reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

??Genius SW-HF 5.1 5000 vs. Genius SW-HF 5.1 5005 ??

crasher.km (919)|30.8.2007 12:19
Které z těchto dvou repro si vybrat ?
Genius SW-HF 5.1 5000
Genius SW-HF 5.1 5005
Díval sem se na stránky geniusu a oni tam ani ty 5005 ani nemají ,přitom CZC už je mají na skladě :D .
Nemáte někdo už skušenosti,či odkaz na review ?
Designově vypadjí pořád ty 5000 líp,ale zajímalo by mě ,čím jsou jiné ty 5005 v elektronice ??
...No...Name... (586)|30.8.2007 21:58
Nojo no...Genius...tam je asi možný všechno...Osobně bych šel do těch 5005,ale jen proto že mam celej komp v černej...Jinak sou papírově skoro na vlas stejný...takže je to jen věc desingu
crasher.km (919)|30.8.2007 22:10
njn ,ale na druhou stranu 5000 maj podle mě pěnější ovladač ...
Jinak u těch černých se mi nelíbí u satelitů ten spodní rámeček s logem ...
chtělo by to tu recenzi :( dobrý návrh pro svethardware.cz ne ? :) myslím že toto je hodně kupované zboží a určitě by to lidi zajímalo :))
...No...Name... (586)|30.8.2007 22:33
tak ty první ho maj na síťce..ale ta se dá sundat,já vim...Ale ať se rozhodneš pro který chceš tak v tom nebude rozdíl(až na to co sme si už řekli).Ale lepší by byly ty 5005 protože bys tu recenzi moh napsat sám...Dobrej nápad ne?
crasher.km (919)|30.8.2007 22:56
super nápad :)
ukr (1)|4.10.2007 17:56
Zajímaly by mě dvě věci:

1) jak je zde vyřešeno ovladání hlasitosti na subwooferu. Jestli se po zapnutí znovu spustí do 15% hlasitosti jako u předchozí verze 5000. nebo zůstává ve stejné poloze jako když byl vypnut.

