Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 65

Téma: jaký monitor vybrat

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    kevin00 to tvoje doporučení je vtip Na fotky a web dobrý a nějakej rozmazanej film s neodolatelnou barevností.
    Prosím tedy o podrobné rozebrání barevného zobrazení, input lagu a podání videí na těchto monitorech a "vypíchnutím" oněch negativ, které tyto monitory degradují pro použití na pouhé zobrazení fotek a webu
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Nevím, jestli jsi četl celé vlákno, ale v odkazu přečti první větu co napsal Salamander, která to jednoznačně vystihuje. Tzn na statický obraz super a tím to končí. Na pohyblivé scény TN. http://www.svethardware.cz/forum/sho...da-IPSTN-herni

Registrace
    Feb 2008

Myslíš to téma z roku 2013 ... on je ale rok 2016 ... všiml jsi si toho? ... tak stále čekám na tu detailní rozborku, která tyto monitory degraduje na "zobrazovadla statického obrazu"

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Detailní rozborka nebude. IPS je i v roce 2016 stejná rozmazávačka při pohybu a lagovačka jako v roce 2013. A ještě, když doporučíš 8ms/60Hz tak to je pecka. To když se hráč v nějakým RPG rychle otočí, tak uvidí jen různěbarevné rozmazané šmouhy nebo mlhu . Jo nechám si to jako svůj soukromý názor a nemusíte mě přesvědčovat, že se pletu. Můžete se zeptat nějakejch hardcore hráčů. Díky za oponentůru.

Registrace
    Feb 2008

Tak nám podej nějaký důkaz. Musí být přeci plný internet odkazů a článků na rozmazané videa na IPS panelech, na nesprávně zobrazené texty, na defekty zobrazení v hrách, apod. ...

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Děláš, jako bys neuměl vyhledávat. To já to moc neumím, ale na jedno jsem narazil, kde je krásně vidět jak věci při pohybu ztrácí tvar a rozmáznou se na IPS. Můžeš přetočit na 4.50min
    A nestěžuj si na stáří

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Rendle, koukal jsi se na testy toho dellu v tom videu? Ani mezi IPS panely to není zrovna rychlík. Schválně se koukni na odkazy níže, odezva je kapánek rozdílná, přitom to jsou pořád IPS panely. Já mám pomalejší LG IPS234, ale po OC 76hz se s ním v klidu dá hrát i CoD2 online, přitom na 60hz je to nekoukatelná patlanina. Stačí si prostě vybrat monitor který zvládá horizontálně 75hz a přetaktovat jej.

Nehledě na to, Marek jasně napsal že primárně chce monitor na web a občas hra plus nějaký film, nechápu proč mluvíš o plynulosti kvůli videu(filmy mají 24fps) a ještě do toho taháš fotbal.

http://www.svethardware.cz/recenze-d...itelny/36059-3
    http://www.svethardware.cz/recenze-p...dellem/38417-3
    http://www.svethardware.cz/recenze-i...-verny/38446-3

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    Já nikde nepsal, že si máš pouštět DVB-T. Jde čistě o můj názor kterej je jen okoukanej od uživatelů, kde jednoznačně IPS a 60Hz nejde dohromady se slovem herní. Kdyby si vybral třeba IPS 144Hz, tak by to bylo už jiná věc. Za mě doporučuju TN-ko třeba https://www.czc.cz/aoc-g2460vq6-led-...180285/produkt

kevin00 to tvoje doporučení je vtip Na fotky a web dobrý a nějakej rozmazanej film s neodolatelnou barevností.
    Zkus si vytvořit nějaké reálné zkušenosti, takhle mi přijde že jsi neviděl slušnější IPS, respektive že jsi IPS v akci neviděl vůbec. Navíc Marek nic nepsal o herním monitoru.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Fox_25 Jo koukal jsem se, abych tu neplác nějakou hovadinu. Jestli jsi to taky četl, tak tam máš: "Při měření inputlagu na osciloskopu se pohyboval kolem 20-25 ms. V průměru tedy 23 ms. To je pro hráče již velmi dlouhá doba a profi hráči z toho radost mít jistě nebudou."
    O tom mluvím celou dobu. Taky jsem mluvil o 60Hz na ISP a to jsi potvrdil. Že jde nějaký panel přetaktovat je hezké, ale člověk by chtěl panel co nemusí po nákupu tweakovat, aby šel používat.
    Nemám IPS panel. Komentuju zkušenosti lidí co ho mají a dají to na internet v recenzích a videích viz. předchozí ukázka. Pokud je to zfalšované video a recenze uživatelů a testerů jsou podvodné, tak jsem vedle jak ta jedle. Ovšem do té doby, nejsem ochoten pro hráče doporučit ISP, jelikož sám hraju Enemy Territory a chci zůstat na vysoké úrovni a mírné zhoršení odezvy bych opravdu nechtěl, pokud chci zachovat svůj rating.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ani jsem netušil co moje otázka tady rozpoutá :-)Možná jsem to tady již psal.Momentálně mám zkušenosti s ips lg flatron ips236 a přiznám se (nejsem žádný odborník) že je vše o.k.Koukám na net,občas film a někdy si zahraji i třeba warface nebo csko.Já prostě použiji monitor spíše na kancelář ale syn zase pouze na hraní.tak nevím jaký volit kompromis.Momentálně chci tento monitor k novému pc (i5+16gb ram+gtx1060)?
    cenu jsem si dal tak do 6000.Ještě by se dala zvolit cesta pouze herního tn monitoru který nechám u nového pc a na druhém pc na kancelář pouze ips?
    nebo je nějaká přiměřená alternativa panelu ? třeba mva ?
    Proto se tady ptám :-) a děkuji :-)

