reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bude stačit nová grafika?

imrer (2)|18.7.2016 14:39
Zdravím, skoro 5 let jsem na svůj pc nesáhl a zajímalo by mě, zda bude stačit dokoupit novou grafiku. Uvažuju o Ati RX 480 či nvidia 1070.
Resp jestli to utáhne a zda mě nebude brzdit něco jiného (hraní her, renderování videí).

Současný PC:
CPU: Intel I7-920, 2,66 Ghz
RAM: 3x 2GB DDR3 1600 Mhz
Motherboard: Asus P6T SE
HDD: ADATA SX900 + 2x 1 TB HDD
GPU: ATI 5870

Díky za každou radu.
Gouranga (699)|18.7.2016 20:51
Kdybys potaktoval procesor smerem ke 4 GHz (cehoz by mel s rozumnym chladicem byt schopen), tak by to melo stacit; pripadne rozsirit RAM. Pokud bys nechtel taktovat tak kombinace MB+CPU+RAM vyjde ponekud draz. Ale v soucasnem stavu bude procesor brzdou.
imrer (2)|19.7.2016 00:55
Wow, to je vážně reálné to vytáhnout z 2.66 na 4 ghz? :D Jaký chladič bych k tomu potřeboval a jaký je nejlepší postup pro to taktování? :)

6gb ram už je v dnešní době brzda?
DennyZuko (21)|19.7.2016 11:00
[QUOTE=imrer;583059]6gb ram už je v dnešní době brzda? [/QUOTE]

Zdravím, osobně nemám žádné větší zkušenosti s procesory, takže se můžu vyjádřit jen k té RAM :-).
Je to čistě a jen o tom, jak si zvyklý pracovat :). Obecně se dá říct, že minimum pro základní práci v dnešní době je 4GB RAM. Naopak ale, třeba v mém případě, kdy jsem zvyklý mít otevřených 5 různých prohlížečů (kvůli jedný onlineovce :) ) - v těch běží naplno ještě k tomu nenažraný flash plugin, spoustu dalších oken ve dvou z těch 5ti prohlížečů, navíc ještě puštěnou hru (třeba Anno 1404 Venice u mě aktuálně) a program pro tvorbu vizualizací, občas ještě přihodím pár dalších prográmků, tak ti mohu říci, že by pro mě velkou brzdou bylo i 8 GB RAM a proto pohodlně pracuju jen díky tomu, že mám 16GB RAM :).

Pokud si ale zvyklý pracovat jinak (s jednou, nebo maximálně dvěma věcmi zaráz) tak nebudeš mít problém ani s těmi klidně 4 GB RAM a kdybych třeba zrovna měl puštěnou jen hru - Anno 1404 - tak tam se pak ani v nejmenším neprojeví rozdíl mezi 4 GB RAM nebo 16 GB RAM, to pak už jde opravdu čistě a jen o procesor a grafickou kartu.