reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkušenosti s E-Shopy

mech13 (5526)|10.8.2006 09:53
jake mate skusenosti s e-shopy? kterym se vyhnout a kterym verit a nejsou s nimi problemy?
momentalne shanim adsl wifi router a v nabidce/skladem je v techto:

barbone, alfacomp, alza, dinos

radsi dam prednost bezproblemovemu shopu nez o par korun nizsi cene. napr na alzasoft sem slysel, ze delaji problemy pri reklamaci...
ale klidne se vyjadrete i k jinym, propriste:)
tequilla (1015)|10.8.2006 10:17
Obcas se da neco levne sehnat napr. na http://www.pixmania.com. Ja u alzasoftu jinak reklamoval uz nescetnekrat a nikdy jsem problem s reklamaci nemel. Vsechny reklamace mi uznaly na miste a behem pul hodinky jsem odchazel z reklamacniho oddeleni s papirem do skladu na vydani nove komponenty. Vse bylo kupovane na firmu a mame u nich slusnej obrat...tezko rict, zda s tim vstricnost pri reklamacich muze nejak souviset :cool:
Withman (1337)|10.8.2006 10:28
Já vždycky bez problémů nakupoval u CZC, i reklamace byla jen jednou a bylo to fakt v pohodě, měl jsem rozbitý monitorovací panel u case, bylo možno poslat jen ten panel, takže jsem nemusil balit celý case. Vyřízeno to bylo asi během necelých 3 týdnů a bez žádných problémů.

Jinak v Alzáči jsem kupoval vypalovačku (Plextor 716A), router, switch a sítovku do PCMCIA. Vše bez problémů. Jinak vypalovačka mi po pár měsících odešla, vyměnili mi jí na místě bez problémů.

Jinak jsem koukal, že asi nejlevnější e-shop je OBCHOD.CZ, koukal jsem na pár produktů a byly levnější než CZC i ALZA, jinak prý s reklamaci, komunikací apod. je to prý fakt v pohodě. :)
tequilla (1015)|10.8.2006 10:41
Jo, na CZC jsem zapomel. Tam je komunikace s obchodinkama na super urovni, pres ICQ neni problem. Kdysi jsem napr. shanel CD s verzi NERA podporujici LabelFlash. Mechaniku (NEC-4551) jsem koupil v Alze, ale na NERO jsem zapomel. Nemohli mi ho pry dodatecne v Alze prodat, protoze byla podminka, aby OEM verze NERA byla na jedny fakture s mechanikou. V CZC jsem se s obchodnikem domluvil a NERO koupil bez problemu a za 70Kc (oproti 140 u Alzy). Pokud Ti jde jen o nejmensi cenu, zkus take vyhledavani zbozi na http://www.seznam.cz, setrideni podle ceny. Mozna budes mit stesti a najdes, co chces, treba u nejakyho jinyho e-shopu v akci...
Withman (1337)|10.8.2006 10:47
Já bych jinde než u CZC či ALZA přes net nenakupoval. Jen jsem chtěl podotknout, že OBCHOD.CZ je hodně levný a co jsem četl na různých forech, tak prý komunikace s nimi je v pohodě a reklamace také. ;)
eraser (0)|10.8.2006 19:05
100% spokojnosť a informovanosť pred nákupom i počas potvrdenej objednávky u CZC a megaobchod.cz. No a celkom spokojný som bol aj s kasa.cz obchodom.
Jiří Doubravský (0)|10.8.2006 20:26
[QUOTE=mech13]jake mate skusenosti s e-shopy?[/QUOTE]

S T.S.Bohemia mam dlouhodobe zkusenosti, mohu je vrele doporucit ... TSB v drtive vetsine pripadu nabizi stejne komponenty levneji nez czechcomputer a alzasoft, byt ma zase na druhou strane v nekterych okrajovych kategoriich o neco chudsi nabidku. Z toho cim jsem si u nich zatim prosel mam dojem ze reklamace vyrizuji naprosto bezproblemove a rychle.

