Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 89

Téma: Zhasíná LCD Samsung SyncMaster 940N

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Do veškeré levnější spotřebky se cpou nekvalitní součástky, mnohdy i do té dražší. A jakým stylem ten monitor umřel? Klidně mohou být na vině ty nové kondíky (S)hitano, i když nejsou nafouklé.

https://www.czc.cz/lg-23mb35pm-b-led...147202/produkt
    https://www.czc.cz/lg-22mp47d-p-led-...167616/produkt

Taky můžeš zkusit jeden z monitorů výše, ten dražší má i dobrý stojan, oba se dají snadno přetaktovat na 75hz-76hz s DVI dual link kabelem. Drahé nejsou a když nebudou vyhovovat tak je prostě vrátíš. Dle Heureky je ten levnější dostupný od 2700 korun a ten dražší od 3950.

A pokud chceš vážně ušetřit, tak ti přenechám za flašu nějakého sladkého vína LG L1953T. Dva, nebo tři kusy které jsou už v oběhu kde jsem měnil kondík ve zdroji fungují asi rok, akorát jsem tam nedával hitano, ale nějaký speciální rubycon určený do spínaných zdrojů. Taky byl relativně drahý, necelých 40kč, přitom má kapacitu jen 1000uF na 16V.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Jo je možné,že jsou na vině ty kondíky.Jak jsem psal,kámoš je proměří až bude mít čas.Jinak už koupím 22" monitor a ten můj Samsung ,pokud se opraví bude záložní.To AOC nevypadá špatně i cena je dobrá,akorát nemá DVI i když v popisu je uváděno,tak v reálu není a display port kabely jsou dost drahé,přes HDMI v grafice mám připojenou TV .

A tak jsem se pořádně podíval a není to zase taková pálka za mini display port - display port kabel.Tož uvidíme
    Naposledy upraveno uživatelem lape: 30-07-2016 v 17:28

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Ale to AOC je TN, což znamená mizerné pozorovací úhly. Takže možná vhodný pro hry, ale ne na práci.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Vím.Toho jsem si všiml hned.Taky kvůli tomu jsem ho ještě neobjednal a dívám se dál po nějakém IPS.Ale jinak vypadá dobře.Včetně ceny

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

https://uk.hardware.info/reviews/641...-and-input-lag

Dle téhle recenze nemá odezvu ideální, jako bonus bude dělat duchy.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Samozřejmě je TN. S IPS se k jeho hodnotám nemůže ani přiblížit kromě barevné hloubky. Fox_25 jak jsi mi posílal tu starou analýzu jak se měří odezva..., tak je jasný, že to nikdo neumí správně změřit a jediné hledisko je ověření v praxi. Každopádně pořád platí, že TN je rychlejší, takže určený na pohyb. Kdo chce číst statickej web, tak ať si koupí IPS.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Pleteš si odezvu s input lag, navíc když se koukneš na měření, odezva opravdu ideální není a s overdrive bude dělat duchy.

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    Každopádně pořád platí, že TN je rychlejší, takže určený na pohyb. Kdo chce číst statickej web, tak ať si koupí IPS.
    Jo, to platí, ale pouze ve tvém ideálním světě, i na IPS se dá bez problémů hrát.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

O inputlagu tady nic nepíšu, neb mi je jedno jak se co jmenuje, ale zajímá mě jak ten panel funguje v praxi. V tom debatním vláknu jinde jsem postoval videa jak je IPS rozmazané v pohybu a nečitelnost textu v pohybu a to je pro mě určující. Inputlag je reakce na akci a odezva změna úrovně barvy. Rozmazání obrazu v pohybu prý způsobuje odezva a tomu odpovídá to, že TN s nižší odezvou musí být lepší v obrazu v pohybu.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Aha, je ti už jedno jak se co jmenuje a stále dle jednoho videa nebo více videí na YT odsuzuješ IPS panely. Odezva se měří relativně dobře, ten input lag, ten se měří blbě, to byl zase ten delší článek na prad.de

Furt ti říkám že to tak hrozné není, že je potřeba to vidět ve skutečnosti, ale ne jeden panel, více panelů ať si můžeš udělat obrázek o tom jaká je realita. Některé TN panely mají průběh odezvy tak špatný, že i ten lehce máznutý obraz na IPS je ráj, proti tomu některé IPS panely jsou hrozné protože za pohybu mažou obraz, další IPS panely už jsou ok. A zrovna ten TN panel co jsi doporučil na tom tak dobře není.