2) jakou barvou svítí na subwooferu diody, jestli je to taky tak bijící modrá do očí tak jako u 5000 verze.
Klingacikx (1545)|4.10.2007 21:14
Jediné čo sa mi na tých 5005 nepáči je ten veľký ovládač:cry
...No...Name... (586)|4.10.2007 22:46
[QUOTE=ukr;52645]Zajímaly by mě dvě věci:
1) jak je zde vyřešeno ovladání hlasitosti na subwooferu. Jestli se po zapnutí znovu spustí do 15% hlasitosti jako u předchozí verze 5000. nebo zůstává ve stejné poloze jako když byl vypnut.
[/QUOTE]
Podle mě se po zapnutí spustí jen ta malá hlasitost.Kolik to je procen opravdu nevím.Ale všechny repra s digitálním ovládáním hlasitosti,co jsem kdy měl a viděl,to měly vždycky tak jak jsi psal...Takže to tu bude asi taky tak...
[QUOTE=ukr;52645]
2) jakou barvou svítí na subwooferu diody, jestli je to taky tak bijící modrá do očí tak jako u 5000 verze.[/QUOTE]
Sázím opět na modrou...Ale jistější by bylo kdyby napsal někdo kdo už je viděl...Ná stránkách výrobce se nic nenajde...
K.ats (156)|23.10.2007 09:38
Tyhle repro bedny jsme si poridil a muzu rict ze maji modre diody a mute cervenou. S tim ovladanim hlasitosti je to tak, ze se po zapnuti vraci do sve prednastavene hlasitosti, ale nevim kolik to je, asi tech 15%. A jeste je tam zajimavy, ze kdyz to mate potichu tak nejede woofer s centrem. Musi se to zesilit zvlast (woofer, center), nebo az pri zesileni masteru na vetsi hlasitost.
Intri (3490)|23.10.2007 10:34
Jinak pokud jde o zvuk, mám 5000 a chybí mi u nich třetí, basové pásmo satelitů. Basy jako takové ( třeba baskytara ) se přehrávají středním pásmem, což mi přijde fakt blbé. Ale dvoupásmové satelity jsem viděl i u daleko dražších modelů, tak je možné, že je to normální a jsem jenom zmlsaný zvukem ze svých dvou třípásmových repráků u věže. Ty mají ta tři pásma a ještě každá bedna má na straně superwoofer, takový slabší subwoofer. K tomu ještě ekvivalizér nastavený na Rock ( na věži ), zvýraznění výšek a basů v přehrávači a dá to daleko mohutnější zvuk, než 5000. Ale to je jen můj osobní pocit ze srovnání těchto dvou reprosoustav, rád bych ještě někdy slyšel opravdu drahé profesionální repráky ve srovnání třeba s touhle 5000 nebo 5005.
...No...Name... (586)|23.10.2007 11:11
Myslim si že nemá cenu srovnávat tyhle repra levná repra o Geniusu s tvým (myslim že o dost mastnějšími) reprem...Protože to je úplně jiná kategorie.Jak v ceně,tak i v kvalitě...
Intri (3490)|23.10.2007 11:16
No, nevím, ta věž celá je dost stará a tehdy stála tuším 10 tisíc, což je na hi-fi celkem běžná cena, pokud se nepletu.
...No...Name... (586)|23.10.2007 11:40
Jojo...kolem tý desítky...A právě řešim problem jaké koupit REPRO k pc.Chtěl bych koupit Altec LansingMX5021...ovšem jednou jsem byl v Glóbusu a slyšel tam Panasonic SC-AK750E-K...Tahle hifinka mně ihned zaujala svým zvukem.A především ty mohutné basy.Přidal jsem trochu na volume a zvuk opravdu neměl chybu.A když sem odešel a byl relativně daleko od regálů s audiem,krásně jsem ty basy slyšel i na dálku...A teď nevím co dál.Dát 4k za Alteky a nebo dát dvakrát víc a koupit tu hifinku...Byl bych radši pro tu hifinu,ale nevím jestli se ježíšek bude chtít plácnout přes kapsu...
Intri (3490)|23.10.2007 14:07
Záleží na tobě, ale nezapomeň, že když si koupíš jenom bedny, můžeš je připojit k čemukoliv.
filip999 (1)|24.10.2007 15:42
zdravicko mohli by ste mi poradit ktore repro su lepsie Genius SW-HF 5.1 5000 alebo Genius SW-HF 5.1 5005 .
Intri (3490)|24.10.2007 16:35
Zvukově i papírově jsou vesměs stejné, tak si jen přečti toto fórum, ať si porovnáš rozdíly v ovladači atd. Víc rozdílů tam nenajdeš. Spíš se u těch dvou modelů rozhodni tak, aby ti víc ladily do obýváku/pokoje.
K.ats (156)|25.10.2007 11:48
Ve zvuku a v ruznych vlastnostech repraku se nevyznam, ale malej rozdil tam je. Vsechny repra maji 8 ohmovou impedanci oproti tem starsim (5000), ty maji pouze 4 ohmy. Ja se v tom nevyznam, ale vycetl jsem, ze by to melo mit plnejsi, lepsi zvuk nebo neco takovyho.
Intri (3490)|25.10.2007 12:07
No, zvukově je to prý stejné... Spíš by to tipl na otázku designu a především marketingu pro Genius.
K.ats (156)|25.10.2007 14:43
Hmmm zvukove to soudit nemohu, nemam na tyhle veci sluch a ani jsem ty 5000 neslysel. Ty 5005 mam doma., jsu s nimi docela spokojenej. Duni to poradne, kdyz to srovnam s repro ktery jsem mel pred tim - obycejny stary plastovy encore, takovy sumitka:-) Ale kazdopadne je to genius, kazdej kus je neco jinyho a hodne se serou, ale co bys za ty prachy nechtel. Kdyz jsem to kupoval, tak mi vydrzeli pouze 1 den, pak zacali praskat pojistky. Vymenili kus a zatim jedou. Snad vydrzi dlouho
Intri (3490)|25.10.2007 14:51
No, na naší 5000 je vadná jen jedna z modrých diod. Ostatní jinak funguje, i když ten zvuk... Nevím, lidi ho dost vychvalují, ale mě přijde, že má prostě nevýrazné basy. Ale je to moje subjektivní hodnocení, nevím ani, jak má vypadat takový dokonale vyvážený zvuk.
K.ats (156)|25.10.2007 15:24
Ja taky nepoznam dokonaly zvuk, nevim jak u tech 5000, urcite se tam da vyladit zvuk pomoci potenciometru na woofer, center a surround, u 5005 samozrejme taky. Ale slysel sem, ze woofer s centrem u 5000 jede furt. Kdyz to mam potichu tak mi to nejede, pokud si to sam nezesilim na potenciometrech. To je takova nevyhoda. Musis u vseho ladit zvlast aby si to vychytal. S tim woofrem je to mozna dobry v noci, kdyz mati a ostatni lidi co u nas prebyvaji spi, ale jinak jsem myslel ze to hraje furt.
...No...Name... (586)|25.10.2007 15:27
Ta rozdílná impedance na kvalitu zvuku nemá nijak velkej vliv...Spíš je to kvůli zesilivači a následnému výkonu,nebo tak něčemu...A s tou kvalitou...je to holt Genius...Který spoustu dražších věcí okopíruje,přídá nějaký svůj prvek a na konec to prodá o polovinu levněj něž konkurence...Ale protože se ta polovina musí někde ušetřit,tak to podle toho taky pak vypadá...

