reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Testy chlazení chipsetu

Smeli (2302)|11.5.2006 16:22
panVetvicka (13)|12.5.2006 13:47
Pekny a netusis, kde by se dal sehnat??

[quote=Smeli]Thermalright HR-05
[/quote]
Honny (262)|14.5.2006 10:59
u nás asi těžko... :|
Jan Vítek (15)|17.5.2006 10:51
Pokud je thread minen jako diskuze o jednom konkretnim vyrobku, tak jej prislusne i pojmenujte, aby bylo hned jasne, o co jde.

Jestli to ale minite jako hlavni thread o chladicich chipsetu, to je pak jina, uvidime, jak se bude vyvijet.
Smeli (2302)|20.5.2006 10:15
Samja (7)|23.5.2006 07:14
[QUOTE=panVetvicka]Pekny a netusis, kde by se dal sehnat??[/QUOTE]
Třeba tady:http://www.casemodding.cz/
Nejlepší je rozřezaný ACFreezer
panVetvicka (13)|23.5.2006 10:52
[quote=Samja]Třeba tady:http://www.casemodding.cz/
Nejlepší je rozřezaný ACFreezer[/quote]

Sice tvoje odpoved vyzniva jako bych byl vul a ten chladic se dal koupit kdekoliv a mimo jiny taky na casemodding.cz (i kdyz ho nikde jinde nemaj a tady teprv od 17.5.), ale přesto dekuji za tip ;)
Smeli (2302)|11.6.2006 11:27
[QUOTE=medas]a co tohle
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=40&zbo=16236[/QUOTE]

Nikde na netu nic není, ale dle tvaru a moznosti domontovat ventilátor by nemusel být špatný...
Smeli (2302)|21.6.2006 07:32
Honny (262)|27.6.2006 16:39
Honny (262)|28.6.2006 19:32
M1St (5)|23.8.2006 12:09
jsou to zajimave chladice ale kde je u nas asi chcete shanet???
tequilla (1015)|23.8.2006 12:11
[QUOTE=M1St]jsou to zajimave chladice ale kde je u nas asi chcete shanet???[/QUOTE]

Snad krome toho JingTingu se sehnat vsechny v CR daji.
M1St (5)|23.8.2006 12:24
[QUOTE=tequilla]Snad krome toho JingTingu se sehnat vsechny v CR daji.[/QUOTE]

no a treba ten by se me zrovna hodil :(
tequilla (1015)|24.8.2006 12:35


Btw. ma nekdo nejaky navrh, jak mam chladit tento chipset? Ten vetracek je prisernej, uz je stazenej na 3000rpm, ale stejne je nejhlasitejsi soucast myho kompu a privadi me k silenstvi. Na vysku je tam asi centak, takze klasickej pasiv nehrozi...
PaJja (7)|25.8.2006 12:06
si myslim ze podobný ale tichý chladic by se dal sehnat zkus se podivat na http://www.tntrade.cz tam maji docely velikej vyber co se tyče chladičů. pokud by tam zadnej nepasoval zkusil bych ZALMAN ZM-NB47J je to klasickej pasiv ale jeho plochy se daj snadno ohybat tak bych je zkusil napasovat mezi ty grafarny byl by ofukovanej tema vetrakama...pokud by ho teda jeste vic nezahrivaly :(
Honny (262)|25.8.2006 12:23
přinejhorším dovoz z DE, to není problém...

ad ten chipset: no, vodu? protože dostatečnej pasiv tam zjevně nenarveš, leda si upravit nějakej heatpipovej...
tequilla (1015)|25.8.2006 14:34
[QUOTE=Honny]přinejhorším dovoz z DE, to není problém...

ad ten chipset: no, vodu? protože dostatečnej pasiv tam zjevně nenarveš, leda si upravit nějakej heatpipovej...[/QUOTE]

Kdyz na vodu nejsou love a taky se ji tak nejak bojim :(. Pominu to, ze bych mel vodnika jen na chipset, to by byl skutecne velkej luxus. Chlazeni na procaku aji grafarnach mam tichy a neni duvod je menit.