btw ... TSB nabízí daleko praktictejsi a mocnější rozhrani pro nakupy na adrese interlink.tsbohemia.cz
Architect (232)|10.8.2006 22:34
Velmi kladné zkušenosti mám také s AGEN computers, nezklamali mě ani u NC.
Ovšem s Alzou jsem zatím měl problémy s doručením.
CZC jsem nezkoušel, přece jenom tam mají ceny v jiné relaci:D.
first.indian (683)|10.8.2006 23:44
Vyborne zkusenosti mam s CZC. Ted uz ale nakupuji ve velkoskladech :)
Jinak spatne zkusenosti mam s T.S. Bohemia. Moje posledni reklamace:
Koupil jsem novy zdroj 450W, doma ho zapojil a nefungoval (zkouseno na dvou PC). Tak jsem jim ho dovezl na reklamaci a oni ze na to okamzite mrkne technik. Chvilku jsem cekal a pak dosel technik ze ten zdroj je naprosto v poradku a ze nemam co reklamovat. Tak jsem se zacal hadat a chtel to videt, tak si me vzali dozadu ze mi to teda ukazou (netvarili se zrovna nadsene) Technik prede mnou zapojil zdroj do nejake obstarozni desky a zdroj se k memu udivu rozjel. Tak se mi skoro zacali smat a ptali se me jestli jsem nahodou nezapomnel zapnout zdroj vypinacem co ma na sobe. Tak jsem jim rekl at tam zkusi do te jejich testovaci sestavy neco pridat treba disk a zapnout to este. K jejich obrovskemu udivu zdroj nenabehl. Technik co se pred par vterinama smal zcervenal a ja si o nich udelal svuj obrazek a uz bych si tam nekoupil ani disketu ;) Mozna jsem mel jen smulu na spatnou pobocku a technika ale stejne uz me tam neuvidi...
mech13 (5526)|11.8.2006 07:21
[QUOTE=first.indian]Vyborne zkusenosti mam s CZC. Ted uz ale nakupuji ve velkoskladech :)
Jinak spatne zkusenosti mam s T.S. Bohemia. Moje posledni reklamace:
Koupil jsem novy zdroj 450W.....[/QUOTE]
takove zavady jsou dycky nejhorsi, kdyz neco obcas jede, obcas nejede. mam strach to jit reklamovat abych nedopadl podobne a snmazim se najit konkretni pripad, kdy vzdycky nejde. ale toto je problem i v kazdem kamenem obchode, s timto moc nenadelas.
jen mensi pripominka: osobne dobre znam nekolik provideru internetu, a co nesnasi je hadani. dokud se jim normalne rekne, ze neco nejede, nebo ze by se s tim mohlo neco udelat, tak to treba neni okamzite, ale neco se deje. ale jakmile se s nema zacne nekdo hadat, tak na neho s...u, odbydou ho. dokonce sem slysel o dvou extremne nespokojenych hadavych zakaznicich, ktere zmlatili:)
tequilla (1015)|11.8.2006 09:08
[QUOTE=eraser]100% spokojnosť a informovanosť pred nákupom i počas potvrdenej objednávky u CZC a megaobchod.cz. No a celkom spokojný som bol aj s kasa.cz obchodom.[/QUOTE]

U megaobchodu si clovek navic muze zakoupit za mrzky peniz tzv. rozsirenou zaruku. Ta spociva v tom, ze pokud se vam neco poroucha, odeslete to na reklamaci a nez se reklamace vyridi, tak vam prijde "nahradni" komponenta/spotrebic/vec. Ja u nich teda nekolikrat porizoval jen bile spotrebice, ale komunikace byla bez problemu, vse vzdy dovezli az do bytu v terminu +-30 minut, na ktery jsme se domluvili (a to bylo nekdy kolem 20:00, takze jsem si ani nemusel brat dovolenou nebo odchazet o neco driv).
Honziik (41)|11.8.2006 20:25
Dle mých zkušeností je opravdu nejlepším eshopem obchod.cz - nejeom že je nejlevnější, ale i kzákazníkovi se chovají slušně. Jinak pokud chceš vědět, kde se o zákazníka starají úplně nejvíc, rozhodně je to agen.cz tam o tebe opravdu pečuji, přidělí ti osobního obchodníka, zajišťuji aby byla objednavka co nejdřív zpracovaná atd. atd. ale nutno podotknout že cenově a zpracováním eshopu maji ještě k obchodu.cz co dohánět.
Renus (85)|12.8.2006 09:44
mám pozitivní zkušenosti s czc(reklamace,informace),ale dobrý přístup mají i v alfě
cool.user (2822)|14.8.2006 19:18
[quote=mech13]napr na alzasoft sem slysel, ze delaji problemy pri reklamaci...
[/quote]
To bohuzel muzu potvrdit.