[QUOTE=K.ats;56453]... S tim woofrem je to mozna dobry v noci, kdyz mati a ostatni lidi co u nas prebyvaji spi, ale jinak jsem myslel ze to hraje furt...[/QUOTE]
to se dá rez wooferu taky poslouchat?Radši kup sluchátka
Intri (3490)|25.10.2007 15:32
No, KB-21e ( klávesnice ) od nich je levná a vynikající... Ale ty bedny mi fakt nesedí. Když jsme je přinesli domů a poprvé pustili, dost mě zvuk zklamal.
...No...Name... (586)|25.10.2007 15:45
já od nich mam myš Ergo520.A to je obšlehnutej Logitech nevím přesně jaký model.Jediné co má rozdílné je soft,vnitřnosti myši,pár tlačitek navíc a horši kvalita zpracování...Měl jsem i repro Genius SP-HF2.0 800.To bylo zvukově docela dobrý...ale to zpracování...A bassreflex v podaní Genius je dlouhá skoro papírová trubička...když sem to viděl tak sem jen nevěřícně koukal...
Intri (3490)|25.10.2007 15:51
No, já s ním špatné zkušenosti nemám. Je levný a tudíž je potřeba očekávat kvalitu v dané cenové hladině, ale nestalo se mi, že bych na Genius musel nadávat tak jako na Acer.
K.ats (156)|30.10.2007 09:38
[QUOTE=...No...Name...;56454] to se dá rez wooferu taky poslouchat?Radši kup sluchátka[/QUOTE]

To sem si koupil, tusil sem, ze v noci to bude muset byt zticha, ale kdyz nejede woofer, tak ty sluchatka nepotrebuju :-(
Zas kdyz ten woofer je zaplej tak to duni docela dost, proto su na jednu stranu rad, ze se to da stahnout. Myslim v noci...
A ty sluchatka sou takovy nic moc. Myslel sem, ze budou dobry, ale ne... Mam Gembird USB 5.1 a co me tam nejvic vadi je to, ze padaji molitanove zasterky ze sluchatek a je to dost na prd
...No...Name... (586)|30.10.2007 11:08
[QUOTE=K.ats;57788]A ty sluchatka sou takovy nic moc. Myslel sem, ze budou dobry, ale ne... Mam Gembird USB 5.1 a co me tam nejvic vadi je to, ze padaji molitanove zasterky ze sluchatek a je to dost na prd[/QUOTE]

Sluchátka do USB se mi moc nezdají.Protože ta chybějící zvukovka tam asi musí být slyšet.Je mi jasné že v sobě něco na ten převod zvuku maj,ale myslim si že za tu cenu to nebude tak kvalitní...Já sem si koupil Kossáky UR/29(zattim jen s integrovanou zvuk.) a hrajou úplně nádherně...Basy,víšky,středy tak jak maj být...