Upravil bych si Thermaltake Extreme Spirit II, ale nikde jsem zatim nenasel kotovany rozmery, abych si to promeril a teprve potom upravu realizoval...
wthulmann (238)|28.8.2006 12:20
Neporadil by mi někdo kde sehnat tichý větráček 40x40 s kuličkovými ložisky aniž by to byl nedomrlý Primecooler nebo šíleně drahý Papst?
http://www.tntrade.cz http://www.alza.cz http://www.computershop.cz http://www.casemodding.cz To uz jsem všechno prošel a NIC :(
Honny (262)|28.8.2006 12:26
[QUOTE=tequilla]...[/QUOTE]
tak vodník jenom na chipset je kravina, no :) tohle by se ti mohlo hodit, otázkou zůstává za jak dlouho to tu bude...

//

40x40? to je do notebooku?
mech13 (5526)|28.8.2006 12:33
[QUOTE=Honny]40x40? to je do notebooku?[/QUOTE]
ty nepamatujes dobu kdy v bedne byl jeden 80x80 ve zdroji a zbytek 40x40?:)

chipset, grafika, stary procesor... ale i NB je realny
tequilla (1015)|28.8.2006 12:44
[QUOTE=Honny]tak vodník jenom na chipset je kravina, no :) tohle by se ti mohlo hodit, otázkou zůstává za jak dlouho to tu bude...

//

40x40? to je do notebooku?[/QUOTE]

Toto by mi asi dokazalo vytrhnout trn z paty, ale nez to sem prijde, tak to bude nejakej mesic asi trvat :( Snad se do ty doby z toho malyho kriklouna (vetracku) nezblaznim :D

EDIT: Taky nezbyva nez doufat, ze pujde nainstalovat na MSI K8N SLI, protoze klasickej HR-05 neni s deskou kompatibilni...ale to uz bych chtel asi moc:D
wthulmann (238)|28.8.2006 21:41
[QUOTE=Honny]40x40? to je do notebooku?[/QUOTE]

no, tak i tak, ten co mám jsem sundal z MOBO (z asi z rok starý Gigabyte - nechápu proč tam vůbec dávaj něco tak uřvanýho) a dal do Notebooku (Compaq Armada110) - bez větráku se to maličko připékalo. Bohužel mám pocit že díky přítomnosti P4 prescott@3,2 je tomu northbridgi teď se samotným pasivem poněkud teplo :) tak přemýšlím jak to zchladit. Buď koupím tichý 40x40 který dám na původní pasiv a nebo koupím Cooler Master Blue Ice či TT Spirit. druhá a třetí varianta obnáší sundavání MOBO a to se mi moc nechce :-( prostě potřebuju 40x40 a primecooler s kluznými ložisky prostě kupovat nechci, vlastně nechci žádný primecooler.
tequilla (1015)|29.8.2006 10:45
[QUOTE=wthulmann]no, tak i tak, ten co mám jsem sundal z MOBO (z asi z rok starý Gigabyte - nechápu proč tam vůbec dávaj něco tak uřvanýho) a dal do Notebooku (Compaq Armada110) - bez větráku se to maličko připékalo. Bohužel mám pocit že díky přítomnosti P4 prescott@3,2 je tomu northbridgi teď se samotným pasivem poněkud teplo :) tak přemýšlím jak to zchladit. Buď koupím tichý 40x40 který dám na původní pasiv a nebo koupím Cooler Master Blue Ice či TT Spirit. druhá a třetí varianta obnáší sundavání MOBO a to se mi moc nechce :-( prostě potřebuju 40x40 a primecooler s kluznými ložisky prostě kupovat nechci, vlastně nechci žádný primecooler.[/QUOTE]

Compaq Armada 110, dychla na me trochu nostalgie...ted mam za sebou ve skrini tri kusy, bohuzel uz nefunkcni (resp. na nahradni dily na dalsi dva, co jeste slapou).
S tim primecoolerem te plne chapu. Co takhle pouzit vetrak z chladice Akasa AK-210? Neni zese tak drahej a pasiv muzes pouzit nekde jinde, pokud nechces mobo sundavat.
wthulmann (238)|29.8.2006 17:04
[QUOTE=tequilla] Akasa AK-210? .[/QUOTE]
no, přemýšlel jsme o něm, ale větrák s kluznými ložisky a 5000rpm mě důvěrou nenaplňuje.Ani u akasy. (mám od akasy chladič pod hdd a že by se tam ty větráčky nějak vyznamenaly, to se říct nedá)
Koupím asi Thermaltake s tím, že až budu kupovat nový počínač, můžu Spirit v klidu použít tam.

