Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 65

Téma: jaký monitor vybrat

Banned
    Registrace
    Mar 2009

StD: Když někdo má jiný názor na základě publikovaných testů, tak použiješ funkci "Přestat sledovat toto téma", přesto ho sleduješ. Nemáš žádné hry, ale zkušenosti s nima máš, tak jeden je z toho jelen. Kdybys napsal co není pravda a doložil to, tak si funkci "Přestat sledovat toto téma" můžeš nechat neaktivní.
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

[OT] Víš co? Jdi do P(rahy) a kandiduj alespoň na ministra... Mě už 60 bylo a mám taky vnuky, tudíž zkušenosti mám přímé a navíc makám s počítači od roku 1977. Takže ti mohu vyjmenovat zobrazovadla a jejich funkci (i klady/zápory) od nuly. Jakákoli diskuse s tebou je jen házení hrachu na zeď. Doporučuji ti nezapojuj se do diskuse tam, kde o tom víš kulové, kibitz. [KONEC OT, prosím smazat]

Banned
    Registrace
    Mar 2009

StD Až bude téma o historii, tak budu zvědav na tvé zkušenosti. O tvém věku víme a nemusíš to opakovat jako kolovrátek. Opět nic co by vyvrátilo co jsem napsal, takže se tvoje zkušenost moc neprojevila.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Jak neprojevila? Že konstatuji dobré zkušenosti s tím, na co se tazatel ptá? Zatímco ty mu tady doporučuješ nějaký pod*laný TN-panel jako zázrak techniky, že se ty u něj vyžíváš? NEZNÁŠ lepší, jen z kanálů agentury JPP (=jedna pani povídala), tak se o tom nebav. Každá jediná tvá odpověď v libovolném tématu je opravdu perla a vydalo by to na sbírku citátů. Máš další minus. Konec OT.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

StD mínusy mě opravdu nezajímají, ale konkrétní argumenty. To co řekneš ty pro mě má daleko menší hodnotu než co vidím přímo natočené jeden monitor vedle druhého na YT nebo recenze na PC serverech. Zdroj JPP je pro mě stejně tak tvůj názor. TN jsem uvedl pro jednu konkrétní věc a to zobrazování pohybu hlavně při hrách ve kterých záleží na každém detailu v rychlosti, takže žádnej zázrak techniky, ale jedna vlastnost. Je to na zvážení a tazatel napsal: "Děkuji každému kdo si udělá čas a písne mi svoje zkušenosti či názory." Tam nepsal, že je zvědavej jen na tvé zkušenosti, ale i na mé názory. Takže si cenzůru dělej osobní a necenzůruj ostatní.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Rendl2:
    Ghostingem jsou postiženy všechny typy panelů, jak TN, tak IPS panely. Ghosting se dá omezit správným nastavením monitoru a správným nastavením jeho rozlišení. Pokud je ghosting u panelu velký a zjevně pozorovatelný, může se jednat o vadný panel či velmi levný panel u kterých ghosting není až tak neobvyklý.
    V reálu rozdíl 1ms a 5ms odezvy nepoznáš. Nehledě na to, že je běžná praxe udávat nízkou dobu odezvy i když reálná hodnota je odlišná. A to platí jak u TN panelů, tak i u IPS. Tudíž se nedá spoléhat na hodnotu výrobce a jsi odkázán na některý z důvěryhodných testů (např. TFT Central), jelikož testy na YT jsou ať chceš nebo nechceš amatérského rázu a ne odborného. Vyšší dobou odezvy můžou být postiženy max. tak hardcore hráči FPS her a to v některých případech. IPS panel totiž vyhovuje i pro hraní CS:GO.
    Pokud se vrátím k požadavkům tazatele - "Pc používám hodně na net. občas film i hra", tak bych řekl, že se nebude jednat o hardcore online FPS hráče.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

=zbytečné plky na 7 řádků o ničem, jen o tvém EGO Rendl2. Tak tímto tempem pokračuj, ať má moderátor co promazávat. Na dioptrie z TN-panelů opravdu není nikdo zvědavý.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Rendl
    Ale ty konkrétní argumenty stejně ignoruješ a meleš co sis někde přečet, tak co chceš slyšet? Už jsi zapomenul kam se dostala diskuze ohledně nějakého zdroje do PC? Tam jsi bez skrupulí posílal lidi kteří mají nějaké zkušenosti do zádele a sám jsi dělal hrdinu protože někde něco psali jinak. Tady děláš nachlup to samé. Stejně jako u toho zdroje, doma jsi IPS neměl, ale šmahem jsou na hry všechny špatně protože budou úplně stejné jako ten panel v tom videu. Mohl by jsi se ještě zaregistrovat na fórum o focení, určitě máš doma kompakt a ten v noci dělá fotky s velkým šumem, to znamená že digitální foťáky jsou špatně protože šumí a měli by jsme fotit alespoň na středoformát, protože flexareta po dědovi tak nešumí. To je rada kterou určitě ocení všichni lidé, včetně těch co mají zkušenosti s DSLR, potažmo s DSLR kde je čip o velikosti kinofilmového políčka.