Jinak kámoš si zdrovna včera koupil ty 5000 a zatím je spokojen...
Lubd0n (3)|4.12.2007 16:54
ahojte
Myslim ze by som kupoval 5005 uz len pre porovnanie kvality...a vzhladovo sa mi tiez viacej pacia takze by som nevahal
Ale este jedna vec ak ma niekto servisny manual k 5000-kam alebo ak viete kde je tak mi ho poslite popripade dajte vediet bo v sobotu mi vyhoreli a celkom by sa zisiel ...
vdaka
...No...Name... (586)|5.12.2007 18:24
[QUOTE=Lubd0n;68580]ma niekto servisny manual k 5000-kam alebo ak viete kde je tak mi ho poslite popripade dajte vediet bo v sobotu mi vyhoreli a celkom by sa zisiel ...
vdaka[/QUOTE]

Naivně jsem hledal na stránkách výrobce,ale kde nic tu nic...nic jiného jsem ani nečekal...A jinde taky nic...
Takže bych se zeptal,co konkrétně vyhořelo...protože podle mě by se měla spálit jen pojistka...
Encore1106 (424)|5.12.2007 22:12
Měl bych 2 otázky:
1) Má cenu o nich (5005) uvažovat k domácímu kinu? Potřebuju nějaké ne moc drahé, tyhle se podle toho, co se píše, nejeví špatně, ale kdyby byly nějaké zkušenosti...
2) Kabely k zadním repro. Na CzC píšou, že k zadním repro jdou propojovací kabely 8,5m dlouhé. Jak jsou řešené? Je to stylem 3,5 jack, cinch, nebo jenom kabel na konci odizolovanej? Problém je, že já potřebuju vést kabely k zadním repro kolem stěny cca 10-11 metrů (vzhledem k řešení podlahové krytiny nelze jinak než kolem stěny).

Edit: V recenzi na 5000 jsou kabílky na konci odizolované, tak budu předpokládat, že to samé bude i u novější 5005 viz. https://www.svethardware.cz/recenze-genius-sw-hf-51-5000-legenda-ma-pokracovani/13490-2
Je nějaké omezení, jaký kabel použít (když budu kupovat jiné - delší), nebo je to víceméně fuk?
K.ats (156)|6.12.2007 11:20
1) Podle mě jsou tyto repraky na filmy velice dobry za ty penize. Na hudbu uz me tak neuchvatili. Na kazdy zanr se musi prenastavit a vic nez hudba je obcas slyset spis jenom duneni. S tim si ale musi kazdy pohrat podle sebe. Za ty prachy ale bozi.
2)Kabely jsou na konci i na zacatku odizolovane a zalite - netrepi se. Klidne tam muzes hodit jiny kabel, musel sem taky nastavovat. Bocni stenu mam trochu dal tak me to tam nedosahlo. Mam to ted pres 2 kabely - takovy lamacky. Musim casem vymenit za 1 :-)

Jinak jsem docela spokojen
Intri (3490)|6.12.2007 15:06
Pro ty, kdo si chce koupit tyto bedny:

Tesco:

K.ats (156)|6.12.2007 15:35
V tom Tescu sem se na to dival taky a neveril jsem svym ocim.
Intri (3490)|6.12.2007 15:42
Jj, je to jenom další ukázka toho, že je nejdříve zapotřebí se porozhlídnout po obchodech, a pak teprve kupovat. A taky to ukazuje na to, jaká je obchodní strategie Tesca a že totální paka ještě pořád existují, jinak by si Tesco nedovolilo dát cenu tak vysoko. Jenže Tesco ví, že tupí mezi námi stále jsou a koupí si to jen proto, že je to v Tescu a že to tedy musí být levné... Ten rozdíl dvou stovek mezi Alfou a T.S.Bohemií už není tak znatelný, ale je na tom taky vidět, že Alfa by klidně mohla s cenou ještě dolů. Jenže ta si je zase vědoma své celkem neoblomné pozici s kamennými obchody.