Ad Armada - je to nostalgie, ale stále funkční, tak proč ji nedat malé sestře že?
stačilo vyrobit nové panty a vyměnit větrák a celé to vysát. :)
Honny (262)|30.8.2006 00:26
můžeš použít nějakou 80ku, dát ji na +5V a nějak ji tam uchytit... a bude ofukovat víc, nejen chipset
tequilla (1015)|30.8.2006 09:21
[QUOTE]Ad Armada - je to nostalgie, ale stále funkční, tak proč ji nedat malé sestře že? stačilo vyrobit nové panty a vyměnit větrák a celé to vysát. :)[/QUOTE]

Ja tema Armadama na vanoce vybavil rodice, zaridil jsem jim i net a byly z toho dost na vetvi, musim rict. Jinak s pantama jsem problem nemel, drzely jako pritluceny hrebikama :). Horsi je to s diskama, ktery maji tendenci odejit do kremikoveho nebe a o bateriich radsi ani nemluvim...
wthulmann (238)|5.9.2006 21:12
[QUOTE=Honny]můžeš použít nějakou 80ku, dát ji na +5V a nějak ji tam uchytit... a bude ofukovat víc, nejen chipset[/QUOTE]

kdyby bylo místo, dal bych tam pěkný pasiv.... žel není, tak musím řešit aktiv.

Nakonec to vyhrál CoolerMaster RR-NCW-L4E1 LED. Instalace byla trošku na dýl, ale nakonec drží na výbornou a je hlavně zticha. Snad to vydrží. Teplota oproti původnímu osazení taky klesla. Takže zatím můžu doporučit.

Mám ještě na druhý MoBo objednaný TT Spirit II, tak až přijde, tak dám vědět co z toho je lepší.


ad Armada: mě disk slouží, baterie vydží krásných 5 minut.
harleymaster (45)|8.9.2006 02:02
A na jakych to mas deskach?
wthulmann (238)|9.9.2006 00:41
[QUOTE=harleymaster]A na jakych to mas deskach?[/QUOTE]
Gigabyte GA-8IK1100 (děsně řve aktiv), pasiv jsem tam nedal z více důvodů: blbá skříň na chlazení,vadí grafika, je tam P4 Prescott@3,2a poměrně málo místa od chladiče procesoru.

http://gigabyte.cz/MotherBoard/Products/Products_GA-8IK1100%20(Rev%202.x).htm#

pokud byl dotaz směřovaný na upínání, tak si dovolím tvrdit, že ColerMaster se chytne na cokoliv
valen (9)|21.9.2006 10:03
Hoši zhanam chladič na DFI nf4x Infinity 754Socket namiesto aktivneho chladiča lebo huči a hreje sa dost niečo optimalne najlepšie pasív :-) alebo v najnutnejšom prípade aj aktivny ale nejaký tichý na cene nezaleži a samozrejme nejaký ten link a dostupnost na SK aleo CZ dik tu je link na tu dosku http://us.dfi.com.tw/Upload/Product_Picture/nF4XINFINITY.jpg
HonzaSi (142)|4.11.2006 13:26
Nepřijde člověk náhodou o záruku pokud vymění původní chlazení chipsetu za vlastní?
tequilla (1015)|5.11.2006 16:45
[QUOTE=HonzaSi]Nepřijde člověk náhodou o záruku pokud vymění původní chlazení chipsetu za vlastní?[/QUOTE]

Teoreticky ano, ale pokud jsi sikovny, tak prakticky o zaruku neprijdes :D . Musis si davat pri sundavani puvodniho chladice pozor na to, aby jsi ho nebo MB nejakym zpusobem neposkodil a pak slo vse namontovat zpatky do puvodniho stavu.
eraser (0)|5.11.2006 18:15
No a samozrejmosťou je, že v prípade reklamácie je nutné tam ten originálny chladič znovu korektne nasadiť, aby si nikto nič nevšimol... :)
tequilla (1015)|6.11.2006 15:54
Nevite nekdo, kde se da sehnat asap chladic ThermalTake HR-05 SLI? Uz jsem prolezl vsecky e-shopy, ktery znam a vsude maji neznamou dodaci lhutu. Na alze se na chvili objevila informace, ze 1ks bude skladem v dohlede dobe, ale informace uz je zase pryc :cry .

