reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký monitor vybrat

Marekdv (44)|1.7.2016 10:09
Ahoj.Dal jsem si dohromady nové pc založené na intelu i5 grafice gtx 970.
řeším ale jaký monitor by byl vhodný.Pc používám hodně na net. občas film i hra.Měl jsem lg 24 ips a spokojenost.tn si myslí že dnes už asi nebrat tak se zase rozhoduji mezi těmito ips panely:
1. https://www.czc.cz/dell-se2416h-led-monitor-24/181292/produkt
dell- měla by to být záruka kvality cena dobrá máte sním někdo zkušenost?
2.https://www.czc.cz/dell-s2415h-led-monitor-24/162132/produkt
dražší verze a netuším proč ? má navíc akorát repro nebo se mýlím ?
pak jsou tady dvě varianty od lg
3. https://www.czc.cz/lg-24mp48hq-p-led-monitor-24/192914/produkt
novinka ale podle uvedených parametrů průměr za dobrou cenu ale je lepší než ten levnější dell ????
4.https://www.czc.cz/lg-24mt77d-pz-led-monitor-24/169339/produkt
tady je teda ještě dvbt. tuner (někdy se může hodit)

no a jako poslední by mě zajímal názor na tento kousek
https://www.czc.cz/dell-s2715h-led-monitor-27/162133/produkt
cena je pro mě na hraně ale to je jedno.27 palců na fhd asi není zrovna moc dobrá volba že ?
Nevlastníte ho někdo ? připomínám využití film,net ,hry
Děkuji každému kdo si udělá čas a písne mi svoje zkušenosti či názory.



osobně bych bral ten dell pod druhým odkazem ale rád si nechám poradit :-)
durib (1141)|1.7.2016 10:43
Ahoj. 27" a 1080p je volba možná pro lidi, kteří špatně vidí. Na 27" alespoň 1440p. Jestli chceš vážně ušetřit, šel bych klidně i do 23", které jsou ještě levnější a ten 1 palec už nehraje moc roli (sám mám 23" jako druhý monitor).
Jinak monitor si představuji, že bude sloužit 5+ let a civět do něj budu pokaždé. Proto bych se nebál dát do něj více peněz - jestli potřebuješ 27", nebo více, nebál bych se těch pár tisíc připlatit. Kdybych teď sháněl monitor, šel bych už jen do 4K UltraHD. A samozřejmě IPS :)
Marekdv (44)|1.7.2016 11:51
Ahoj.No na tu 27 to byl spíš jen dotaz.koukal jsem i na toto a fakt se mi líbí https://www.czc.cz/dell-professional-p2417h-led-monitor-24/192494/produkt
jak píšeš člověk do toho pořád civí :-) monitor 4kuhd je na mě momentálně moc peněz.Ještě pár let vydržím :-)
Marekdv (44)|24.7.2016 11:38
Halllooooo nemáte někdo náhodou tento monitor ? https://www.czc.cz/dell-professional-p2417h-led-monitor-24/192494/produkt
chtěl bych do něho jít ale nemohu najít nikde žádne ohlasy.
nebo mám vzít jednu z levnějších variant ? https://www.czc.cz/dell-se2416h-led-monitor-24/181292/produkt
https://www.czc.cz/lg-24mp48hq-p-led-monitor-24/192914/produkt
bude u těch dellu rozdíl v obraze ?
škoda že se doprčic nemohu nikde podívat na vystavené kusy :-(
Rendl2 (501)|24.7.2016 13:18
S tím nadšením pro IPS bych brzdil. Je to tak na fotky, ale na hry a filmy to bude horší u obrazu s detaily v pohybu.
Marekdv (44)|24.7.2016 13:32
Ahoj. No myslím že tn asi už ne. Osobně mám v práci LG ips 23 a hry i filmy v pohodě.a to je 3 roky starý. Spíš mě zajímá jestli má smysl připlácet třeba za ten Dell skoro 2 tis.jestli je tam nějaký rozdíl v obraze. Chápu že ten Dell má USB,pivot apod. Ale tyto věci bych klidně oželel. Proto se ptám :-D
Tomak_CZ (392)|24.7.2016 13:47
Osobně bych pohledal monitor na vyšší frekvence než jen 60Hz. Sám mám asi 5let starého Samsunga BX2450L s frekvencí 60Hz a taktl jsem si ho na 75Hz. Rozdím v obraze je velký a jakmile budu kupovat nový, tak v tomto mám jasno. ;)
StD (1963)|24.7.2016 14:04
[QUOTE=Rendl2;583259]S tím nadšením pro IPS bych brzdil. Je to tak na fotky, ale na hry a filmy to bude horší u obrazu s detaily v pohybu.[/QUOTE]

To je absolutní nesmysl. Mám 2 Delly vedle sebe a používám je především na sledování DVB-S televize a filmy. Nějaké pozdění obrazu za zvukem o pár milisekund (ms) nedokáže normální jedinec bez laboratorního vybavení vůbec rozeznat.

