reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade grafiky pro 4K hraní

SJames130 (16)|19.7.2016 12:08
Zdravím! :)

Stala se mi nemilá věc a odešla mi grafická karta. Rád bych pořídil novou, ale ať už to stojí za to.

Momentálně mám procesor i5-3570K, 8GB RAM, základní desku Z77A-G43, 128GB SSD, 2T HDD, zdroj Corsair TX 750W. Počítač je vybavený vodním chlazením.

Moje představa je grafika, která mi umožní hrát při 4K rozlišení, rozpočet na samotnou grafiku řekněme 10 - 15 tisíc Kč.
(hraju hry jako WoW, Zaklínač 3, StarCraft II, Diablo III, Fallout 4, OverWatch, Rise of Tomb Raider - takže většinou nejsou extrémně náročné)

Mohl bych poprosit o nějaké doporučení?

Díky! :)
SJames130 (16)|20.7.2016 08:43
Ještě bych doplnil vysvětlení, co mě k tomuto podivnému přání vede :)

Z pracovních důvodů plánuju pořízení 4K monitoru (návrhy elektrotechnických schémat a 2D grafika - čili chci zvětšit pracovní plochu). Pokud ale pořídím 4K monitor, chtělo by to odpovídající grafiku tak, abych mohl v takovém rozlišení i hrát. Většina her co hraju není graficky extrémně náročná a ty náročnější si dovedu představit hrát na 4K monitoru "jen" ve FullHD.
SJames130 (16)|20.7.2016 13:58
Tak ještě jinak - našel jsem, i s vodním chladičem toto:

https://www.alza.cz/msi-gtx-1070-sea-hawk-ek-x-d4364591.htm

Co si tomto kousku myslíte? :)
Donald64 (702)|20.7.2016 15:21
Aby tvé téma nezůstalo úplně bez odpovědi, tak jen něco málo napíši (tak jako asi většina lidí co čtou tohle forum s hraním ve 4k nemám zkušenosti). Víš, mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že nové grafiky nepřichází s natolik velkým nárůstem výkonu, aby bylo možné plynule hrát na 4k monitoru. Doufají proto, že se třeba už v roce 2017 dočkají. GTX 1070 by měla většinu her zvládat kolem 30 FPS. Některé tituly zvládá hůře, jiné lépe a výsledky se rapidně liší dle toho, kdo danou kartu testoval, takže nevím, na kolik jsou tato zjištění objektivní. Vypadá to tedy, že na hraní ve 4K je ještě trochu brzy, ale pokud budeš mít 4k monitor a budeš na něm chtít hrát, tak to asi budeš chtít stejně vyzkoušet.

K té tvé grafické kartě. GTX 10XX jsou relativně nové karty, které ještě nemají ustálenou cenu, takže se možná vyplatí nějaký měsíc počkat. Ta tvá karta má díky vodnímu chlazení celkem vysokou cenu, za kterou by se dle oficiálních cen těchto karet měla zanedlouho prodávat GTX 1080, což by mohlo navýšit herní výkon až o 10 FPS. Za cenu 17 500Kč by se měly prodávat GTX 1080 a za 12 500Kč zase GTX 1070, proto bych osobně takto drahou GTX 1070 asi nekupoval.
SJames130 (16)|20.7.2016 15:59
Díky za odpověď :) 4K rozlišení je pro mě zajímavé především z profesionálních důvodů, ale přesně tak - když už by byl ten monitor, rád bych to rozlišení využil i u her :) Co se týká ceny, tak tam samozřejmě hraje velkou roli to, že má karta už vodní blok (který bych stejně dokupoval extra, kdyby nebyl součástí). Vodní chlazení je u mě asi hlavně koníček a jakási technologická úchylka :)

Jinak novou grafiku plánuju pořídit až v průběhu podzimu, svůj dotaz jsem sem napsal proto, abych si na základě zkušeností zdejších profíků udělal představu, kam to směřovat :)