Uz na nej cekam od konce srpna a nechci se dal rozcilovat u zvuku puvodniho vetracku na nForce4...
vsn (140)|10.11.2006 21:40
dneska skladem na czc

ale:

potreboval bych zjistit, jestli bude pasovat tento hladic : ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40711 ) na moji desku, ale potreboval bych aby byl nad grafiku... nasel jsem jeden obrazek tohohle chladice na me desce ale sikmo kam by mi asi nesel protoze mám v predposlednim slotu zvukovku a planuji novou 2-slotovou grafiku, takze nahoru nad grafiku je asi jediny reseni ...



pokud by nekdo vedel, nebo by mohl zkusit, tak bych byl moc rad ...
tequilla (1015)|12.11.2006 19:52
[QUOTE=vsn]dneska skladem na czc

ale:

potreboval bych zjistit, jestli bude pasovat tento hladic : ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40711 ) na moji desku, ale potreboval bych aby byl nad grafiku... nasel jsem jeden obrazek tohohle chladice na me desce ale sikmo kam by mi asi nesel protoze mám v predposlednim slotu zvukovku a planuji novou 2-slotovou grafiku, takze nahoru nad grafiku je asi jediny reseni ...

pokud by nekdo vedel, nebo by mohl zkusit, tak bych byl moc rad ...[/QUOTE]

Tak jsem si vcera pro ten chladic zajel a dneska jsem ho na sve desce instaloval. Mam MSI K8N SLI platinum a nad horni grafiku se mi proste nevleze :mad: . Nevleze se ani kolmo na grafiky (mam dve v SLI a jsou moc dlouhe a take by neslo pripojit napajeni). Dokonce nejde dat ani smerem pod spodni grafiku (kolize s chladicem VF900Cu). Nastesti jde celkem libovolne otacet (spona primo mezi heatpipe nemusi byt) a tak to mam take zesikma :eek: . Pokud to otocis s chladicem smerem do spodniho rohu, tak by se ti tam mel vlezt a se zvukarnou nekolidovat. Akorat pristup k sata bude ponekud tezsi, ale to by nemelo az tak moc vadit.
Je to ale ta horsi eventualita, protoze kdyz koukam na tu fotku desky K8N Neo4 Pl., tak je na tom mb PCI-E slot v jedne rovine s horni hranou chipsetu. Proto by se nad grafiku mel chaldic s prehledem vejit ;). Navic nad chipsetem je i dostatek mista, takze by nemely heatpipe kolidovat s zadnou soucastkou. U K8N SLI Platinum je ten rozdil mezi rovinou horniho PCI-E a horni hrany chipsetu prece jenom vetsi (jsou to asi 2cm) a proto nastava velkej problem.
eraser (0)|12.11.2006 20:09
Nemôžem si pomôcť, no tento pasív vyzerá skutočne brutálne... :)
tequilla (1015)|12.11.2006 20:13
[QUOTE=eraser]Nemôžem si pomôcť, no tento pasív vyzerá skutočne brutálne... :)[/QUOTE]

Po dvou hodinach Prime95 na pozadi a bezne prace s PC ma chipset (jen s pasivem) 34 stupnu, takze spokojenost vladne :D. Predtim s tim malym bazmekem alias vetrackem na polovicni otacky a silenym zvukem kolem 35 stupnu...Souhlasim, ze na chipset je to opravdu nezvykle velky a brutalni chladic :D
vsn (140)|12.11.2006 20:29
[QUOTE=tequilla]Tak jsem si vcera pro ten chladic zajel a dneska jsem ho na sve desce instaloval. Mam MSI K8N SLI platinum a nad horni grafiku se mi proste nevleze :mad: . Nevleze se ani kolmo na grafiky (mam dve v SLI a jsou moc dlouhe a take by neslo pripojit napajeni). Dokonce nejde dat ani smerem pod spodni grafiku (kolize s chladicem VF900Cu). Nastesti jde celkem libovolne otacet (spona primo mezi heatpipe nemusi byt) a tak to mam take zesikma :eek: . Pokud to otocis s chladicem smerem do spodniho rohu, tak by se ti tam mel vlezt a se zvukarnou nekolidovat. Akorat pristup k sata bude ponekud tezsi, ale to by nemelo az tak moc vadit.
Je to ale ta horsi eventualita, protoze kdyz koukam na tu fotku desky K8N Neo4 Pl., tak je na tom mb PCI-E slot v jedne rovine s horni hranou chipsetu. Proto by se nad grafiku mel chaldic s prehledem vejit ;). Navic nad chipsetem je i dostatek mista, takze by nemely heatpipe kolidovat s zadnou soucastkou. U K8N SLI Platinum je ten rozdil mezi rovinou horniho PCI-E a horni hrany chipsetu prece jenom vetsi (jsou to asi 2cm) a proto nastava velkej problem.[/QUOTE]