@Marekdv: Mám tu už 3 měsíce další menší 22" verzi ze stejné řady Dell P (používá stejné ovladače a mají i společný návod k použití jako ten 24" model co chceš). Obrazově naprostá spokojenost. Má jen 2 minusy: A) chybí ovladačová podpora pro W-XP; B) Nemá interní reproduktory, ty stojí jako přídavná lišta pod monitor další tisícovku! Ovšem hraje to relativně obstojně oproti jiným stereo-chrastítkům umístěným uvnitř, např. Benq, Sony... :thumbdown

P.S. To USB se moc dobře hodí pro bezdrátovou klávesnici a myš, jejichž vysílač mám teď schovaný v monitoru...)
Marekdv (44)|24.7.2016 14:26
To repro mě zase až tak netrápí a W xp už je minulost. Spíš mi hlavně šlo o ten obraz:-D na zvuk používám sluchátka popř dokoupení repraku je taky možnost. Škoda že tady nemá někdo přímo zkušenosti s tímto kusem ale bude to asi stejný tak jako tak tvůj. Děkuji za info a názor.:-D
Rendl2 (501)|24.7.2016 15:04
StD absolutní nesmysl to není. Pusť si na tom fotbal jak bude čitelné písmo na dresech v pohybu a pak se na to samé koukni na současném TN. Nebo stačí koukat na mičudu. Ve hrách pohybem rozmázlé okolí. Proto v reklamách raději dávají na obdiv jen staticej obraz nebo nakláněj panel, ale já ho teda při hraní nenakláním:).

---------- Doplněno v 15:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:01 ----------

Marekdv vybírej z novejch modelů. Je velká konkurence, tak 2-3 roky staré budou opravdu technologicky staré:).
StD (1963)|24.7.2016 16:29
[QUOTE=Rendl2;583271]StD absolutní nesmysl to není. Pusť si na tom fotbal jak bude čitelné písmo na dresech v pohybu a pak se na to samé koukni na současném TN. Nebo stačí koukat na mičudu. Ve hrách pohybem rozmázlé okolí. Proto v reklamách raději dávají na obdiv jen staticej obraz nebo nakláněj panel, ale já ho teda při hraní nenakláním:).

---------- Doplněno v 15:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:01 ----------

Marekdv vybírej z novejch modelů. Je velká konkurence, tak 2-3 roky staré budou opravdu technologicky staré:).[/QUOTE]

Opět klasicky neználkovsky mícháš hrušky s jablky. Asi ještě žiješ v éře analogového vysílání. Ano, ne nadarmo se digitálu přezdívá "digitální mazanice" odvislá od matric kódování používaných na vstupu i po celou přenosovou cestu až po výstup. Ovšem se synchronním zvukem přenášeným v paketech s obrazem. To nemá s lagováním (odezvou) samotného monitoru vůbec nic společného. U nich je to vrozená vlastnost daná použitou technikou.

A co se stáří modelů týče, tak jsi jako "znalec" mohl tazateli alespoň sdělit, že je jím vybraný model z roku 2009 a úspěšně se stále prodává (tento copyright ©2009 stojí v jeho návodu), aby jsi napsal něco obecně přínosného.
Rendl2 (501)|24.7.2016 17:28
Nevím co míchám, ale koukni co napsal třeba Salamander, když to nebereš ode mě https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/71565-Monitor-rada-IPSTN-herni
StD (1963)|24.7.2016 17:50
Když sám nevíš, co napíšeš, to je pak halt těžké s takovým tvorem komunikovat... Opakuji, že mícháš hrušky (=odezva monitoru, vnitřní vlastnost výrobku) s jablky (=televizní digitální vysílání tebou uvedeného fotbalu, vnější vlastnost digitálního signálu daná normami).
kevin00 (10238)|24.7.2016 18:16
[QUOTE=Rendl2;583259]S tím nadšením pro IPS bych brzdil. Je to tak na fotky, ale na hry a filmy to bude horší u obrazu s detaily v pohybu.[/QUOTE]

