reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dell 2417h vaše nastavení obrazu

Marekdv (44)|3.8.2016 18:24
Ahoj.Zajímalo by mě jak máte nastavený monitor.Dnes jsem vybalil a rozběhl dell 2417h. Vím že je to trošku individuální ale byl bych rád kdyby majitelé těchto monitorů (nebo podobných) napsali jak mají nastavené jednotlivé hodnoty-kontrast,jas - v nastavení monitoru + popř. nastavení v panelu nvidia. Díkes :-)
Gouranga (699)|3.8.2016 20:01
Nejlepe to nastavis se sondou (barvy). Nicmene kontrast byva klasicky 50 %, jas dle potreby - ja mam za monitorem okno, takze se to dost lisi dle denni doby (az 50 % pres den, kolem 15 % vecer). Nicmene jde o jiny model, ale porad Dell. Smysl ma akorat sahat do barev, v praci mam dva Delly, ale ve vychozim nastaveni ma kazdy trochu jiny nadech..
Marekdv (44)|3.8.2016 20:17
Já jsem si vcelku hrál s nastavením barev ale prostě mi přijde že je to pořád trošku do žluta. Ta bílá prostě není čistá :'( proto se ptám jak má být monitor nastaven.
Rendl2 (501)|3.8.2016 21:06
Buď rád, že ti to ochrání oči před jasně bílou jako na TN:). Koukal jsem na google, tak je tam dost odkazů na problém se žlutou. Např: "Pokud je vše do žluta, do žlutého nádechu, tak to znamená, že chybí jedna barevná složka. Zkus jinou redukci, nebo připojit zkusmo jinej monitor." Asi připojit na ten kabel od nového nebo co tím autor myslel.
Marekdv (44)|3.8.2016 21:21
Zkusím. Je pravda že kabel u předchozího monitoru jsem měl dvi-hdmi.s novým monitorem jsem koupil kabel hdmi - hdmi a na ten to pověsil. Vyměnit kabel každopádně zkusím :-D
Fox_25 (613)|3.8.2016 21:28
Měnit kabel při chybějící barvě pomáhalo u analogu, tohle je digitál, ale zkusit to můžeš.

Spíš se koukni zda kolem tebe někdo nabízí kalibraci barev.
Marekdv (44)|3.8.2016 21:58
Trochu to nechápu :-( když něco koupím tak to musí pěkně valit ;-) zkusím vyměnit kabel popř. Si pohrát s nastavením barev. Pokud se nepodaří zboží vrátím. Objednával jsem ho z eshopu na prodejnu tak to snad nebude problém :-(
Fox_25 (613)|3.8.2016 23:31
Není moc levných monitorů které mají z výroby dobře zkalibrované barvy, zkus zajít do nějakého fotolabu a popros je o kalibrační fotky.

Příp. se koukni zde.
http://www.viktorio.net/tisk_kalibrace.php
Gouranga (699)|4.8.2016 17:33
Tak ten Dell ma skoro urcite v nastaveni moznost vlastniho profilu a upravu RGB v rozsahu od 0 do 100, takze pokud ti to prijde zlute, neni problem to poupravit tak, aby ti to vyhovovalo (i bez sondy). Kabel zmeni barvy digitalniho signalu hodne tezko (pokud neni vyslovene vadny, ale to by se projevovalo i jinak). Melo by to jit stazenim R a G a zvednutim B.
Marekdv (44)|4.8.2016 21:04
No právě. Proto by mě zajímalo jak to mají nastavené ostatní. Zajímá mě hodnota jasu,kontrastu a barev (RGB) já jsem měl RGB na max a to je možná ono. Ale pořád nechápu proč to koupím s nekoukatelnym nastavením. Ale hlavně pište jak máte hodnoty nastavené :-)
zsdx (2098)|4.8.2016 22:19
Profici to maji takto.

P.S. Rendl2: toto je podlozeny fakt a anglictinu k tomu nepotrebujes ;)
Rendl2 (501)|4.8.2016 22:30
zsdx Díky za snahu, ale potřeboval bych upřesnit jestli mi předkládáš fakt o ladění barvy ze žluté do bílé, nebo jakým směrem to mělo být.
Fox_25 (613)|4.8.2016 22:49
Určitě si sprostě vymýšlí pouze aby tě uvedl v omyl a pak se ti v tichosti bude smát.
Rendl2 (501)|5.8.2016 11:00
Nevím komu se má kdo smát, ale je to náhodou dobrý odkaz na kterém máš opět potvrzeno to co říkám o IPS.