Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 89

Téma: Zhasíná LCD Samsung SyncMaster 940N

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Jo, ty nepotřebuješ studovat nic, všechno víš, co nevíš, to si domyslíš.
    Samozřejmě že nějaké riziko existuje, ale z 6 kousků LG monitorů které jsem přetaktoval na 75hz stále běhají všechny. Když si projdeš nějaké diskuze, tak zjistíš že si nikdo nestěžoval že by mu umřel přetaktovaný monitor. A pokud by umřel, tak by jej reklamoval. Rozdíl v obrazu je takový, že to za to riziko stojí. Nehledě na to, když už to fakt člověk s frekvencí přežene, tak buď se objeví artefakty, nebo monitor začne vynechávat snímky aby sám sebe ochránil, což lze snadno zjistil kamerou v telefonu. Ale zatím s monitory které jsem taktoval se nic takového nestalo, monitor prostě odmítl vyšší obnovovací frekvenci než 76hz a napsal out of range. Jediný případ kdy jsem viděl opravdu notně deformovaný obraz bylo, když jsem přeinstalovával ovladače a nechal jsem nastavených 76hz v CRU.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2009

To jsem rád, že "riziko existuje". Já to věděl.
    Napadlo mě se tě zeptat, jak je to s tou horizontální frekvencí, když vertikální "nataktuješ" (lépe: vybereš nativní vertikální Hz při nižším rozlišení, proto ti nejde víc jak 75-6), tak horizontální zůstane původní nebo se automaticky synchronizuje s vertikální nebo jak to spolu spolupracuje, jelikož momentálně nemůžu najít dobré vysvětlení na google a ty to máš určitě nastudované? Děkuji.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Já ti radit a ani nic vysvětlovat nebudu, ano, na google všechno nenajdeš, ale i to co tě zajímá je tam k nalezení, asi neumíš hledat, tvůj problém.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Díky to jsem potřeboval vědět. Nejsem angličtinář, takže mi je google platnej jako mrtvýmu zimník. Ještě že máme tak chytré fóraře, že se brzo všechno dovíme. Díky přírodo.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Rendl2
    Nejsem angličtinář, takže mi je google platnej jako mrtvýmu zimník.
    Naopak. Nebo jsi zatim neobjevil, ze ma prekladac?

Banned
    Registrace
    Mar 2009

zsdx Asi umíš anglicky, tak ho nepoužíváš a nevíš, že je jeho překlad nesrozumitelný. Asi takto "měli by jste nikdy nebo dělat. ačkoliv" to dopadne.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Neděkuj přírodě, poděkuj sám sobě. Zarytě a nelogicky oponuješ a přitom na to nemáš znalosti, jestli ti to přijde normální, promiň, ale mě ne. Přitom se stačilo normálně zeptat.

Taky neumím dobře anglicky, ale co jsem potřeboval, jsem se naučil, taky máš tu možnost. A překladač překládá relativně srozumitelně, taky jej občas použiji.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Fox_25 Já jsem se normálně zeptal. Nevím co furt máš. "Napadlo mě se tě zeptat, jak je to s tou horizontální frekvencí, když vertikální "nataktuješ" (lépe: vybereš nativní vertikální Hz při nižším rozlišení, proto ti nejde víc jak 75-6), tak horizontální zůstane původní nebo se automaticky synchronizuje s vertikální nebo jak to spolu spolupracuje, jelikož momentálně nemůžu najít dobré vysvětlení na google a ty to máš určitě nastudované? Děkuji.
    Co tam je nenormálního? Taky víš, že nejsem profík, ale chceš po mě profi názory. Když se na něco zeptám jako každý jiný tazatel, tak já se ptám blbě protože si to můžu vygůglit, ale ostatním se normálně odpoví. Co je těžkýho na dotaz odpovědět pokud víš odpověď to nechápu. Já každýmu řeknu ještě víc než sám vím. Když napíšu nesmysl, tak to oprav s vysvětlením a pohoda, ale ty radši zvolíš cestu 5 stránkového dohadování bez vysvětlení.

Překladač je použitelný, tam kde nezáleží na drobnostech, ale technický popis kde záleží na slovíčkaření mi nedá dost pochopitelný český výstup.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Fox_25 Zobrazit příspěvek
    Neděkuj přírodě, poděkuj sám sobě. Zarytě a nelogicky oponuješ a přitom na to nemáš znalosti, jestli ti to přijde normální, promiň, ale mě ne. Přitom se stačilo normálně zeptat.