StD
    Já vím a máš pravdu, ale tak nějak si naivně myslím že proti bludům je třeba bojovat.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

StD To samé můžu napsat o tvém výlevu, jelikož jsi nic prakticky nevyvrátil jen chceš dehonestovat někoho...
    "Na dioptrie z TN-panelů opravdu není nikdo zvědavý." To samé jsem viděl někde v informacích o IPS, ale bohužel to teď nedohledám. Prostě zas výkřik co nemá za mák ceny. Moderátor může být taky blb.c, tak ten není směrodatný.

kevin00 díval ses na ta videa? Prakticky mě nemusí zajímat jaké hodnoty mají ty monitory. Stačí vidět porovnání v reálu, že je to v pohybu rozmazané jak krá.a a čím to je prakticky nepotřebuju vědět a koupím si monitor, kde to rozmazané není nebo minimálně a jestli se IPS za pár let vylepšilo o 20% tak to prostě neznamená nic dokud to bude stále rozmazané a inputlagem k dobru.
    Taky nevíš, jestli se tazatelův syn nebo on nestane hcore hráčem třeba za týden a bude se divit, že ostatním nestačí v reakci z neznámého důvodu.
    Takže IPS ano pro všechny důchodce a grafiky a zpomalené herní karety a i filmy. Mluvím o jediné vlastnosti, která je u dnešních TN lepší, aby si na to uživatel dal pozor, kdyby chtěl tu vlastnost využívat. Nevidím na tom nic divného, že tu vlastnost nechci zahodit z fokusu pro uživatele.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Jediná vlastnost, která postihuje 5 % uživatelů počítačů a jaksi není problémem tazatele. Proto doporučím horší produkt ... škoda, že se ty CRT monitory už neprodávají, stejná "hysterie" byla už tenkrát. Ano Rendl2 máš pravdu ... je to problém, který naprosto zavrhuje celou technologii IPS panelů

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    StD...
    "Na dioptrie z TN-panelů opravdu není nikdo zvědavý."...
    Opět nic k věci - to, co jsem napsal, je jen má vlastní životní zkušenost. Koupilo se místo toho TNkrámu po 2 letech IPS-Eizo a dnes brýle na monitor občas vůbec nepotřebuji. Mohu prokázat oficiálními lékařskými nálezy. Tak doporučuj dál své, dojedeš na to sám i ti, co ti to co šíříš uvěří.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

https://dspace.vutbr.cz/xmlui/handle/11012/3012

Rendle, zkus si přečíst tuhle bakalářku, sice z roku 2009, ale pořád dobrý čtení.

Pořád na základě jednoho videa odsuzuješ všechny IPS panely, za prvé je to argument jak kráva, no a za druhé tohle bude opakovaně dělat pouze méně inteligentní jedinec.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Fox_25 Protiargumenty neignoruju, protože jsem ještě žádné nedostal. U zdrojů byl salamander ochoten diskutovat a nepoužíval sprosté výlevy a krásně se to vysvětlilo. Na focení se registrovat nepotřebuju, když nemám foťák. Vlastně 0,3Mpix na mobilu, ale ten jsem použil jen jednou na zkoušku. Až někoho označíš za blba, tak dej diskuzi k posouzení nějakému psychologovi, aby ti vysvětlil jak se blb pozná a co píše za reakce na jiné.
    Pro tebe je jeden názor: neměl jsi IPS tak buď zticha. To je hodně slabé.
    kevin00 aspoň napsal :"IPS panel totiž vyhovuje i pro hraní CS:GO.", ale to je jako škodovka vyhovuje silničnímu provozu. To můžu říct o kde čem. Budu hrát CS:GO akorát rozmazaně a zpožděně.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

StD A to jsi o oči přišel při hraní akčních her nebo na statickém obrazu? Když budu valit oči, abych při pohybu v tom mazanci IPS rozpoznal protivníka, tak asi budu namáhat oči víc, než když ho jasně uvidím. Opět dáváš na odiv něco o čem není řeč, ale je to argument jiný, který se nevztahuje k reakci hráče na IPS a TN.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Že seš blb, jsi napsal sám, nalili ti tu(stejně jako v případě toho zdroje) na hlavu kýbl argumentů, ale jako argument bereš pouze videa na YT, i ty recenze kde měli IPS panely odezvu srovnatelnou s levnějšími TN jsi označil za irelevantní.

Ano, neměl jsi IPS tak buď zticha, neboť reálné zkušenosti jsou nepřenosné. Já měl doma CRT, TN, VA i IPS, z toho všeho se mi jeví nejlepší CRT, 1920x1200 na 100hz u grafického CRT s nevysvícenou baňkou je nepřekonatelné, TN má špatné pozorovací úhly a nevyrovnanou odezvu, z toho mě bolely oči, VA má zase špatné pozorovací úhly, byť je to lepší než u TN, IPS má zase dobré pozorovací úhly, vyrovnanou odezvu která se s přetaktováním vyrovná levnějším TN panelům a také má lepší barvy, ale zase je tu IPS glow.

Toto jsou mé osobní zkušenosti, toto ty ignoruješ neboť jsi na youtube našel něco jiného. To ohledně foťáků byl jen příklad logiky diskuze s tebou. Takže ano, ignoruješ jakékoli argumenty a místo toho říkáš své teorie které bereš jako dogma.

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ventilátory: Jaký fan vybrat?
    Od jeninicicek v sekci Chlazení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-02-2016, 11:18
  2. Monitory: jaký vybrat monitor??
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-03-2011, 17:48
  3. LCD: Jaký LCD vybrat?