[QUOTE=Rendl2;583271]StD absolutní nesmysl to není. Pusť si na tom fotbal jak bude čitelné písmo na dresech v pohybu a pak se na to samé koukni na současném TN. Nebo stačí koukat na mičudu. Ve hrách pohybem rozmázlé okolí. Proto v reklamách raději dávají na obdiv jen staticej obraz nebo nakláněj panel, ale já ho teda při hraní nenakláním:).[/QUOTE]

Absolutní nesmysl. IPS se primárně vyznačují lepším podáním barev a lepšími pozorovacími úhly. Pro hry se donedávna doporučovaly TN panely kvůli rychlé odezvě, ale pouze pro hry. Nikoliv pro filmy, kde rychlá odezva není potřeba. Ovšem s dalším vývojem došlo k snížení odezvy i u IPS monitorů a dnes není jakýkoliv důvod k doporučení starého TN panelu. A pokud Ti jde o čísla, tak s odezvou 6 - 8 ms nebude mít uživatel žádný problém při jakémkoliv využití.
Vlastním IPS monitor, sleduji na něm filmy, hraji hry a k žádnému rozmazání nedochází.

Moje doporučení: Dell UltraSharp U2412H nebo Dell Professional P2414H
Rendl2 (501)|24.7.2016 18:18
Já nikde nepsal, že si máš pouštět DVB-T. Jde čistě o můj názor kterej je jen okoukanej od uživatelů, kde jednoznačně IPS a 60Hz nejde dohromady se slovem herní. Kdyby si vybral třeba IPS 144Hz, tak by to bylo už jiná věc. Za mě doporučuju TN-ko třeba https://www.czc.cz/aoc-g2460vq6-led-monitor-24/180285/produkt

kevin00 to tvoje doporučení je vtip:) Na fotky a web dobrý a nějakej rozmazanej film s neodolatelnou barevností.
kevin00 (10238)|24.7.2016 18:37
[QUOTE=Rendl2;583286]kevin00 to tvoje doporučení je vtip:) Na fotky a web dobrý a nějakej rozmazanej film s neodolatelnou barevností.[/QUOTE]

Prosím tedy o podrobné rozebrání barevného zobrazení, input lagu a podání videí na těchto monitorech a "vypíchnutím" oněch negativ, které tyto monitory degradují pro použití na pouhé zobrazení fotek a webu ;) :)
Rendl2 (501)|24.7.2016 18:45
Nevím, jestli jsi četl celé vlákno, ale v odkazu přečti první větu co napsal Salamander, která to jednoznačně vystihuje. Tzn na statický obraz super a tím to končí. Na pohyblivé scény TN. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/71565-monitor-rada-ips-tn-herni
kevin00 (10238)|24.7.2016 18:47
Myslíš to téma z roku 2013 ... on je ale rok 2016 ... všiml jsi si toho? :D ... tak stále čekám na tu detailní rozborku, která tyto monitory degraduje na "zobrazovadla statického obrazu" ;)
Rendl2 (501)|24.7.2016 19:21
Detailní rozborka nebude. IPS je i v roce 2016 stejná rozmazávačka při pohybu a lagovačka jako v roce 2013. A ještě, když doporučíš 8ms/60Hz tak to je pecka. To když se hráč v nějakým RPG rychle otočí, tak uvidí jen různěbarevné rozmazané šmouhy nebo mlhu :). Jo nechám si to jako svůj soukromý názor a nemusíte mě přesvědčovat, že se pletu. Můžete se zeptat nějakejch hardcore hráčů. Díky za oponentůru:).
kevin00 (10238)|24.7.2016 20:03
Tak nám podej nějaký důkaz. Musí být přeci plný internet odkazů a článků na rozmazané videa na IPS panelech, na nesprávně zobrazené texty, na defekty zobrazení v hrách, apod. ... :)
Rendl2 (501)|24.7.2016 20:45
Děláš, jako bys neuměl vyhledávat:). To já to moc neumím, ale na jedno jsem narazil, kde je krásně vidět jak věci při pohybu ztrácí tvar a rozmáznou se na IPS. Můžeš přetočit na 4.50min
A nestěžuj si na stáří:)
Fox_25 (613)|25.7.2016 02:28
Rendle, koukal jsi se na testy toho dellu v tom videu? Ani mezi IPS panely to není zrovna rychlík. Schválně se koukni na odkazy níže, odezva je kapánek rozdílná, přitom to jsou pořád IPS panely. Já mám pomalejší LG IPS234, ale po OC 76hz se s ním v klidu dá hrát i CoD2 online, přitom na 60hz je to nekoukatelná patlanina. Stačí si prostě vybrat monitor který zvládá horizontálně 75hz a přetaktovat jej.