Dokud budeš pořád tvrdit že TN je na hry to nej na světě a IPS pouze na statický obraz, tak já pořád budu tvrdit že nemáš pravdu.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Netvrdím, že všechny TN jsou nejlepší, ale v průměru Jsou TN na pohyb podle všeho lepší. Není to můj názor, ale recenzentů a výrobců, kde u většiny TN panelů napíšou herní a u IPS si to ani radši nerisknou napsat. A nejsem tak radikální jak to píšeš, že pouze tohle je dobré a tamto špatné. Píšu to akorát, aby si uvědomil kupující, že existují i výhody TN a mohl se rozhodnout co chce obětovat za vlastnosti svého monitoru.
    Mě baví hrát multiplayera na vysokém ratingu a žádnou rozmazaninu bych si dobrovolně nekoupil byť s lepší barevnou kvalitou a úhlama viditelnosti, jelikož koukám jen rovně a ne z úhlu a jestli je červená málo červená mi je celkem jedno. Když to kupující nepreferuje, tak si koupí dražší IPS a hotovo.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Omyl, styl jakým toto info poskytuješ je takový, že člověk získá dojem že TN je nejlepší technologie v širém vesmíru a IPS je možná tak akorát na foto rámeček.
    To máš to samé, jako kdyby tu přišel nějaký fotograf a při sebemenší zmínce o fotografování by dotazujícímu člověku cpal eizo za 60000 s tím, že vše ostatní je odpad.

Já tvoje argumenty beru, ale ty nepřipustíš že lze hrát i na IPS ani za zlaté prase a to jsi je viděl jen na youtube. Jaký má potom smysl s tebou o něčem diskutovat, to není diskuze.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

No tak dobře, není lepší technologie LCD než TN v celým vesmíru na pohyblivý obraz a IPS je barevný fotorámeček.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Tak vidím,že už jste se dohodly Dnes mě kámoš proměřil ty kondenzátory a prý jsou OK.Taky jeden přepájel,že tam byl studený spoj,takže jsem si myslel,že se monitor opět rozjede,ale nerozjel.Pořád zlobí,takže musím něco zakoupit.Nakonec teda zřejmě vezmu nějakou 24" i když nevím jestli to nebude už moc velké.Asi bude.Čučím an to z cca 60ti cm.Výběr jsem zúžil na dva modely 24".U 22" se mě pozdává ACER,nebo SAMSUNG.Zřejmě vyhraje ten Samsung,papírově má lepší parametry než Philips a prý je i na hry,jak píšou v parametrech Akorát má teda bídnou konektorovou výbavu,takže budu muset koupit i kabel DVI - HDMI.
    https://www.tsbohemia.cz/philips-240...-_d235870.html
    https://www.alza.cz/24-samsung-s24f3...292618.htm?o=1
    https://www.tsbohemia.cz/acer-r221qb...-_d241679.html
    https://www.tsbohemia.cz/acer-g227hq...-_d225822.html
    https://www.czc.cz/samsung-s22e390-l...185367/produkt
    Naposledy upraveno uživatelem lape: 31-07-2016 v 22:47

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Jaké papírové parametry? Jsou to všechno 60Hz modely, nejlevnější sh.t. Prý je i na hry.. to jsme rozebrali. IPS nebo PLS panely jsou na pomalé hry. A nejlepší na světě jsou TN-ka. Důležitá je Hz a ms. Co jsem doporučil má 75Hz a 1ms. Vypadá to, že chceš barvy, takže IPS a deriváty. Ty ti doporučí kolegové.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Co jsi doporučil nemá 1ms, jsou to papírové údaje, stejně jako ten philips nebude mít 5ms.

lape
    Monitory samsung které jsi vybral nemají DVI, přes HDMI se blbě monitor taktuje, zkus buď toho philipse, nebo ty LG které jsem doporučoval.

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung SyncMaster 2223NW
    Od pchelp v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-09-2009, 19:46
  2. LCD: Samsung SyncMaster 2263dx
    Od frkal659 v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 11:08
  3. LCD: Samsung SyncMaster 2043BW