No jo, je to na světě těžké...:-) Ale aspoň z toho plyne, že v Tescu ani rohlíky ( stojí tam stejně 2,50, zatímco naproti mého domu v Penny si jeden koupím za 1,90 - to je tak, když Tesco má u svého zboží "nejnižší cena ve městě" ;-) ), natož pak bedny nebo jakoukoliv jinou elektroniku.
...No...Name... (586)|6.12.2007 16:17
[QUOTE=Intri;69152]
...Tesco má u svého zboží "nejnižší cena ve městě" ;-) ), natož pak bedny nebo jakoukoliv jinou elektroniku...[/QUOTE]

Tak já se "nakupování elektroniky v zelenině" vyhýbám.Jednou jsem koupil mobil v Makru a tentýž mobil si koupila kámoška ale asi o pět k. dražší ze specializovaného obchodu...A když jsem to tak porovnal,tak můj mobil asi po půl roce odešel do večních lovišť...Kámošce drží do dnes.A ještě k tomu měl takový pochybný system...Takže už nakupuji jedině z netu a v kamených obchodech jen okukuji...protože je fakt že za Logitech Z2300 chtěli v Budějkách v Glóbusu asi přes 4...a na netu je to tak kolem 3,5 ...
Intri (3490)|6.12.2007 16:25
Normálka, prostě velké obchodní řetězce. Na blbých se vždycky dobře vydělává. Ale jsme už v podstatě OT, tak se raději zase vraťme k reprákům.

Což mi připomíná, měl by už někdo možnost porovnat zvuk 5000 a 5005?
denyzkoo (5)|6.12.2007 16:31
Mam tie 5005 doma....maju par chybiciek ale to sa nechyta....su to skvele repro....Tie chyby su uplne banalne...napr ked kukam film v tme tak tie modre diody su jak ,,poulicne lampy,, mrte to svieti a mne to svieti rovno do tvare,tak to nepotesi, dalsou nevyhodou je ze pri nizkej hlasitosti nehra woof a center,ale to riesim cez softwerove stisovanie zvuku ...podrobnejsie som studoval rozdiely a podstatne by nemali byt ziadne ..iba dizajn ...isiel by som do tych 5005 znova kebyze si mam vybrat... odporucam pomer cena / vykon je naj...ale to uz je asi vseobecne zname...
...No...Name... (586)|6.12.2007 16:34
[QUOTE=denyzkoo;69183]Mam tie 5005 doma....maju par chybiciek ale to sa nechyta....su to skvele repro....Tie chyby su uplne banalne...napr ked kukam film v tme tak tie modre diody su jak ,,poulicne lampy,, mrte to svieti a mne to svieti rovno do tvare,tak to nepotesi...[/QUOTE]
Kus neprůhledný pásky a je po problému...sám to tak mam u svého repra...

[QUOTE]...měl by už někdo možnost porovnat zvuk 5000 a 5005?[/QUOTE]
Osobně sem slyšel jen 5000...Ale vsadím se klidně i o pět korun,že zvuk bude skoro totožný...
Intri (3490)|6.12.2007 16:52
Jo, na to, že bude totožný, bych vsadil i padesát... Já jen, jestli náhodou někdo neměl možnost je slyšet přímo vedle sebe, tak jestli tam náhodou rozdíly nejsou ( třeba v šumu, brumu nebo čemkoliv ). Nizší šum bych si u 5000 rozhodně představit dovedl.
mech13 (5526)|6.12.2007 16:57
[QUOTE=Intri;69178]Což mi připomíná, měl by už někdo možnost porovnat zvuk 5000 a 5005?[/QUOTE]

co vy tu neresite:runaway
staci se podivat do recenze... https://www.svethardware.cz/recenze-repro-genius-sw-hf51-5005-legenda-v-nove-podobe/18854

od Jana Vitka by porovnani nestacilo?
Intri (3490)|6.12.2007 17:02
Dva hlasy jsou vždycky více než jeden.:-)

