reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna RAM u HP 250 G4

Howa003 (21)|1.8.2016 02:31
Ahoj,

mám v plánu zakoupit notebook HP 250 G4 a vyměnit v něm HDD za SSD ADATA Premier SP550 120GB a paměť RAM za Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB).
Chtěl bych vás poprosit o radu, zda jsou tyto výměny možné.
V manuálu (doufám, že je to správný manuál) u podporovaných harddisků mluví pouze o konfiguracích HDD a SSHD a to mě trochu mate.
Dále v manuálu, u paměti RAM, píší, že: "Supports up to 8 GB of system RAM in the following configurations: 8192-MB total system memory (8192×1) or (4096×2)" a "DDR3L-1600 dual channel support" - z toho usuzuji, že mnou vybraný kit pamětí by měl fungovat. Nebo je třeba dodržet ještě něco kromě typu (DDR3L), frekvence (1600) a kapacity (2x4GB)?
A tedy věc, která mě velmi mate v manuálu je "Two non-customer-accessible/upgradable memory module slots". Co to přesně znamená? Že paměť RAM vůbec nejde zvýšit? Nebo to znamená jen, že jsou nesnadno dostupné?

Díky moc za váš čas a vaše odpovědi.
johny__g (6387)|1.8.2016 08:38
Podívej se na . RAM sloty jsou jasně vidět, nevidím důvod proč by to nešlo vyměnit.

Ale mám dvě otázky. Ten notebook v odkazu má 128 GB SSD. Proč ho měnit? Druhá věc - notebook možná bude mít jeden 4 GB modul a druhý slot prázdný. V tom případě jen dokoupíš druhý modul a přidáš, není nutné kupovat celý kit.