DIKY BRACHO!!! ... hnedka obednavam ... moje k8n neo4 - pkatunum to ma uplne stejne jako ta deska ze screenu ! pokud se mi vleze nad grafiku, tak budu hafec stastnej, ze to uz nebudu muset nikdy resit :) takze za par dni napisu jak to dopadlo! ;)
Konnor (278)|16.11.2006 14:39
Myslím, že by se sem hodil i tenhle krasavec.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38762

Je sice dost velkej a nemá žádný heatpipe, ale chladí velice slušně a kvalita zpracování je velmi dobrá,...
eraser (0)|16.11.2006 19:51
Dôležitý je i prievana v bedni, pretože množstvo ľudí bolo spokojných, no ďalším sa rovnaké chipsety, napr. nForce4 so Zalman-mi prehrievalo.
tequilla (1015)|17.11.2006 16:46
[QUOTE=eraser]Dôležitý je i prievana v bedni, pretože množstvo ľudí bolo spokojných, no ďalším sa rovnaké chipsety, napr. nForce4 so Zalman-mi prehrievalo.[/QUOTE]

To je svata pravda, nemit dobre vetranou skrin, tak ani suprdupr chladic nepomuze. Nastesti tuto podminku splnuju a tak s tim HR-05 SLI (jen pasiv) nemam na nForce4 vic jak 35 stupnu...zatimco predtim nebyl problem s tim malym kriklounem atakovat stupnu 50...
P@pi (1519)|18.11.2006 00:08
Zeli (397)|18.11.2006 07:41
Tak tenhle obrazek me utvrdil v tom, ze mych 36stupnu v IDLE a zrejme ne vic nez 40 v LOAD je uplna pohodicka a to mam jen Zalman ZM-NB32K (i kdyz ofukovany 120 fanem).
vsn (140)|21.11.2006 17:36
tak uz chladic mám nainstalovany...

chladic po mirnem zahnuti (jde to bez problemu jen lehce rukou) jde dat i nad grafiku u me desky takze tak ho zatim mam ...

nicmene prijde mi ze je dost horky, kdyz hraju hry tak je na nem da s tezi udrzet ruka ... jsem netusil, ze tak malinkaty cipset muze tolik topit :)
Zeli (397)|21.11.2006 17:40
[QUOTE=vsn]tak uz chladic mám nainstalovany...

chladic po mirnem zahnuti (jde to bez problemu jen lehce rukou) jde dat i nad grafiku u me desky takze tak ho zatim mam ...

nicmene prijde mi ze je dost horky, kdyz hraju hry tak je na nem da s tezi udrzet ruka ... jsem netusil, ze tak malinkaty cipset muze tolik topit :)[/QUOTE]

Vyfot a dej sem fotky jak ho tam mas pridelanej prosim.
vsn (140)|21.11.2006 18:40
[QUOTE=Zeli]Vyfot a dej sem fotky jak ho tam mas pridelanej prosim.[/QUOTE]


zitra, pokud na to nezapomenu ...
tequilla (1015)|22.11.2006 08:52
[QUOTE=vsn]tak uz chladic mám nainstalovany...

chladic po mirnem zahnuti (jde to bez problemu jen lehce rukou) jde dat i nad grafiku u me desky takze tak ho zatim mam ...

nicmene prijde mi ze je dost horky, kdyz hraju hry tak je na nem da s tezi udrzet ruka ... jsem netusil, ze tak malinkaty cipset muze tolik topit :)[/QUOTE]

Zkus sledovat, jaky tam mas teploty (napr. Everestem) a pak napis, jak se ty teploty pohybuji. Celkem by me to zajimalo pro srovnani s tou mou MSI K8N SLI Platinum. Ja to jinak take musel trochu zohnout a i tak je to tam namackly na spodni grafice (resp. na jejim chladici). Muzu to potom vyfotit, vypada to dost kuriozne :D.