reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zásek na "verifying dmi pool data"

BLAZZERG (2)|20.7.2016 20:47
Zdravím všechny IT nadšence.
Po 2 dnech neúspěšného bádání Vás prosím o radu s následujícím zásekem:

Do stolního PC (základní deska TA690G AM2, procesor AMD Athlon 64 X2 Dualcore, 1GB RAM, Bios R690A-M2T, 2x port IDE, 4x port SATA) jsem si koupil nový SSD disk 120GB Kingston a těšil se, jak bude PC rychlejc šlapat.

Disk jsem připojil do SATA Master 1, vložil instalační DVD Win7 Ultimate, přehodil Bootování na CD (zkontroloval připojená zařízení v Biosu - vše OK) a spustil počítač. Vše vypadalo normálně. Windows udělaly první část instalace - reset PC - instalačka normálně naběhla - dokončení instalace - další reset PC - znovu instalačka normálně naběhla - upravilo se rozlišení a zadal jsem uživatelský jméno a název PC - další reset - hned na začátku zásek na hlášce "verifying dmi pool data" a konec :-/

A tady jsem zůstal viset. Zřejmě se jedná o problém se zaváděcím souborem, ale jak z toho ven? Někde jsem se dočetl, že by mohlo pomoct přenastavení u HDD v Biosu - Data acces změnit z "Large" na "LBA" ale můj Bios nabízí pouze volbu Auto, nebo Large (oboje nefunguje). Nejsem si jistý, jestli by pomohl upgrade Biosu - zatím jsem neřešil. Každopádně jsem dál zkoušel různě reinstalovat, až jsem vyzkoušel nahrát Linux a ejhle - problém je vyřešen. PC po restartu normálně nabíhá jako by se nechumelilo. Je tedy jasné, že HDD je v pořádku a problém bude asi v nastavení? Linux u mě ovšem nepřipadá v úvahu :-)

Dalším pokusem, bylo nabootovat Win 7 a zkusit problém dle návodu odstranit. ( http://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.html ) Bohužel jsem se opět zasekl - v okně, kde se má potvrdit operační systém a dát next narážím na hlášku, že nemám kompatibilní verzi opravného programu s verzí nainstalovaného systému. Přitom jsem použil to samé instalační DVD. - Nevím zda má cenu dál zkoušet.

Momentálně stahuju Win 8, tak jsem zvědav, zda se posunu dopředu.

PS: Win XP jsem už zkoušel - bez úspěchu. Vrtá mi hlavou, jak to že se PC při instalaci 2x restartoval a naběhl - v té chvíli si už přece musel na zaváděcí soubory šáhnout :-/

Těm, kteří se mi budou snažit pomoct, předem děkuju!
BLAZZERG (2)|21.7.2016 08:53
Zdravím.
Tak se mi nakonec podařilo problém vyřešit. Pomohla až třetí instalačka Win 7. PC naběhl normálně a funguje jak má.

Mějte se!