Popravdě, oficiální recenze nebo srovnání vyhledávám jen u výrobků, kde se jejich vlastnosti dají přímo změřit. U repráků, monitorů apod. dávám raději na osobní zkušenosti uživatelů, proto jsem se ptal. Přece jenom uživatel používá výrobek soustavně, recenzent chvíli používá, pak napíše recenzi a výrobek vrací. Nemyslím, že zkušenosti recenzenta s jakýmkoliv výrobkem vycházejí z dlouhodobějších zkušeností.
mech13 (5526)|6.12.2007 17:14
stacilo na ten odkaz kliknout.... druhy odstavec:

"Osobně již dlouhou dobu používám předchozí verzi Genius SW-HF5.1 5000, a tak se nejdříve zmíním o zkušenostech s nimi..."
Intri (3490)|6.12.2007 17:26
Já tam klikl, a i když jsem šel hned na část se zvukovým projevem, jsou věci, kterých si člověk nemusí stihnout všimnout ani za týden používání. Třeba u mých sluchátek Porta Pro jsem si až po několik měsících všiml, že u některých dost basově výrazných skladeb ( konkrétně třeba Human March z Warcraftu 3 ) je ve zvuku jemné praskání, které by tam rozhodně být nemělo.

To samozřejmě může být vina kusu, ale vtip je v tom, že taky nemusí. A to recenzent nepozná, přece jenom testuje jen jeden kus. Proto si myslím, že zkušenosti ostatních jsou pořád mnohem cennější, než jakkoliv kvalitního recenzenta.
Lubd0n (3)|7.12.2007 16:25
[QUOTE=...No...Name...;68883]Naivně jsem hledal na stránkách výrobce,ale kde nic tu nic...nic jiného jsem ani nečekal...A jinde taky nic...
Takže bych se zeptal,co konkrétně vyhořelo...protože podle mě by se měla spálit jen pojistka...[/QUOTE]
S tym hladanim to poznam ja som tiez nic nenasiel... co je dost blbe... ale nevadi
Na obrazku som oznacil miesto kde to vyhorelo to v kruzku ak si ich mal niekedy otvorene tak na tej druhej tabulke su 3 taketo cipecky. A este z toho prehorel jeden kablik a ta pena ktorou su tie kable oblepene.
Ta vacsia sipka to su len ohorene, nie zhorene...
No a este sorry za neskoru odpoved a zlu kvalitu fotky mal som po ruke len mobil
vyhorene.jpg
...No...Name... (586)|8.12.2007 16:55
Já je otevřené nikdy neměl,protože sem je slyšel jen u kamarádů...a ti nejsou moc fandové do rozebírání...Kdyby byly vyhořelé jen ty kondenzátory tak by to byla brnkačka,ale jestli schořeli nějaký čipi tak to nevim...pokus se to nafotit pořádným foťákem a uvidíme.A v reklamaci už to teda asi nemáš co?
Lubd0n (3)|12.12.2007 11:36
Vdaka za pomoc
Ale uz ich mam doma opravene a hraju...
Len je tam pocut brucanie ale sak nevadi...hlavne ze hraju
...No...Name... (586)|29.5.2008 07:42
Tak pár měsícu uběhlo a mě napadlo oživit tohle téma...Proč?Protože takle,ať už chceme nebo nechceme,legenda opět ožívá...

[SIZE="5"]GENIUS SW-HF5.1 6000[/SIZE]




Cena v pár shopech,ve kterých se prodávají, je do 3000Kč.Tak co si o tom myslíte?Budou zvukově lepší než předchozí model?Mě docela zaráží ten woofer,protože aby byl v poměru 5:1 k satelitům,je podle mě moc...takže jsem zvědav...Neslyšel už je někdo?

[SIZE="1"]Zdroj:Mironet[/SIZE]
hl.hl (1387)|29.5.2008 09:45
Ja napriklad nepochopim, ze zase chybi vystup na sluchatka.
K.ats (156)|29.5.2008 09:53
Vypadaji pekne, dokonce uz maji snad vsechno na ovladaci, coz je docela dobre, furt mi tam ale chybi vstup na sluchatka :) Libi se mi i ten displej. Jinak kdybych nemel 5000ky, tak bych si poridil pravdepodobne tyto repra. Jsou zas o neco vykonejsi nez predchozi a zajimal by me jejich zvuk, ale nemel jsem moznost ho slyset:) Vypadaji ale povedene...