Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 89

Téma: Zhasíná LCD Samsung SyncMaster 940N

Banned
    Registrace
    Mar 2009

To jsem fakt nevěděl. Hlavně po přečtení "dvaceti" analýz měření odezvy.... Furt je to 1 papírová ms proti x papírovým, ikdyž jsem četl o vyrovnanějším rozptylu u IPS, ale to stejně nevymaže rozmazaniny.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Už je to jedno.Nakonec jsem objednal ACER R231.Jak jsem psal už někde na začátku,odehraju ročně max. 20 hodin a to jsem ještě hodně přestřelil.Většinou to používám na net a občas video.Synovec si holt bude muset zvyknout Uvidím jak to bude vypadat.Jinak já osobně mám zřejmě hodně špatný zrak,protože na videích na youtube nevidím žádný problém u her na IPS panelech,pokud tam nějaké šmouhy jsou,tak pro mě neviditelné,ale je jasné,že live to bude asi jiné,než na videu.A taky nejsem a nikdy jsem nebyl žádný šílený gamer,takže když už hraju,tak se soustředím na děj a nesleduju FPS a další podobné fičury dokola.Jsem nenáročný uživatel a na to freevideo snad monitor bude stačit Uvidím,jak to bude vypadat
    Naposledy upraveno uživatelem lape: 01-08-2016 v 20:41

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Na tomhle videu je ta mazanina vidět i slepcem https://youtu.be/PZX31zz0jQ0
    Každopádně jsem tě jen informoval o výhodách TN a bylo na tobě, jestli je to pro tebe atraktivní.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Ano,uznávám je tam něco vidět.Ale já nikdy ve hře,tak rychle běhat nebudu Jak víš,že to hrají na IPS?Podle toho,jak to hrají jsou to zkušení pařmeni,tak by měli valit na TN.No každopádně ale díky za tipy a rady.Uvidím jak bude vypadat ten ACER.Prodat se dá vždycky.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Rendle, ale teď už si děláš legraci, to nemůžeš myslet vážně. Kdo ví jak je to nahraný, nechce se mi věřit tomu že by to někdo nahrával kamerou, příp. mobilem.
    Můžu tě ujistit, že takto nemaže obraz ani ten nejlevnější IPS panel. Leda by si někdo ve hře nastavil agresivní blur efekt. Ale podobně to vypadalo když jsem nahrával cod2 nokií E7, v žádném případě to neodpovídalo realitě. Maximálně jsem si zkusil zda monitor při 76hz nevynechává nějaké snímky.

Lape
    Nevěř mu, viz výše. To video nemá nic společného se skutečností, buď ho zde dal z nevědomosti, nebo už je to cílené klamání.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Jestli mají všichni odpůrci pravdu, že IPS je herní, tak proč by machři hráli na TN-ku a šidili se o barvy.
    Fox_25 jasně, že je to flame, nahrávání rozmazává předměty. Ostatně i videa s monitory vedle sebe rozmazávají naschvál IPS, aby se toho neznalci chytli a klamali komunitu. Cíleně klamu, pozor na mě.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

S tebou se vážně nedá mluvit normálně, to máš nějaký blok? Ta kompilace co jsi tu postnul nebyla nahraná kamerou, to nahrával sw v PC a nejspíš jsou tam i nějaké post proces efekty. Netahej do toho další videa, teď se bavíme o té kompilaci u které si myslíš že to někdo nahrál kamerou a používáš to jako důkaz že jsou IPS na prd.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

To já si myslím to samé o tobě. Já jen řeknu výhody TN a už jsem označen za .... Máš nějaký blok výhody TN přiznat? Celou dobu mluvím jen o výhodě obrazu v pohybu a ve většině ostatních parametrů je TN horší. Nevím k čemu mě chceš přesvědčit. Domyslíš si, že já si myslím, že video je natočeno kamerou.... Jak jsi na to přišel je záhada. Video jsem postnul jen kvůli tomu, abych demonstroval jak vypadá rozmazaný obraz v pohybu a je jedno co to je za panel, jelikož je to ukázka toho o čem celou dobu mluvím. Opravdu nevím, jestli chceš předběhnout dobu o několik let a dotlačit IPS panely do cíle dřív než ve skutečnosti.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

A kde jsi to u toho videa napsal že je to ukázka jak by to teoreticky mohlo vypadat? Nenapsal jsi to nikde, proto jsem reagoval, jak jsem reagoval.
    Jak už jsem několikrát psal, já uznávám že TN panely jsou rychlejší, ale také se ti snažím vysvětlit že IPS panely také nejsou úplně pomalé mršby a mají dostatečnou rychlost i na hraní CoD2 online.

Navíc, ta tvá "demonstrace" rozmazaného pohybu je značně přehnaná.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