Nehledě na to, Marek jasně napsal že primárně chce monitor na web a občas hra plus nějaký film, nechápu proč mluvíš o plynulosti kvůli videu(filmy mají 24fps) a ještě do toho taháš fotbal.

https://www.svethardware.cz/recenze-dell-u2713hm-pan-neocenitelny/36059-3
https://www.svethardware.cz/recenze-philips-272p4qpjkeb-vyuctovani-s-dellem/38417-3
https://www.svethardware.cz/recenze-iiyama-xb2779qs-stylovy-a-barevne-verny/38446-3

[QUOTE=Rendl2;583286]
Já nikde nepsal, že si máš pouštět DVB-T. Jde čistě o můj názor kterej je jen okoukanej od uživatelů, kde jednoznačně IPS a 60Hz nejde dohromady se slovem herní. Kdyby si vybral třeba IPS 144Hz, tak by to bylo už jiná věc. Za mě doporučuju TN-ko třeba https://www.czc.cz/aoc-g2460vq6-led-...180285/produkt

kevin00 to tvoje doporučení je vtip Na fotky a web dobrý a nějakej rozmazanej film s neodolatelnou barevností. [/QUOTE]

Zkus si vytvořit nějaké reálné zkušenosti, takhle mi přijde že jsi neviděl slušnější IPS, respektive že jsi IPS v akci neviděl vůbec. Navíc Marek nic nepsal o herním monitoru.
Rendl2 (501)|25.7.2016 10:05
Fox_25 Jo koukal jsem se, abych tu neplác nějakou hovadinu. Jestli jsi to taky četl, tak tam máš: "Při měření inputlagu na osciloskopu se pohyboval kolem 20-25 ms. V průměru tedy 23 ms. To je pro hráče již velmi dlouhá doba a profi hráči z toho radost mít jistě nebudou."
O tom mluvím celou dobu. Taky jsem mluvil o 60Hz na ISP a to jsi potvrdil. Že jde nějaký panel přetaktovat je hezké, ale člověk by chtěl panel co nemusí po nákupu tweakovat, aby šel používat.
Nemám IPS panel. Komentuju zkušenosti lidí co ho mají a dají to na internet v recenzích a videích viz. předchozí ukázka. Pokud je to zfalšované video a recenze uživatelů a testerů jsou podvodné, tak jsem vedle jak ta jedle. Ovšem do té doby, nejsem ochoten pro hráče doporučit ISP, jelikož sám hraju Enemy Territory a chci zůstat na vysoké úrovni a mírné zhoršení odezvy bych opravdu nechtěl, pokud chci zachovat svůj rating.
Marekdv (44)|25.7.2016 10:33
Ani jsem netušil co moje otázka tady rozpoutá :-)Možná jsem to tady již psal.Momentálně mám zkušenosti s ips lg flatron ips236 a přiznám se (nejsem žádný odborník) že je vše o.k.Koukám na net,občas film a někdy si zahraji i třeba warface nebo csko.Já prostě použiji monitor spíše na kancelář ale syn zase pouze na hraní.tak nevím jaký volit kompromis.Momentálně chci tento monitor k novému pc (i5+16gb ram+gtx1060)?
cenu jsem si dal tak do 6000.Ještě by se dala zvolit cesta pouze herního tn monitoru který nechám u nového pc a na druhém pc na kancelář pouze ips?
nebo je nějaká přiměřená alternativa panelu ? třeba mva ?
Proto se tady ptám :-) a děkuji :-)
Rendl2 (501)|25.7.2016 11:04
Už to tu máš vysvětlený a na hraní jsem ti monitor doporučil. Pokud kašleš na detaily v pohybu a inputlag, tak IPS. Ty dva druhy monitorů bych zkusil, ale 60Hz modely už ne.
Rendl2 (501)|25.7.2016 12:00
kevin00 Tady jsem našel ještě video kde je i tebou požadovaný text.
Fox_25 (613)|25.7.2016 14:47
Rendle, já ti ty recenze dal pouze jako příklad kvůli odezvě, ano, mají vysoký input lag, ale dají se koupit IPS jak s dobrou odezvou, tak nízkým input lagem.

