Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 6 PrvníPrvní ... 3456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 89

Téma: Zhasíná LCD Samsung SyncMaster 940N

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Jednodušší by bylo, kdyby jste konečně doložil něco podle čeho bych mohl změnit názor. Recenze jsem četl (současné) a nic tam co by podpořilo váš názor není.
    Většinou tam je zmínka o nízké odezvě, ale top hráči nadšení nebudou dodávají často na jiných serverech. Proč nebudou nadšení?
    Když testujete pomocí tak podrobné a odborné testovací metodiky, tak mi dejte odpověď proč se píše u IPS (i současných), že nejsou pro top hráče. Vy to určitě víte, když jste u toho z první ruky.

Já diskutuji o IT laicky a nenašel jsem v pravidlech, že laik nemůže prezentovat svůj názor. Nemůžu za to, že někdo bere můj názor za profesionální. Pokud vůbec takový někdo kdy byl. Nevím o nikom. Můžu si dát nějaké info k profilu, že nejsem profesionál a nemusí být každá informace pravdivá nebo ověřená. Ukažte mi to pravidlo a nebudu psát nic. Nevidím nikde, že fórum je profesionální.
    Odpovídat lze po přihlášení

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Proč sem motáte něco o profesionálnímu fóru? V několika posledních příspěvcích máte řečeno, v čem je problém – evidentně se Vám nedaří porozumět psanému textu. Nekonečný příběh se mi sice jako dítěti moc líbil, ale novější díly už nebyly nic moc - a v roce 2016 mě zdejší nekonečný příběh už vyloženě nebaví. Více k tomu nemá smysl dodávat, jelikož byste se stejně zase zeptal na něco, co už bylo řečeno.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Proč to sem tahám? Protože jste s tím začal a neměl důvod. Nekonečně mi nikdo neodpovídá na otázky, tak je zbytečné pokračovat v takové diskuzi.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

A o čem chceš diskutovat když nevěříš člověku kterému prošlo pod rukama v testech X kusů monitorů?

Banned
    Registrace
    Mar 2009

O faktech. Prakticky se jedná o drobnost. Co je špatně na méně rozmazaném obrazu včetně textu TN panelů v pohybu oproti IPS. Uvažujeme při stejné obnovovací frekvenci a rozlišení. Důvěra nestačí, když chci mít správný názor, tak potřebuju pár důkazů nebo logický výklad ze kterého to bude jasné.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Ne ne, mě už nenachytáš, navíc neumím tvoji logiku, takže ti nemohu fundovaně odpovědět.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

To už fakt nevím jak jednodušeji to napsat, aby šlo jasně odpovědět. Zkusím ještě tohle. Odezva GTG je lepší u TN nebo IPS? Má odezva GTG nějaký vliv na obraz? Představuji si odpovědi jako že je lepší nižší = TN, protože se dřív zobrazí požadovaný odstín a tím i viditelné předměty v obraze jako postavy, hrany staveb, texty. A je to právě ta rozdílová rychlost kvůli které se hodí více TN panely pro hry, kde je hráč v pohybu a potřebuje vykreslovat obrysy objektů rychle, aby byly v tom pohybu zřetelně ohraničené a tím lépe viditelné. Kde je chyták?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Představuješ si určitě hodně věcí, ale i na tohle jsem ti dříve odpověděl. Odpověď jsi neakceptoval protože ti nehrála do karet.

Chyták je to stále, odpovím ti to samé co dříve a ty budeš opět oponovat a chtít nějaké důkazy. I teď si v té otázce sám odpovídáš jak potřebuješ.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

To jsem ti dal příklad, jak si představuju srozumitelnou odpověď a ne že to je 100% pravda. Na žádnou odpověď si nevzpomínám, která byla k věci. Jo jabka a hrušky, když jsem si jednou splet inputlag s GTG, ale ani tehdy jsi neřekl proč tam jsou ty jabka, takže výkřik k ničemu.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Podívej, díky tomu že nemáš znalosti meleš páté přes deváté a když dostaneš odpověď tak nerozumíš, nebo nechceš rozumět ani té odpovědi. Když jsem ti napsal že IPS má sice horší odezvu, ale za to vyrovnanější než TN a bez duchů, co jsi na to řekl? Když jsem ti napsal že se dá na přetaktovaném IPS bez problémů hrát CoD2 online, co jsi mi na to řekl? Řekl jsi že je to na nic, že TN je lepší a odvolával jsi se na video na YT aniž by jsi viděl jak to vypadá v reálu, přece máš svoje oči a vidíš. Tak co ještě chceš slyšet? Já opravdu nejsem zvědavý na to, že má odpověď opět nezapadne do tvé logiky.

Pokud tě něco zajímá, založ si své vlákno a ptej se, třeba se najde nějaká dobrá duše a odpoví ti.

Teď jsi se pro změnu nasáčkoval do tématu "dell 2417h vaše nastavení obrazu" kde děláš to samé co tady. Opět offtopic, opět nesmysly pramenící z neznalosti digitálního přenosu obrazu, a na konci zase něco o tom že se potvrzuje to co říkáš o IPS bez jakéhokoli vysvětlení. A jako bonus, nerozumíš ani sarkasmu.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Akorát to co ty uvádíš za argumenty vůbec nijak nevyvrací to co jsem řekl o TN, že zobrazuje lépe v pohybu nejspíš kvůli nízké GTG. A jestli má vyrovnanější odezvu IPS a stále to hůř zobrazuje pohyb, tak to je hezká vlastnost, ale TN to nepřepřekoná v praktickém dopadu na rozpoznávání detailů v pohybu. Ty duchy bych hned vyvrátil tou recenzí na dell 2417h, jelikož ty snímky mi připadají jako extrémní duchaření a je to IPS. Zkus se podívat na servis kupka co říká o TN. Prostě všechno má IPS výborný až na obraz v pohybu, jelikož to je vlastnost jak psal salamander.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

No vidíš, to je přesně důvod proč nemá cenu s tebou vést diskuzi. I z toho co píše pan Kupka si vybíráš pouze co se ti hodí a na zbytek kašleš. Ale spíš to vypadá tak, že si špatně interpretuješ to, co píše.

http://www.servispckupka.cz/monitory...oba_odezvy.php

Například tohle jsem četl a dá se s tím souhlasit. Možná, opravdu jen možná, pokud si přečteš poslední dva odstavce u odezvy, tak zjistíš že TN na tom není tak dobře.