To není teoretické video, tak nebudu psát teorie. Pisatel nic neviděl, tak jsem mu dal něco, kde je něco vidět. Citace "Jinak já osobně mám zřejmě hodně špatný zrak, protože na videích na youtube nevidím žádný problém u her na IPS panelech,pokud tam nějaké šmouhy jsou, tak pro mě neviditelné...." Tak snad je jasné, že účel byl zviditelnit nedostatky i pro někoho co nic nevidí videem s dobrým zviditelněním rozmazání.
    Já taky uznávám, že jsou dost rychlé IPS i proti 15 let starým TN na kterých se normálně hrálo a hraje kde co, akorát dnešní TN nejsou ty stejné jako před 15 lety a IPS chybí ještě nějakej krůček v rychlosti vykonat. Uživatel prd vidí, tak je mu jedno co si koupí a bude rád za barevnej rámeček.
    Teď už to víme, že nestojí o výhody TN, tak je po debatě, ale dostal informace co třeba neměl a mohl se rozhodnout. Kdybych se nezmínil, tak umře v blažené nevědomosti s IPS na stole, protože ty bys mu TN vůbec nenabídnul, protože máš pocit, že ty vlastnosti nepotřebuje znát. Ale všichni víme co je nejcennější a to jsou informace a ty díky mně velkému LCD guru dostal. Pěkný den.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Je pravda,že TN jsem se záměrně vyhýbal,kvůli staré technologii a taky přiznávám,že jsem nevěděl,že třeba na ty hry je to TN lepší.Taky je pravda,že se mě moc nelíbilo těch 60hZ u IPS v mé cenové relaci,(za 144hZ bych ty prachy nedal)protože už u starých CRT jsem vždycky šílel,když jsem šel ka kamošovi a on měl na monitoru nastaveno 60hZ.Blikalo to jak prase,takže jsem si to vždycky musel přepnout na max co to šlo,ale dnes je doba jiná a IPS je úplně jiná technologie a žádné blikání nikdo nikde nadával do záporů.Taky na YT je hromada videí kde pařmeni hrají na 60hZ a nemají problém.Ale je pravda,že jsem byl na hodně velkých vážkách a dokonce chtěl i změnit objednávku z ACERU na to AOC,ale nakonec jsem si řekl,že to zkusím a uvidím,ať mám pak nějaké porovnání.Jak už jsem psal ACER se dá prodat a případně koupit nějaké to TN.Hry jsem zatím zkoušel DIRT a AC Syndycate a neviděl jsem tam žádný problém,ale u rychlých stříleček to možná bude jiné,jenže ty já už léta nehraju Monitor monitoruje jak má.Akorát se mě tady vyskytl problém s přehráváním videí,ale to s monitorem zřejmě nesouvisí.Používám firefox a u všech videí,kromě videí na YT je obraz rozdělen svislou červenou čárou.Na netu jsem našel rady,že je třeba vypnout demo přehrávání v nastavení grafiky,ale to nikde nemůžu za boha najít.GK je ASUS 7770HD.Takže jsem provedl pokus a použil browser torch a v něm tento problém není.Videa jsou bez čáry.Nevíte,jak to odstranit i ve FF? Na závěr ještě jedna věc.V pokročilém nastavení grafiky je uváděno toto: Monitor - R231,rozlišení 1920x1080, obnovovací frekvence 75hZ,ale to bude zřejmě chyba,protože když si vyjedu info z monitoru tak je tam 60hZ,nebo se to dá nějak zvýšit?
    http://lape444.rajce.idnes.cz/nasten...3_09-59-22.jpg

Tak problém se svislou čárou vyřešen.Kliknout pravým na přehrávané video a zrušit HW akceleraci
    Naposledy upraveno uživatelem lape: 03-08-2016 v 11:02

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

75hz je maximální horizontální frekvence pro nižší rozlišení, ale jak jsem psal, monitor se dá přetaktovat.
    Buď to bude chtít DVI dual link kabel, nebo AMD/ATI Pixel Clock Patcher a potom v sekci "vlastní rozlišení" zkoušet postupně zvedat horizontální frekvenci.

Nakonec ještě prográmek CRU který obejde EDID informace které monitor posílá OS, to kvůli tomu aby i hry používaly vyšší obnovovací frekvenci kterou monitor oficiálně neumí.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

[QUOTE=Fox_25;583595]75hz je maximální horizontální frekvence pro nižší rozlišení, ale jak jsem psal, monitor se dá přetaktovat.

75Hz horizontálka. Mícháš jablka s hruškama.

Rozhodně bych nic netaktoval, když to na to není dělaný nebo si namůžeš kondíky nebo jinou součástku.

60Hz není o blikání, ale o počtu vykreslených snímků, takže to spíš poznáš zase v pohybu, že se předmět bude zdát rozmazanější než na 75Hz.

Zkus otestovat třeba text na tomhle fóru nebo jakejkoliv jinej a chytit ho za okno a celým hýbat ze strany na stranu zda zůstane ostrý nebo se v pohybu nečitelně rozmázne při fullHD na 60Hz a pak změnit na nativní rozlišení 1152×864/75Hz a zase zahýbat a porovnat rychlost při jaké se text rozmázne. Zda 75Hz se projeví nebo ne. Roli rozlišení zanedbáme.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Jo, prohodil jsem horizontální za obnovovací, alespoň máš radost.

Taktováním se kondíky monitor nezničí, nastuduj si o tom něco, jinak je to stále házení šutrů do vody. Můj monitor jede přetaktovanej už 3 roky a zatím nic. A ano, přetaktováním se sníží rozmazání obrazu za pohybu, je to nežádoucí, či co? Hýbáním oken toho moc nepoznáš, lepší jsou na to ty hry. Také je lepší to rovnou vyzkoušet při nativním rozlišení a hru si zapnout třeba v okně.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Tohle studovat nepotřebuju, protože mi to připadá logický, že se dimenzuje elektronika na nativní rozlišení a pokud vydrží něco navíc, tak je to reálný v nějakém rozmezí, ale jaký to má vliv na životnost elektroniky se neví. Každopádně bude řídící obvod teplejší a teplo zhoršuje životnost elektroniky. A jestli tam má kondíky z číny, tak může brzo plakat a ty můžeš mít model LCD co má japonce co něco vydrží.
    Hýbáním oken to poznáš líp jak ve hře. Čitelný vs. nečitelný.

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung SyncMaster 2223NW
    Od pchelp v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-09-2009, 19:46
  2. LCD: Samsung SyncMaster 2263dx
    Od frkal659 v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 11:08
  3. LCD: Samsung SyncMaster 2043BW