pivem poskozen a treba zkratuje desku nebo tak neco ...
zsdx (2098)|24.6.2016 00:24
[QUOTE]Chlape mam hodne silnej pocit, ze prvni generace core i nema graficky chip.[/QUOTE]
Tak mu uber a podivej se do databaze, pac ma. Naopak je to prvni generace, kdy je soucasti CPU a ne chipsetu.

Georgi, ma cenu resuscitace takoveho stroje? Nebylo by byvalo levnejsi zakoupit podobne vykonny (treba T410) repas se zarukou?
Ventero (1280)|24.6.2016 08:17
Aha, tak u mobilnich jo ... Mel sem to zafixovany z desktopu. Omluva.

Ale to ostatni plati - take to muze byt pricina...
zsdx (2098)|24.6.2016 14:39
Ale zafixovano opet blbe - drtiva vetsina desktopovych procesoru te generace GPU obsahuje.

Muj dotaz taky plati ;)
Ventero (1280)|24.6.2016 15:41
Sakra chlape ty mi davas :) Ja si to proverim, jestli to s tou drtivou vetsinou neni naopak ;)
Gouranga (699)|24.6.2016 18:36
[QUOTE=Ventero;582540]Sakra chlape ty mi davas :) Ja si to proverim, jestli to s tou drtivou vetsinou neni naopak ;)[/QUOTE]

i7 a nektere i5 (Lynnfield) grafiku nemely, i3, pentia, celerony a i nejake i5 (Clarkdale) mely. Drtivou vetsinou (co se tyce jednotlivych procesoru) bych to asi nenazval, ale nadpolovicni vetsinou ano :)
Ventero (1280)|25.6.2016 00:47
Tak to jo. V te dobe jsem nic nizsiho nez i5 nepouzival a vzdy to byly Lynnfield 1156. Tak jsem si to nejak mylne generalizoval. Od generace 2 pak bylo graficke jadro bezne, tak jsem si to nejak rozdelil. Dik za osvetu a jeste jednou omluva ...
Georginek (2957)|15.8.2016 13:00
Abych to jenom ukoncil, tak bylo vadny graficky jadro v CPU, takze stacila vymena za jiny CPU. A vse slape
walker2004 (18)|14.2.2017 15:12
Prvni generace ma grafickej chip, jelikoz sam i3 330M vlastnim. Jestli nenabehne muzes zkusit dotahnout chlazeni, poradne zadelat CPU. Me NTB nenabehl kdyz jsem
nemel poradne dotahnute chlazeni.