Vidim ze jse brnak takze ti muzu doporucit softcom i kdyz je pravda ze jsem tam nic uz dlouho nereklamovalo...
Ritchie83 (369)|14.8.2006 19:47
Když jsem jednou (a naposledy) nakupoval v Softcomu, tak na mě obchodník udělal dojem, že jsem odcházel s pocitem špatného nákupu. Obchodník se má zásadně snažit, aby zákazník měl pocit dobrého nákupu, i kdyby si koupil sebevětší blbost. Následně měl známý velice nepříjemný zážitek při reklamaci, kdy z něj dělali hlupáka a byli veskrze neochotní. Od té doby se Softcomu vyhýbám.
Honny (262)|15.8.2006 10:05
ad Brno - PetraComp, PCEshop, Alfacomp... Jinde (možná ještě v ňákym skladu) nenakupuju...
Martin Šejnoha (255)|15.8.2006 14:13
Já osobně v Brně nakupuju jen v Softcomu, reklamoval jsem chladič na CPU a pohoda, za týden vyřešeno. Teď se chystám s diskem, přece jen 1559 vadných sektorů už je důvod k reklamaci, tak jsem zvědav jak to proběhne, disk je koupený v prosinci 2004.
cmoudina (37)|18.8.2006 22:03
alza - no ze začátku jsem nakoupil většinu věcí zde.Reklamace byla 1x - zdoj Chill 500 W - 31 dní jsem čekal/pravda, že v tom byly vánoce, ale.../, následně telefonicky upozornil, získal dobropis, vybral něco jiného, takže OK.

alfacomp - 1x odběr desky Gigabyte soc.939 + 1x mb. MSI - žádal jsem o ododání desky s poslední vesrí BIOSU - vyprdli se na mně, BIOS základní verse, ale reklamace nebyla, takže OK.

czechcomputer.cz - trochu mě odrazuje, že množství zboží na skladě mění se dle způsobu dodání - pošta, DPD, zvláštní, prozatím jsem to nikde jinde neviděl, takže zatím jen tehrmaltake case - no problemo, ikdfyž se ani neobtěžovali krabici s case za 3KKč zabalit, takže je div, že přišla nerozbitá, já bejt naštvanej ajzboňák tak s tim pěkně praštim...

většinu zboží nyní objednávám na jhcomp - mám je za barákem, je to do druhého dne, a jsou tam známí...
mech13 (5526)|19.8.2006 01:39
asi to bude trochu delsi ale co uz...
rad bych se s vama podelil o svoju zkusenost z posledniho mesice. bydlim v takove male dire, jediny pripojeni na net je bud dial-up, nebo zbesily wifi spoj pres sedmero hor (asi 10 uzivatelu, 1MB linka bez jakekoli moznosti omezeni objemu/rychlosti, jeden tahac). uz ani nevim co me to napadlo, jenom tak ze srandy sem skusil dostupnost DSL... po nekolika letech sok, DSL dostupne. parada, okamzite sem volal na telecom. ze se ta centrala bude predelavat az 18.7, ale ze to uz muzu obednat. tak sem 13.7 obedlal internet expres extrem. rikal sem si, ze modem koupim az to pojede, kdovi jak dlouho to bude telecom zapojovat. dostupnost 2-3 dny, takze zadny problem, at pripadne muzu vratit ve ctrnactideni lhute. po nekolika prubeznech telefonatech na telecom to konecne v patek 11.8 pustili, tak sem okamzite obednal modem na wifi.aspa.cz (v patek v noci), dosla na mail "faktura", okamzite v sobotu sem poslal penize na ucet. v pondeli volala zenska, potvrzeni obednavky, ze zbozi je skladem, v pulce tydne dorazi, a v pondeli dorazily penize na ucet obchodu. kdyz se ve ctvrtek nic nedelo, skusil sem volat do obchodu, co se deje. tak to sice zvedla zenska, ale ze to nema na starosti ona, ze me prepoji. nikdo to nebral. tak sem napsal mail. na ten dosla okamzite odpoved, ze byly problemy pri expedici, ze v patek (18.8) mam zbozi ocekavat. samo se toho moc nedelo, ale jak sem se pripomel, tak to do pul hodiny bylo v PPL. balik byl poslan k rozvozu v devet hodin. marne sem cekal do vecera, v sest sem volal do PPL. dostal sem cislo na ridice, ten mel vyply (nedostupny) telefon. po par pokusech sem volal v sedm zase na depo PPL.
"ten ridic ma vyply telefon"
"on muze byt nekde kde nema signal"
"ctrictvrte hodiny?"
"no ja vam nemuzu rict, ja s nim v aute nesedim"
pak sem neco rikal, ale zjistil sem, ze nikdo neodpovida. tak sem se zaposlouchal, a slysel akustiku kancelare a v ni hlasite nadavani a řvani. po minute "vydrzte chvilku" pak dalsi minata hlasiteho rozhovoru, a u telefonu se objevil ridic. tvrdil, ze u nas trikrat zvonil (mama byla cely den doma a vyhlizela). tak sem se zeptal, proc nezanechal zadny listek, ze nikoho nezastihl, na to jenom odpovedel, ze to v pondeli doveze. chvili na to se ve sledovani baliku objevilo datum nepredani, "adresat nezastizen". takze doufam ze v pondeli se "dozvoni".