To co píšeš o snímcích z TFT central nebudu komentovat, jen ti doporučím ať se koukneš i na TN panely, protože jsi to nejspíš neudělal, jinak bys nenapsal to, co jsi napsal.
    Navíc ani nevíš jaké "duchy" myslím. Například při porovnání BenQ XL2410T a Dell U2417H nevypadá TN dvakrát dobře, zvlášť při 60hz, možná tam také s overdrive uvidíš ten černobílí stín, to jsou ti duchové které Dell U2417H nedělá. A bez overdrive ta odezva vypadá hůře než na tom dellu i při 120hz.
    Tady to máš na vlastní oči, pěkně nafocené.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_xl2410t.htm
    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2417h.htm

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Je však doba odezvy tak důležitá i pro běžného uživatele, který si občas pustí DVD a sem tam si něco zahraje? Na jednu stranu ano, na druhou zase až tolik ne. Jak tedy poznat, jestli je doba odezvy dostačující? V prvé řadě si musíme uvědomit, že dnešní panely nad 20 ms s ideální odezvou nejdou. Čas 20 ms je již tak krátký, že pro kancelářské použití naprosto dostačuje. Sice se budete muset smířit s občasným rozmazáváním textu při pohybu, ale to není až tak velký problém. Pokud hrajete často FPS hry, jistě oceníte panely s ideální dobou odezvy 6 ms a níže.

Např. panel LG L1070HR (TN technolgie) s dobou odezvy 2 ms (šedá-šedá) si v tomto ohledu vede velice dobře. Pozor však na odezvy, které udávají výrobci. Hodně také záleží na tom, jakou technologií je monitor obdařen. Nelze srovnávat odezvu technologie TN a např. S-PVA či S-IPS. Technologie TN dokáže vykouzlit perfektně rychlou odezvu v některé změně, ale např. v jiné je odezva výrazně delší (i několikanásobně). Naproti tomu je u technologie S-IPS nejhorší odezva oproti udávané maximálně 2x delší. Díky tomu je odezva 5-6 ms u S-IPS srovnatelná s 3-4 ms u technologie TN.

Sleduj slova: bežný uživatel, rozmazaný text při pohybu, technologie TN dokáže vykouzlit perfektně rychlou odezvu v některé změně.

Já to doporučuji jiným než běžným uživatelům a to těm kdo chtějí to vlastnost využít, uvádím rozmazaný text a "perfektně rychlá odezva v některé změně" je nejspíš dostačující v tom množství různých změn v jednom obraze na to, aby ty změny které proběhnou v té perfektně rychlé odezvě stačily na ryché zobrazení objektu a zviditelnění pro hráče v pohybu.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Naopak, ty jsi to doporučoval běžným uživatelům, nikdo nepsal že by chtěl monitor na progaming.

Dej si ty slova do celkového kontextu.

Všimni si jedné věci, furt řešíme jedno a to samé dokola. Pořád jsi jak kolovrátek. Místo toho aby jsi zašel do obchodu a podíval se na realitu, tak na to kašleš. Pokračuj tímto stylem a pošlu tě někam.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

A ty víš, že běžný uživatel nezatouží po něčem co zatím nepoznal? Rozhoduješ za jiné mám dojem. Já na tu vlastnost upozorním a hotovo a je na uživateli zda do toho půjde a může se rozhodovat dýl, než že přečte jeden názor a běží kupovat podle toho a taky to drtivá většina dělá, že hledá více informací na různých místech hlavně, když se dozví o věci kterou neznal.

........Například při porovnání BenQ XL2410T a Dell U2417H nevypadá TN dvakrát dobře...... Ten dell má takovej average lag v té tabulce, že by si ho myslím nekoupil ani jeden hráč, kdyby to tušil před nákupem. Benq zase extra malej.

Nicméně se mě zmocnil dojem, že ten web neumí monitory testovat z hlediska člověka na židli, ale z hlediska nějakých domnělých předpokladů.
    Taky ty autíčka jsem moc nepochopil, že je mají takřka stejně oduchovaná, ať je monitor naprosto jiných parametrů od různých výrobců. Chápu porovnání nejlepší nejhorší u jednoho panelu, ale úplně stejně velký duch u naprosto rozdílného panelu už nechápu.

Když půjdu do obchodu, tak uvidím barevný rámeček a nejbliží slušně zásobený obchod je 50Km, aby měli k porovnání TN IPS podobných parametrů vedle sebe. Monitor nebude správně nastavený a nebudu mít čas se s tím detailně seznámit. Jediné co by šlo, tak zahýbat s textem.

Strana 5 z 6 PrvníPrvní ... 3456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung SyncMaster 2223NW
    Od pchelp v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-09-2009, 18:46
  2. LCD: Samsung SyncMaster 2263dx
    Od frkal659 v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 10:08
  3. LCD: Samsung SyncMaster 2043BW