reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Console killer (Node 202) - VR Ready Gaming PC

me2d09 (1)|2.8.2016 18:07
Ahoj, prosím o komenty k následující sestavě:
https://www.czc.cz/eib3ci8d1ijv7a4i22f3n5pl74/seznam

Jsem otevřeným jakýmkoli změnám kromě case (tu chci Node 202).Sestava bude využívána na hry s HTC Vive. Cena +- 35 tisíc, pokud uvidím smysl, dá se o 5 tisíc navýšit, ale třeba do GTX 1070 jít už asi nechci. Taktovat nebudu (kvůli case).

Pár poznámek ke komponentám:
Grafika: vybíral jsem levnější co má dva HDMI výstupy (VR + televize), ale asi není nutnost. Imo jsou všechny 1060 dost podobné, záelží co je skladem.
Zdroj: co jsem četl, kabeláž by se měla taktak vejít. Zbytečně dlouhá kabeláž by se do skříně hůř dávala. Nejraděj bych Node koupil v bundle s Integra zdrojem, ale ten bude v ČR prý až v září a na to nechci čekat.
Procesor: Na hraní imo ideální, taktovat nebudu.
Chladič: tu tisícovku do snížení hluku hodlám investovat. Na výběr moc není (hlavně v ČR), ale třeba navrhnete alternativu.
Disky: Přemýšlím o M2 slotu pro SSD. Ale nevím jestli bude v téhle skříni dobře uchlazen. Disky do budoucna rozšiřovat nehodlám, mám NAS.

Díky!
Donald64 (702)|3.8.2016 15:35
Mám k tomu pár poznámek, třeba k něčemu budou. Píšeš, že nechceš taktovat a máš vybranou desku s chipsetem Z170, které jsou určené k taktování. Samozřejmě se za to připlácí, a proto by nemuselo být od věci vybrat trochu jinou. Asus má ještě dvě Mini-ITX s chipsetem B150, možná bych radši sáhl po jedné z nich (v závislosti na tom, zda potřebuješ Wifi a Bluetooth nebo ne). https://www.czc.cz/asus-b150i-pro-gaming-aura-intel-b150/185913/produkt

Jinak tebou vybraný procesor podporuje DDR4 2133MHz. Trochu mi zde uniká důvod, proč tedy kupovat ramky 3200MHz? Pokud to má nějaký objektivní důvod, tak bych se rád dozvěděl jaký. (Pokud bys koupil nakonec základku B150, tak ta ani lepší, než 2133MHz ramky nepodporuje). https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-16gb-2x8gb-ddr4-2133/167802/produkt

Proti procesoru nic nemám, jen bych popřemýšlel, zda není i5-6500 výhodnější v poměru cena/výkon. Někteří lidé si třeba turboboost vypínají.

Tebou vybrané SSD má paměti TLC, které mají nižší životnost, a proto bych možná zvážil koupi něčeho s MLC. https://www.czc.cz/kingston-hyperx-savage-480gb/170559/produkt
Rendl2 (501)|3.8.2016 16:49
Donald64 a pro který procesor myslíš, že jsou ty ramky 3200MHz určený?
Donald64 (702)|3.8.2016 17:09
[QUOTE=Rendl2;583607]Donald64 a pro který procesor myslíš, že jsou ty ramky 3200MHz určený?[/QUOTE]
Obecně to v taktech bylo obvykle tak, že nižší takty podporoval Intel a ty vyšší byly určené pro AMD. DDR4 byly v prodeji ještě před tím, než je vůbec nějaký procesor podporoval, tak k tomu přistupuji tak, že vyšší takty jsou připraveny pro AMD. Ještě mě napadlo, že v případě integrované grafiky by to mohlo být výhodou, ale opět si zde nejsem jistý, jestli to tedy v případě Intelu půjde. Proč by jinak výrobce u procesoru uváděl, jaký takt dokáží maximálně využít? Pokud se v tom vyznáš, tak se nechám rád poučit ;)
Rendl2 (501)|3.8.2016 18:18
Nevyznám se v tom, ale mám takovej názor, že specifikace třeba 2133MHz platí pro plně využitou kapacitu velikosti RAM, ale i pak tam bude určitej prostor pro vyšší frekvence. Kdežto při využití kapacity například 50% půjde využít mnohem vyšších taktů. Když si vyhledáš testy modulů 3200MHz, tak to netestujou na procesorech podporujících takovou rychlost a navíc na intelu a běží to. Samozřejmě to může bejt jinak. Jsem amatér:).
Fox_25 (613)|3.8.2016 20:29
Když tomu nerozumíš, tak raději mlč, CPU podporuje 2133Mhz, deska v OC režimu podporuje 3400Mhz, maximální kapacita 32Gb. Využití kapacity operační paměti s tím nemá co dělat.
Rendl2 (501)|3.8.2016 20:41
Tak to vysvětli, aby to šlo pochopit i laikovi. Hlavně to, že deska podporuje..., ale řadič RAM je v CPU, když na to kouknu, tak by musel bejt nějakej buffer v desce? Samozřejmě na kapacitě záleželo na Athlon64 při taktování ram. Více = méně Hz nebo časování:).
Fox_25 (613)|3.8.2016 21:46
Nic ti vysvětlovat nebudu, za prvé, ztrácím s tebou trpělivost(pokud ti o to šlo, gratuluji) a za druhé, informace si můžeš najít sám.
Donald64 (702)|4.8.2016 01:54
Jestli tomu tedy správně rozumím - 3200MHz DDR4 dokáže využít pouze přetaktovaný Intel řady K, a pokud netaktuji, tak platí údaje udávané výrobcem, tedy 2133MHz. Je tomu tak?
Rendl2 (501)|4.8.2016 09:50
Fox_25 Proč by mně šlo o ztracenou trpělivost nechápu. Stačí, aby jsi jednoduše řekl co je dobře a co špatně a proč a to je všechno.
Informace bych si našel, ale neumím je přečíst, když je těžký najít slušnou informaci v češtině. Za druhé nejsem tady sám kdo to potřebuje vysvětlit jestli dobře vidíš, takže to nedělej kvůli mě, ale ostatním:).

Donald64 Pokud deska podporuje 3200MHz, tak je tam můžeš dát bez ohledu na K procesoru.