Taky neumím dobře anglicky, ale co jsem potřeboval, jsem se naučil, taky máš tu možnost. A překladač překládá relativně srozumitelně, taky jej občas použiji.
    Souhlas. Pokud Rendl2 něčemu nerozumí (to není žádná dehonestace, nikdo nerozumí všemu), ať se ostatních klidně na něco zeptá nebo třeba napíše něco jako svůj názor, ke kterému dospěl z důvodu XY.

Pokud má ale o něčem pouze povrchní informace, ať se nesnaží předkládat své domněnky jako fakta a na jejich základě radit ostatním, jelikož tím může způsobit akorát více škody než užitku, viz jeho zdejší příspěvky ohledně LCD technologií z posledních dní, které nereflektují aktuální stav jednotlivých technologií.

Doporučuji ostatním uživatelům, aby brali příspěvky ohledně LCD technologií od uživatele Rendl2 s rezervou a raději si jím napsané informace nebo závěry ověřovali i jinde nebo zde u někoho jiného s více znalostmi a zkušenostmi v této oblasti.

Pokud Rendl2 neumí anglicky, aby si o něčem mohl zjišťovat více informací (v angličtině je přece jen nepoměrně více zdrojů), může se prostě začít učit anglicky, aby byl schopen si snadněji dohledat relevantní informace, pokud ho daná věc zajímá a chce radit ostatním. Na učení se něčeho nového není nikdy pozdě.

Rendla2 prosím, aby se už na SHW ostatním ohledně LCD technologií nesnažil radit, jelikož na to nemá potřebné znalosti a ani zkušenosti. Do další nekonečné debaty s ním se ale už pouštět nebudu, jelikož jednou mi to stačilo, viz diskuze mezi ním, mnou a Milanem Šurkalou o tom, že podle Rendla2 by mimo jiné všichni měli být placeni stejně bez ohledu na jejich inteligenci, znalosti nebo schopnosti: http://www.svethardware.cz/chyba-v-g.../42628/diskuze Ta diskuze taky neměla konce a brzy jsme se akorát točili v kruhu, aniž bychom se někam posunuli. Pokud si Rendl2 něco usmyslí, nejede přes to vlak.

Zde se jedná pouze o výběr monitoru, ale děsí mě představa, co všechno může někdo takový prezentovat ostatním jako fakta. Předpokládám, že tohle Rendl2 označí za manipulaci – budiž. Pokud jde ale o technické záležitosti, nebudu přehlížet to, pokud zde na odborném webu někdo radí ostatním v něčem, čemu pořádně nerozumí a předkládá své domněnky jako fakta na základě argumentů, jež nejsou opodstatněné.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Pane Polívko, když někomu začnete zakazovat, aby se nevyjadřoval k tématům kterým rozumí povrchně, tak se laskavě vraťte a přečtěte si kolikrát jste v té diskuzi, kterou jste zmínil vyjadřoval svůj názor, aniž by jste mu hluboce rozuměl.
    Nicméně důkaz, že IPS nerozmazává obraz a text v pohybu více než TN nikdo nebyl schopen poskytnout, takže jaký jsem měl důvod změnit názor?
    Hned jak budu mít informace, tak je přijmu. Zatím mám akorát plané tlachání, zákazy, doporučení. Připomíná mi to cenzůru novinky.cz.

Ještě jeden názor na korekci, že se každý člověk může učit anglicky. Učím se 25 let anglicky a přesto nesem schopen se tu řeč naučit. Je to druh postižení, které asi těžko pochopíte. Takže učit se můžu, ale naučit bohužel ne. Prostě příklad toho, že nerozumíte lidem, ale chcete poučovat. Také vám doporučím držet se IT, abyste něco netvrdil o čem málo víte.
    Naposledy upraveno uživatelem Rendl2: 04-08-2016 v 19:58

Registrace
    May 2006

Po těch mnoha příspěvcích je mi už jedno, co Vám to připomíná a jak to budete označovat. Tohle není názorová diskuze o ideální společnosti, ale o technických záležitostech, které jsou nějak dané. Pokud chcete na tento server přispívat, respektujte prosím mou výše uvedenou prosbu a už na SHW ostatním ohledně LCD technologií neraďte, jelikož prezentujete jako fakta své domněnky o něčem, čemu pořádně nerozumíte. Děkuji.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Fakt nechápu proč vám to tak vadí, že dám svůj názor do diskuze, kde ho může kdokoliv komentovat a opravit. Měl jsem za to, že diskuzní fórum je o diskuzi, kde každý svůj názor může vyslovit. Asi ne.