Zvlášť u monitoru platí že je nutno to vidět a nespoléhat se pouze na video z YT, kolikrát vyjde najevo že realita není tak černá. Jestli chceš psát o IPS tak se na nějaký jdi kouknout, protože komentovat co napsal někdo jiný a obhajovat to(opět) do krve bez vlastních zkušeností je prostě blbost.
Taky byl u mne nedávno kamarád, má TN panel starý asi 4 roky a stál jej necelých 5000kč. Zahrál si u mne jak CoD2 online, tak CS a říkal že je to plně srovnatelné s jeho TN panelem, ale že obraz je mnohem lepší. Nechtěl jsem to psát, má to téměř nulovou hodnotu, ale odpovídá to tvému stylu.


Marku, jak jsem psal, vyber nějaké IPS které má ve specifikacích 75hz horizontálně a přetaktuj jej. Níže vidíš mé nastavení, s DVI dual link by to mělo být stejné i na ostatních monitorech, respektive stejné nastavení jsem bez problémů použil u dalších třech kusů monitorů od LG. Pak klesne jak odezva, tak input lag.


[ATTACH=CONFIG]31513[/ATTACH]
CR.jpg
Rendl2 (501)|25.7.2016 15:04
Fox_25 já myslím, že to porovnají jiní líp než já a dají výsledek na YT nebo jinde na net.
"dají se koupit IPS jak s dobrou odezvou, tak nízkým input lagem." Ano, ale pořád je to jen zlepšené IPS nedosahující na TN a to je ta malinká drobnost kterou tu dávám k úvaze. A tu drobnost lidi tolerují nebo ne podle toho co preferují. Prefurují kvalitní barevnou hloubku a úhly pohledu vemou IPS. Preferují viditelnost předmětů i textu v pohybu, vemou TN. Já když kouknu na jakejkoliv monitor, tak bude lepší než ten můj, ale kdybych kupoval nový, tak kvůli tomu že hraju hru, kde záleží na rychlé reakci, bych šel do TN, jelikož mi ani zlepšené IPS neposkytuje jistotu, že budu stačit v reakcích hráčům s TN. Kdo hraje jen lážo-plážo, tak mu to může bejt jedno a bude libovat v barvách IPS radši.
Fox_25 (613)|25.7.2016 16:43
Nezlob se na mne, ale dokud to porovnáváš pouze přes zprostředkované zkušenosti ostatních, nemá to cenu. Ty prostě ignoruješ cokoli co se nehodí do tvé teorie. Když ti ukáži že jsou i IPS které mají dobrou odezvu, tak na to odvětíš že je to jen trošku zlepšené aniž by jsi to viděl v praxi. Ony ani ty běžné TN panely nemají ideální odezvu a rády dělají "duchy", plus, raději budu mít odezvu horší, ale zato vyrovnanou.
StD (1963)|25.7.2016 16:56
@Fox_25: Vzdej to, to nemá cenu. Já už raději všude, kam vstoupí tento Všeználek, používám užitečnou funkci fora: "Přestat sledovat toto téma"... Lidská blbost je věčná. Já už své řekl na základě vlastní zkušenosti (kdy mi navíc nesmí do provozovaných strojů žádná hra, to je ztráta času, kterého má každý jen málo) a nemá cenu znovu mlátit prázdnou slámu.
Rendl2 (501)|25.7.2016 17:06
StD: Když někdo má jiný názor na základě publikovaných testů, tak použiješ funkci "Přestat sledovat toto téma", přesto ho sleduješ. Nemáš žádné hry, ale zkušenosti s nima máš, tak jeden je z toho jelen. Kdybys napsal co není pravda a doložil to, tak si funkci "Přestat sledovat toto téma" můžeš nechat neaktivní.
StD (1963)|25.7.2016 17:24
[OT] Víš co? Jdi do P(rahy) a kandiduj alespoň na ministra... Mě už 60 bylo a mám taky vnuky, tudíž zkušenosti mám přímé a navíc makám s počítači od roku 1977. Takže ti mohu vyjmenovat zobrazovadla a jejich funkci (i klady/zápory) od nuly. Jakákoli diskuse s tebou je jen házení hrachu na zeď. Doporučuji ti nezapojuj se do diskuse tam, kde o tom víš kulové, kibitz. [KONEC OT, prosím smazat]
Rendl2 (501)|25.7.2016 17:44
