reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po přidání SSD do M.2 je něco špatně.

s-l (12)|20.7.2016 23:24
Zdravim, přdal jsem SSD do M.2 (GP72 2QE Leo) a dal tam systém, vše funguje , ale nemohu v BIOSU nastavit ten SSD jako primární bootování ("není v nabídce" :mad:),musim tam nechat HDD.
SSD je vidět pokudˇ rozkliknu nabídku pod tím(zapoměl jsem název) , ale jakmile ho "upřednostním" před HDD , tak při bootování NTB hledá floppy disk???
Zkošel jsem to i přes Acronis Disc Dir. , ale háže mi to chybu . Nevíte co jsem zblbnul ?
Děkuji za odpověď

Ps: NVidia mi furt nabízí ,že je novější ovladač ...ale nelze se připojit na server??
MSI CZ/SK (84)|21.7.2016 10:35
Dobrý den.

Můžete nám prosím sdělit více detalů:
- Jaká je verze BIOSu?
- Jaký SSD disk jste do notebooku nainstaloval?
- Nastavoval jste něco v BIOSu?
- Můžete nám bootovací nabídku vyfotit?

U Nvidie doporučujeme přeinstalovat GeForce Experience http://www.geforce.com/geforce-experience/download
s-l (12)|23.7.2016 08:03
Dobrý den,
1) Grafika OK děkuji.
2) Verze BIOS 2.17.1249 , nic jsem nenastavoval ,jen jsem dal boot systemu z USB.
Disk jsem nějak (buď přes Win nebo Acronis) našel a nainstaloval systém.
Vše zdá se funguje, jen když jsem chtěl zpátky nastavit boot z SSD tak je něco špatně.
Fox_25 (613)|23.7.2016 13:48
A v "boot option 2"(šestý obrázek) se také SSD neukáže?
s-l (12)|23.7.2016 14:12
To je právě v prvním obrázku- ta nabídka. (jestli rozumim otázce).
Abych do tý nabídky dostal SSD , musim dát v HDD priority(obr.5) SSD "nahoru" , pak se mi tam objeví , ale když ho pak dám jako primární a dám "save" , tak mi naskočí ten floppy (obr.4) a je konec.
Fox_25 (613)|23.7.2016 14:59
Boot priority je jen posloupnost bootování pokud se nenajde médium třeba v cd mechanice, v tom případě to skočí na další zařízení. Pamatuji si že jsem měl s nějakou deskou podobný problém, v boot option 1 disk nebyl a v boot option 2 nebo 3 už byl a tak jsem jen dal v boot option 1 disabled, pak to nějak začalo fungovat.

A zkoušel jsi disktetovku vypnout pokud to lze? A jak proběhla instalace os? Startuje os z M2 ssd přes ruční výběr disku? Pokud by nestartoval ani přes ruční výběr tak může být poškozený MBR. Ono by to i teoreticky odpovídalo, na disku není, nebo je poškozený MBR, tak to chce startovat z disketovky a pokud USB emuluje disketovku tak to píše press any key to boot from floppy.

Taky si pamatuji, že jedna upravená instalace w7 byla tak dokonalá, že MBR se uložilo na flash kartu místo na disk a OS pak bez té flash karty nenastartoval. Pak mi to psalo MBR not found, press any key to boot from other device.
Rendl2 (501)|23.7.2016 16:11
Nech tam v PC zapojený jen požadovaný "nemocný" disk a z opravné konzole instalačního media zadej tyto dva příkazy a restart.

bootrec.exe/fixboot
bootrec.exe/fixmbr
s-l (12)|23.7.2016 16:33
Je to NTBook, a všechno funguje!
Takže - nechce se mi šroubovat 19 šroubků a lámat zoubky kartou :-), - to bych vyndal HDD nainstaloval system na SSD a pak přidal původní HDD. Jen jsem chtěl po instalaci systému dát SSD na boot č.1 a je mi divný ,že to nelze ?? Tak jsem se zeptal co jsem podělal .
Rendl2 (501)|23.7.2016 16:41
Vyndej HDD a nastartuj jen SSDčkem. 19 šroubků to asi nebude. Naposled jsem viděl u aceru 2kusy k disku.
s-l (12)|23.7.2016 17:25
Rendl2 (501)|23.7.2016 17:53
Jo já s NTB nemám zkušenosti, ale 5 minut šroubování není zas taková oběť a ten plast taky nebude lehce křupací abys to rozlámal. Holt lenost:).
Chtěl jsem to kvůli vyzkoušení MBR na problémovém disku, aby to neovlivňoval druhý disk.
s-l (12)|23.7.2016 17:59
Jde o ten plast - štípal sem to kreditkou a sem rád že to mám za sebou :-)
Rendl2 (501)|23.7.2016 18:15
Popisuješ to pro mě zmateně, tak se ještě pro jistotu zeptám na tu položku v biosu "Hard disk drive BBS priorities" Jestli tam máš to SSD na prvním místě?
s-l (12)|23.7.2016 18:32
Nemám - na 2(obr.5).
Když ho dám na 1. Tak ho uvidim v nabídce (obr.1) místo HDD ale kdyš ho vyberu na boot č.1 ..tak se mi objeví obr.4 a je konec!
Rendl2 (501)|23.7.2016 18:45
Jo, tak to ti poradim takovou jednoduchou věc. Vyndej druhej disk a když PC normálně naběhne, tak ho zas vypni a HDD dej zpět a už bude nabídka v BIOSu fungovat. Když nenaběhne, tak oprav MBR z instalačky. :)
s-l (12)|23.7.2016 18:49
To by mi nenapadlo:)
Rendl2 (501)|23.7.2016 19:12
Od toho jsi tu. Protože tě málo co napadne, tak loudíš nápady od jiných:).
zsdx (2098)|26.7.2016 16:53
Nevidim tu sice zminku o instalovanem OS, ale na M.2 bych rozhodne neinstaloval system v legacy modu, nybrz pouzil (U)EFI. Mj. ti odpadne problem s prioritami bootovani.
I stavajici stav lze ale resit - pevnemu disku odebrat priznak aktivniho oddilu a na SSD posleze pridat zavadec z instalacky.
s-l (12)|27.7.2016 14:25
JJ to je asi ten problém.Jen jsem nevěděl jestli dát UEFI nebo UEFI with CSM - tak jsem to nechal legacy :) - pak jsem se přes Acrinis Disk Dir. snažil nastavit ssd jako aktivní (na původním HDD mám jako aktivní označeno (E) s ovladači??) , ale hází mi to error , a jinak to jako laik neumim.
Protože to funguje, tak to asi nebudu řešit. Děkuji za odpověď.
s-l (12)|28.7.2016 11:28
Napsal jsem to špatně : "nastavit SSD jako JEDINÝ aktivní" - teď mam aktivní (C) - ssd a oddíl (E) na původním HDD .
Syst je W-8,1 .