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Už to tu máš vysvětlený a na hraní jsem ti monitor doporučil. Pokud kašleš na detaily v pohybu a inputlag, tak IPS. Ty dva druhy monitorů bych zkusil, ale 60Hz modely už ne.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

kevin00 Tady jsem našel ještě video kde je i tebou požadovaný text.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Rendle, já ti ty recenze dal pouze jako příklad kvůli odezvě, ano, mají vysoký input lag, ale dají se koupit IPS jak s dobrou odezvou, tak nízkým input lagem.

Zvlášť u monitoru platí že je nutno to vidět a nespoléhat se pouze na video z YT, kolikrát vyjde najevo že realita není tak černá. Jestli chceš psát o IPS tak se na nějaký jdi kouknout, protože komentovat co napsal někdo jiný a obhajovat to(opět) do krve bez vlastních zkušeností je prostě blbost.
    Taky byl u mne nedávno kamarád, má TN panel starý asi 4 roky a stál jej necelých 5000kč. Zahrál si u mne jak CoD2 online, tak CS a říkal že je to plně srovnatelné s jeho TN panelem, ale že obraz je mnohem lepší. Nechtěl jsem to psát, má to téměř nulovou hodnotu, ale odpovídá to tvému stylu.

Marku, jak jsem psal, vyber nějaké IPS které má ve specifikacích 75hz horizontálně a přetaktuj jej. Níže vidíš mé nastavení, s DVI dual link by to mělo být stejné i na ostatních monitorech, respektive stejné nastavení jsem bez problémů použil u dalších třech kusů monitorů od LG. Pak klesne jak odezva, tak input lag.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CR.jpg 
Zobrazení: 53 
Velikost: 109.0 KB 
ID: 31513

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Fox_25 já myslím, že to porovnají jiní líp než já a dají výsledek na YT nebo jinde na net.
    "dají se koupit IPS jak s dobrou odezvou, tak nízkým input lagem." Ano, ale pořád je to jen zlepšené IPS nedosahující na TN a to je ta malinká drobnost kterou tu dávám k úvaze. A tu drobnost lidi tolerují nebo ne podle toho co preferují. Prefurují kvalitní barevnou hloubku a úhly pohledu vemou IPS. Preferují viditelnost předmětů i textu v pohybu, vemou TN. Já když kouknu na jakejkoliv monitor, tak bude lepší než ten můj, ale kdybych kupoval nový, tak kvůli tomu že hraju hru, kde záleží na rychlé reakci, bych šel do TN, jelikož mi ani zlepšené IPS neposkytuje jistotu, že budu stačit v reakcích hráčům s TN. Kdo hraje jen lážo-plážo, tak mu to může bejt jedno a bude libovat v barvách IPS radši.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Nezlob se na mne, ale dokud to porovnáváš pouze přes zprostředkované zkušenosti ostatních, nemá to cenu. Ty prostě ignoruješ cokoli co se nehodí do tvé teorie. Když ti ukáži že jsou i IPS které mají dobrou odezvu, tak na to odvětíš že je to jen trošku zlepšené aniž by jsi to viděl v praxi. Ony ani ty běžné TN panely nemají ideální odezvu a rády dělají "duchy", plus, raději budu mít odezvu horší, ale zato vyrovnanou.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

@Fox_25: Vzdej to, to nemá cenu. Já už raději všude, kam vstoupí tento Všeználek, používám užitečnou funkci fora: "Přestat sledovat toto téma"... Lidská blbost je věčná. Já už své řekl na základě vlastní zkušenosti (kdy mi navíc nesmí do provozovaných strojů žádná hra, to je ztráta času, kterého má každý jen málo) a nemá cenu znovu mlátit prázdnou slámu.

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ventilátory: Jaký fan vybrat?
    Od jeninicicek v sekci Chlazení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-02-2016, 11:18
  2. Monitory: jaký vybrat monitor??
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-03-2011, 17:48
  3. LCD: Jaký LCD vybrat?