StD Až bude téma o historii, tak budu zvědav na tvé zkušenosti. O tvém věku víme a nemusíš to opakovat jako kolovrátek. Opět nic co by vyvrátilo co jsem napsal, takže se tvoje zkušenost moc neprojevila.
StD (1963)|25.7.2016 17:52
Jak neprojevila? Že konstatuji dobré zkušenosti s tím, na co se tazatel ptá? Zatímco ty mu tady doporučuješ nějaký pod*laný TN-panel jako zázrak techniky, že se ty u něj vyžíváš? NEZNÁŠ lepší, jen z kanálů agentury JPP (=jedna pani povídala), tak se o tom nebav. Každá jediná tvá odpověď v libovolném tématu je opravdu perla a vydalo by to na sbírku citátů. Máš další minus. Konec OT.
Rendl2 (501)|25.7.2016 18:05
StD mínusy mě opravdu nezajímají, ale konkrétní argumenty. To co řekneš ty pro mě má daleko menší hodnotu než co vidím přímo natočené jeden monitor vedle druhého na YT nebo recenze na PC serverech. Zdroj JPP je pro mě stejně tak tvůj názor. TN jsem uvedl pro jednu konkrétní věc a to zobrazování pohybu hlavně při hrách ve kterých záleží na každém detailu v rychlosti, takže žádnej zázrak techniky, ale jedna vlastnost. Je to na zvážení a tazatel napsal: "Děkuji každému kdo si udělá čas a písne mi svoje zkušenosti či názory." Tam nepsal, že je zvědavej jen na tvé zkušenosti, ale i na mé názory. Takže si cenzůru dělej osobní a necenzůruj ostatní.
kevin00 (10238)|25.7.2016 18:25
Rendl2:
Ghostingem jsou postiženy všechny typy panelů, jak TN, tak IPS panely. Ghosting se dá omezit správným nastavením monitoru a správným nastavením jeho rozlišení. Pokud je ghosting u panelu velký a zjevně pozorovatelný, může se jednat o vadný panel či velmi levný panel u kterých ghosting není až tak neobvyklý.
V reálu rozdíl 1ms a 5ms odezvy nepoznáš. Nehledě na to, že je běžná praxe udávat nízkou dobu odezvy i když reálná hodnota je odlišná. A to platí jak u TN panelů, tak i u IPS. Tudíž se nedá spoléhat na hodnotu výrobce a jsi odkázán na některý z důvěryhodných testů (např. TFT Central), jelikož testy na YT jsou ať chceš nebo nechceš amatérského rázu a ne odborného. Vyšší dobou odezvy můžou být postiženy max. tak hardcore hráči FPS her a to v některých případech. IPS panel totiž vyhovuje i pro hraní CS:GO.
Pokud se vrátím k požadavkům tazatele - "Pc používám hodně na net. občas film i hra", tak bych řekl, že se nebude jednat o hardcore online FPS hráče.
StD (1963)|25.7.2016 18:28
=zbytečné plky na 7 řádků o ničem, jen o tvém EGO Rendl2. Tak tímto tempem pokračuj, ať má moderátor co promazávat. Na dioptrie z TN-panelů opravdu není nikdo zvědavý.
Fox_25 (613)|25.7.2016 18:49
Rendl
Ale ty konkrétní argumenty stejně ignoruješ a meleš co sis někde přečet, tak co chceš slyšet? Už jsi zapomenul kam se dostala diskuze ohledně nějakého zdroje do PC? Tam jsi bez skrupulí posílal lidi kteří mají nějaké zkušenosti do zádele a sám jsi dělal hrdinu protože někde něco psali jinak. Tady děláš nachlup to samé. Stejně jako u toho zdroje, doma jsi IPS neměl, ale šmahem jsou na hry všechny špatně protože budou úplně stejné jako ten panel v tom videu. Mohl by jsi se ještě zaregistrovat na fórum o focení, určitě máš doma kompakt a ten v noci dělá fotky s velkým šumem, to znamená že digitální foťáky jsou špatně protože šumí a měli by jsme fotit alespoň na středoformát, protože flexareta po dědovi tak nešumí. To je rada kterou určitě ocení všichni lidé, včetně těch co mají zkušenosti s DSLR, potažmo s DSLR kde je čip o velikosti kinofilmového políčka.

