reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bezdrátová sluchátka pro chozeni po domě (a na zahradu)?

fidorka (213)|8.8.2016 15:52
Chci bezdrátová sluchátka, abych když se budu různě pohybovat po domě a dělat různé činnosti v domě, abych mohl poslouchat to co si budu pouštět z počítače. Např. před spaním poslech (počítač mám v pracovně, spím v ložnici), když budu v kuchyni dělat jídlo, když budu cvičit v obýváku atd. a úplně iděálně i když budu dělat na zahradě (17 m široká, 40 m dlouhá zahrada...).Prostě chci jasný přenos hudby bez ohledu na co budu dělat v jaké místnosti domě (nebo na zahradě budu). Z toho důvodu asi bluetooth atd není vubec realistické a zbývá jedině přenos přes normal FM frekvence (takže to pujde naladit asi i na normal radiu).

Dům je starší, patrový, cihlový, PC bude v pracovně (v přízemí nebo 1. patře, ještě nevím), dům má půdorys cca 11mx10m, chci aby kdekoliv v domě byl dosah signálu. A ideálně (i když to asi už nevyjde) aby byl i na zahradě za domem (cca 17 m široká 40 m dlouhá (cca)).

A protože jsem lakomý, čím méně za to dám, tím lépe :-)...

Líbí se mi toto:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000J0000003E4E

Má někdo zkušenosti? Jaký je reálný dosah? Co kvalita reprodukce na konci tohoto reálného dosahu? Co celková kvalita zvuku atd. Případně co byste mi doporučily?
VencaX (3686)|8.8.2016 18:58
Budu upřímný. Nemyslím si, že něco za pár stovek (vpodstatě nejlevnější věc takohého ražení) uspokojí Vaše potřeby. Bezdrátová sluchátka standardně fungují buď přes Bluetooth či přes WiFi. WiFi i Bluetooth technologie špatně pracuje s prostupností zdí, jsou velice závislé na prostředí, směrování antény a dalších několika faktorech. Navíc těch "až 30 metrů" dosah bude teoretická hodnota v ideálních podmínkách na volném prostranství, nikoli vysílání z domu přes 1-2 cihlové zdi ven 40 metrů na dvorek/zahradu. A i signál FM bude mít celkem problémy, vidím reálný dosah cca 10 metrů přes zdi.

Sluchátka, která by teoreticky mohla Vaše potřeby uspokojit začínají cenově tak asi na čtyřnásobku této ceny a je otázka, zda jste ochotný za sluchátka dle Vašich potřeb dát cca 1500-3000 Kč a zda opravdu taková sluchátka uspokojí Vaše potřeby.
fidorka (213)|8.8.2016 21:52
1) Takže ty co chci jsou tak na 10 m max. Bude těch 10 m ale použitelných? bude zvuk "normální"? bez výpadků a šumů atd.?
2) A jsou to teda sluchátkA na bazi normálního rádio signálu? Takže to co si budu vysílat může chytit v pohodě i soused na normální stolní rádio (pokud bude blízko)?
3) Ty co jste mi doporučoval jsou spíše tedy tyto jo?

https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008A2SC00039OG
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000J0000001ON8
durib (1141)|10.8.2016 12:01
Pro poslech hudby bude nejlepší koupit "mp3" přehrávač se špunty do uší.
fidorka (213)|10.8.2016 21:38
MP3 přehrávač samozřejmě mám a znám, na tohle to nechci. Nebude to BTW jen na hudbu ale i na podcasty atd.
Může mi prosím někdo tedy odpovědět na to na co se ptám? Díky
VencaX (3686)|10.8.2016 21:57
1) je to nejlevnější ve svý kategorii, osobně bych se bál říct, jak moc to vůbec bude fungovat.
2) Měly by být na bázi FM signálu, ten ale neběží ve standardním spektru FM, ale jestli se nepletu, tak na frekvenci někde mezi 60-70MHz. (standardní rádia běžej někde mezi 85 - 115MHz) Takže soused Vás poslouchat nebude.
3) ano, něco takového jsem měl na mysli. Ale opět je to takové neurčité. Záleží kam umístíte vysílač, jaké máte zdi, jak tlusté, záleží i na vlhkosti vzduchu a dalších parametrech.

Pokud byste o tom přemýšlel, osobně bych doporučil třeba něco takového koupit (přes eshop), opatrně rozbalit sluchátka natolik, abyste je mohl vyzkoušet a v případě, že nenaplní vaše očekávání nebo vám nebudou vyhovovat, je následně můžete vrátit prodejci a to do 14 dní.

Jinak další alternativou je vzít si hudbu sebou a koupit obyčejná drátová sluchátka spolu s přehrávačem hudby jak píše fidorka.
fidorka (213)|11.8.2016 08:35
Jj to asi bude nejlepší, koupit ty nejlevnějí, zkusit, pokud ok, tak si je nechat, pokud ne, tak vrátit do těch 14 dní a koupit dražší.

Jinak MP3 pro mě není zas nejvhodnější. Kolikrát něco poslouchám třeba z netu a potřebuju odejít od PC, na chvilku nebo na delsi dobu, a rád bych si to "vzal sebou" a z neustálého hledání download stránky co zvládne stáhnout mp3 z daného zdroje (youtube nebo jiné stránka) a pak píchat mp3 do pc... není to ideální...
(ale možná jsem jen rozežraný :-) ).

Kdyby někdo s tímto měl přímo osobní zkušenost at napíše .
VencaX (3686)|11.8.2016 19:21
Nevím, ale třeba na Youtube existuje třeba pro Firefox rozšíření s názvem "SaveFrom.net - helper", který umí z Youtube a dalších mnoho stránek stahovat video i do MP3 (resp. automaticky ho převede původní MP4 video do MP3). Toto rozšíření používám již asi tak rok a jsem naprosto spokojen.

Jen upozorním, pokud nechcete mít problémy s vrácením peněz, opravdu jen sluchátka vyzkoušejte. Může se stát, že když na nich bude patrné nějaké opotřebení, že je nebudou chtít vrátit nebo s tím budete mít problémy. A je důležité sluchátka objednat přes eshop.