Polívka: Souhlas. Pokud Rendl2 něčemu nerozumí (to není žádná dehonestace, nikdo nerozumí všemu), ať se ostatních klidně na něco zeptá nebo třeba napíše něco jako svůj názor, ke kterému dospěl z důvodu XY.

Přesně to jsem dělal. XY jsem předložil a čekal na vyvrácení marně.
    Naposledy upraveno uživatelem Rendl2: 04-08-2016 v 20:20

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Pořád jsi jak kolovrátek, tn nemaže, IPS maže, a kdo maže, ten jede, a jede rychle

Taky si můžeš zajít někde do obchodu a na nějaké IPS se kouknout. Důkaz ti tu nikdo poskytovat nebude, smiř se s tím. A po těch diskuzích, silně pochybuji že někdo bude mít chuť ti něco vysvětlovat. Plané tlachání je zde akorát od tebe, dokaž že IPS je tak špatné, ale ne nějakým videem na youtube, taky neberu "virtuální" představení z CS: GO.

Karel Polívka
    Pane Polívko, obdivuji Vás a pana Šurkalu za trpělivost. Zhruba jsem si přečetl tu diskuzi a je opravdu výživná, také je to nachlup stejné jako s těmi monitory, stejné jako ostatní diskuze s Rendlem. Mám dojem že se nechce nic dozvědět, jsou to pouze záminky pro X dalších stran diskuzí kde je probíráno dokola více méně to samé.

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    Fakt nechápu proč vám to tak vadí, že dám svůj názor do diskuze, kde ho může kdokoliv komentovat a opravit. Měl jsem za to, že diskuzní fórum je o diskuzi, kde každý svůj názor může vyslovit. Asi ne.

Přesně to jsem dělal. XY jsem předložil a čekal na vyvrácení marně.
    To co píšeš není názor, je to absolutní pravda, když tě někdo opraví, čertíš se a máš radost pokud dotyčný udělá sebemenší chybu. Ano, toto je diskuzní fórum, ale ty nediskutuješ, protože ty si myslíš že máš ve všem pravdu.
    Naposledy upraveno uživatelem Fox_25: 04-08-2016 v 20:32

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Já mám názor podpořený fakty, které jen opakuju po profesionálech, kteří dělají testy monitorů. Přečti si nějakou recenzi a nejspíš tam bude, že lepší hráči z toho IPS nebudou nadšení a podobně. Jsou to teda neinformovaní lidé co nikdy neviděli IPS jako já (viděl, ale nezkoumal) a recenzi dělají bez fyzické přítomnosti monitorů. Ta videa na YT jsou jen na dokreslení, aby se vědělo o čem je řeč.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Rendl2 Zobrazit příspěvek
    Já mám názor podpořený fakty, které jen opakuju po profesionálech, kteří dělají testy monitorů. Přečti si nějakou recenzi a nejspíš tam bude, že lepší hráči z toho IPS nebudou nadšení a podobně. Jsou to teda neinformovaní lidé co nikdy neviděli IPS jako já (viděl, ale nezkoumal) a recenzi dělají bez fyzické přítomnosti monitorů. Ta videa na YT jsou jen na dokreslení, aby se vědělo o čem je řeč.
    Na SHW jsme otestovali tak velké množství LCD monitorů napříč tak velkým časovým obdobím a pomocí tak podrobné a odborné testovací metodiky, že k tomu mám co říci – a právě proto jsem napsal to, co jsem napsal. Oháníte se recenzemi, tak Vám právě jako zástupce tohoto tábora mohu sdělit, že nerozumíte souvislostem a Vaše příspěvky nereflektují aktuální stav v oblasti LCD technologií. To by samo o sobě až tak nevadilo, pokud byste své domněnky neprezentoval ostatním uživatelům jako fakta. A to je ten problém. Jak píše Fox_25, Vy se nechcete něco naučit, Vy neustále jedete tu svou písničku a nejste ochoten si danou problematiku více nastudovat, přestože Vám někdo jiný dá najevo, že by to asi nebylo od věci. Na to máte "výborný" argument – neumíte anglicky, tak co byste se snažil, když máte oči a stačí Vám to, co vidíte na videích na YouTube. Prosím Vás, s touto logikou a přístupem diskutujte třeba na zmíněném serveru Novinky.cz a nikoli na tomto odborném serveru o IT.

Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung SyncMaster 2223NW
    Od pchelp v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-09-2009, 18:46
  2. LCD: Samsung SyncMaster 2263dx
    Od frkal659 v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 10:08
  3. LCD: Samsung SyncMaster 2043BW