StD
Já vím a máš pravdu, ale tak nějak si naivně myslím že proti bludům je třeba bojovat.
Rendl2 (501)|25.7.2016 19:09
StD To samé můžu napsat o tvém výlevu, jelikož jsi nic prakticky nevyvrátil jen chceš dehonestovat někoho...
"Na dioptrie z TN-panelů opravdu není nikdo zvědavý." To samé jsem viděl někde v informacích o IPS, ale bohužel to teď nedohledám. Prostě zas výkřik co nemá za mák ceny. Moderátor může být taky blb.c, tak ten není směrodatný.

kevin00 díval ses na ta videa? Prakticky mě nemusí zajímat jaké hodnoty mají ty monitory. Stačí vidět porovnání v reálu, že je to v pohybu rozmazané jak krá.a a čím to je prakticky nepotřebuju vědět a koupím si monitor, kde to rozmazané není nebo minimálně a jestli se IPS za pár let vylepšilo o 20% tak to prostě neznamená nic dokud to bude stále rozmazané a inputlagem k dobru.
Taky nevíš, jestli se tazatelův syn nebo on nestane hcore hráčem třeba za týden a bude se divit, že ostatním nestačí v reakci z neznámého důvodu.
Takže IPS ano pro všechny důchodce a grafiky a zpomalené herní karety a i filmy. Mluvím o jediné vlastnosti, která je u dnešních TN lepší, aby si na to uživatel dal pozor, kdyby chtěl tu vlastnost využívat. Nevidím na tom nic divného, že tu vlastnost nechci zahodit z fokusu pro uživatele.
kevin00 (10238)|25.7.2016 19:17
Jediná vlastnost, která postihuje 5 % uživatelů počítačů a jaksi není problémem tazatele. Proto doporučím horší produkt ... škoda, že se ty CRT monitory už neprodávají, stejná "hysterie" byla už tenkrát. Ano Rendl2 máš pravdu ... je to problém, který naprosto zavrhuje celou technologii IPS panelů :)
StD (1963)|25.7.2016 19:25
[QUOTE=Rendl2;583343]StD...
"Na dioptrie z TN-panelů opravdu není nikdo zvědavý."...[/QUOTE]

Opět nic k věci - to, co jsem napsal, je jen má vlastní životní zkušenost. Koupilo se místo toho TNkrámu po 2 letech IPS-Eizo a dnes brýle na monitor občas vůbec nepotřebuji. Mohu prokázat oficiálními lékařskými nálezy. Tak doporučuj dál své, dojedeš na to sám i ti, co ti to co šíříš uvěří.
Fox_25 (613)|25.7.2016 19:27
https://dspace.vutbr.cz/xmlui/handle/11012/3012

Rendle, zkus si přečíst tuhle bakalářku, sice z roku 2009, ale pořád dobrý čtení.

Pořád na základě jednoho videa odsuzuješ všechny IPS panely, za prvé je to argument jak kráva, no a za druhé tohle bude opakovaně dělat pouze méně inteligentní jedinec.
Rendl2 (501)|25.7.2016 19:28
Fox_25 Protiargumenty neignoruju, protože jsem ještě žádné nedostal. U zdrojů byl salamander ochoten diskutovat a nepoužíval sprosté výlevy a krásně se to vysvětlilo. Na focení se registrovat nepotřebuju, když nemám foťák. Vlastně 0,3Mpix na mobilu:), ale ten jsem použil jen jednou na zkoušku. Až někoho označíš za blba, tak dej diskuzi k posouzení nějakému psychologovi, aby ti vysvětlil jak se blb pozná a co píše za reakce na jiné.
Pro tebe je jeden názor: neměl jsi IPS tak buď zticha. To je hodně slabé.
kevin00 aspoň napsal :"IPS panel totiž vyhovuje i pro hraní CS:GO.", ale to je jako škodovka vyhovuje silničnímu provozu. To můžu říct o kde čem. Budu hrát CS:GO akorát rozmazaně a zpožděně.
Rendl2 (501)|25.7.2016 19:42
StD A to jsi o oči přišel při hraní akčních her nebo na statickém obrazu? Když budu valit oči, abych při pohybu v tom mazanci IPS rozpoznal protivníka, tak asi budu namáhat oči víc, než když ho jasně uvidím. Opět dáváš na odiv něco o čem není řeč, ale je to argument jiný, který se nevztahuje k reakci hráče na IPS a TN.
Fox_25 (613)|25.7.2016 19:52
Že seš blb, jsi napsal sám, nalili ti tu(stejně jako v případě toho zdroje) na hlavu kýbl argumentů, ale jako argument bereš pouze videa na YT, i ty recenze kde měli IPS panely odezvu srovnatelnou s levnějšími TN jsi označil za irelevantní.

Ano, neměl jsi IPS tak buď zticha, neboť reálné zkušenosti jsou nepřenosné. Já měl doma CRT, TN, VA i IPS, z toho všeho se mi jeví nejlepší CRT, 1920x1200 na 100hz u grafického CRT s nevysvícenou baňkou je nepřekonatelné, TN má špatné pozorovací úhly a nevyrovnanou odezvu, z toho mě bolely oči, VA má zase špatné pozorovací úhly, byť je to lepší než u TN, IPS má zase dobré pozorovací úhly, vyrovnanou odezvu která se s přetaktováním vyrovná levnějším TN panelům a také má lepší barvy, ale zase je tu IPS glow.

Toto jsou mé osobní zkušenosti, toto ty ignoruješ neboť jsi na youtube našel něco jiného. To ohledně foťáků byl jen příklad logiky diskuze s tebou. Takže ano, ignoruješ jakékoli argumenty a místo toho říkáš své teorie které bereš jako dogma.
StD (1963)|25.7.2016 20:00
[QUOTE=Rendl2;583349]StD A to jsi o oči přišel při hraní akčních her nebo na statickém obrazu? ...[/QUOTE]
Takto blbě se může zeptat opravdu jen BLB, který nechce vnímat, co jsem už několikrát napsal, a to že většina obyvatelstva téhle planety používá počítače k práci, potažmo k běžné vizuální zábavě, a nikoli ke zbytečnostem typu pubertální hry. To si myslíš/ptáš se, že mě mí předchozí zaměstnavatelé i ten současný platili celý život za hraní debilit? Nějakou desítku let jsem třeba synchronizoval audio u filmů (tedy realitu a ne virtuál) "na hubu", tedy na obraz (čili právě s tou přesností na pár milisekund, o kterých ty víš prd), a to ještě v cizích jazycích, neboť česky to nemusím.
Rendl2 (501)|25.7.2016 20:13
Fox_25 "ty recenze kde měli IPS panely odezvu srovnatelnou s levnějšími TN jsi označil za irelevantní." To nevím kde jsem je označil za irelevantní, když v každé z nich bylo napsáno to samé co píšu tady, že to není na hraní kvůli inputlagu. A až budeš zase doporučovat nějakou sestavu, tak jsem zvědavej jestli jsi jí měl taky doma nebo se držíš testů na internetu. Jsi trochu jednoduchý, ale já ti to odpustím:). Nějakou bakalářku fakt číst nebudu. Mám svoje oči, abych i na tom YT viděl co je k čemu dobrý.
Rendl2 (501)|25.7.2016 20:25
[QUOTE=StD;583352]Takto blbě se může zeptat opravdu jen BLB, který nechce vnímat, co jsem už několikrát napsal, a to že většina obyvatelstva téhle planety používá počítače k práci, potažmo k běžné vizuální zábavě, a nikoli ke zbytečnostem typu pubertální hry. To si myslíš/ptáš se, že mě mí předchozí zaměstnavatelé i ten současný platili celý život za hraní debilit? Nějakou desítku let jsem třeba synchronizoval audio u filmů (tedy realitu a ne virtuál) "na hubu", tedy na obraz (čili právě s tou přesností na pár milisekund, o kterých ty víš prd), a to ještě v cizích jazycích, neboť česky to nemusím.[/QUOTE]


Takže na statickém. No stačí úplně jednoduchá odpověď. Díky
Jen přidám svou reálnou zkušenost s více než 10 ani už nevím jak starým LCD. Asi budeš překvapen, ale čumím do toho jako trubka kolik hodin denně celý roky. Čtu, hraju, cokoliv a nemám ani moc přestávek na regeneraci očí a furt vidím prakticky stejně a to taky nejsem velkej mladík.
StD (1963)|25.7.2016 20:40
[QUOTE=Rendl2;583355]Takže na statickém. No stačí úplně...[/QUOTE]

Opět zvracíš obsah slov mimo mísu - obrázky pohybující se různými frekvencemi od 23,976 až po 60 fps rozhodně nejsou statické, stejně jako křivky audia. Je mi jedno, kolik ti je, ale vaříš z vody a víš o životě houby.
Rendl2 (501)|25.7.2016 20:47
Já se o tom nehádám, že se film pohybuje. Akorát vyšší dívčí u her má jiné nároky na rozpoznávání detailů v pohybu. O tom asi moc nevíš, když furt pracuješ a nemáš čas si vybudovat herní rating na úrovni.