priste se na neco takovyho vyseru i kdybych pro to mel jet 300km do prahy na kole
Karel Polívka (1485)|19.8.2006 01:47
Ano, to, že řidiči bez problémů lžou, že na udané adrese nikdo nebyl, přestože tam celý den někdo byl... není nic neobvyklého. Také máme takové zkušenosti. Dokonce řidič jednou argumentoval tím, že se s naším autorem domluvil tak, že přiveze balík až následující den, přestože náš autor ten den s inkriminovaným řidičem vůbec nemluvil!

Ve Vašem příspěvku se přesně odrážejí i mé vlastní zkušenosti s PPL - bohužel to je boj s větrnými mlýny.
mrozu (87)|22.8.2006 13:21
Vyborne zkusenosti mam s http://www.czechcomputer.cz, hlavne co se tyce nakladani s objednavkou, pravidelne informuji o jejim stavu a dokud neni odeslana, neni problem bez reci zmenit. I vraceni grafiky, ktera mi nesla v desce, bylo bez problemu (kupovana pres net na dobirku). Horsi zkusenost mam s http://www.obchod.cz, kde aby clovek dostal informaci, co se deje s jeho objednavkou, musi to z nich vytriskat.
Abel (97)|24.8.2006 07:17
asi tak 6 let zpatky sem nakupoval hodne u TS Bohemie a spokojenost, pak obcas neco z Alfy, ale zhruba poslednich pet let vyhradne z Czech Computeru. VELMI negativni zkusenosti mam s nakupuj.com, rozhodne NEdoporucuju.
fps (96)|23.9.2006 15:17
a jaké máte zkušenosti s DXT?
mech13 (5526)|30.11.2006 18:06
nevite nekdo kde v brne sehnat DATASWITCH VGA-KBD-MOUSE http://www.alza.cz/dataswitch-vga-kbd-mouse-manualni-d39994.htm abych si to nemusel nechat solo posilat?

EDIT: nebo pripadne jiny podobny reseni na 2 bedny/jeden monitor+mys+klavesnica
a8nr (176)|2.12.2006 18:34
[QUOTE=mech13]nevite nekdo kde v brne sehnat DATASWITCH VGA-KBD-MOUSE http://www.alza.cz/dataswitch-vga-kbd-mouse-manualni-d39994.htm abych si to nemusel nechat solo posilat?

EDIT: nebo pripadne jiny podobny reseni na 2 bedny/jeden monitor+mys+klavesnica[/QUOTE]

Třeba: http://www.petra.cz/DetailPage.asp?DPG=23713

Na praxi jsme jich měli plno. Kdybys ho chtěl rokem a půl, možná bych ti jeden přinesl.
boboco (1987)|5.2.2007 21:46
Trošičku oprášíme tenhle užitečný Mechův Thread;).

- Máte s některými E-Shopy jen dobré zkušenosti?
- Nebo naopak, narazili jste někdy na E-Shop, kterému se již vždy budete vyhýbat obloukem, ať už kvůli problematickým reklamacím, či nedodržení dodacích lhůt, případně celkový přístup vedení E-Shopu?

Osobně bych zatím naštěstí nemohl jmenovat žádný E-Shop, který bych vyloženě nedoporučoval. Často sice (v rámci firmy kde pracuji) nakupuju ve velkoskladech, ale běžným e-shopům jsem se také nevyhnul. Pár E-Shopů s osobními, dobrými zkušenostmi:

www.alza.cz
Využil jsem jen párkrát, nikdy jsem ale u nich nic nereklamoval, reklamace se Alze občas vyčítají.

www.czechcomputer.cz
Dá se říct že taky bez problémů a jejich diskuze pod produkty občas i pěkně pobaví:) -opět jsem u nich ale nikdy nic nereklamoval.

www.123mp3.cz
Kupoval jsem zde MP3 přehrávač, který jsem dvakrát musel reklamovat. Ovšem jejich přístup byl velmi vstřícný a nedělali žádné problémy. -S jedním chlapíkem z reklamace jsem si i pěkně pokecal:D -Zkrátka opět mohu doporučit.

www.pixmania.cz
Jedná se o zahraniční obchod, často nabízejí velmi pěkné ceny, pouze pár připomínek: Pokud zde něco objednáváte, nejprve se u nich vždy ujistěte jak by se Vámi vybraný produkt reklamoval. -Může Vám být sděleno, že daný produtk nemá v čechách servisní středisko, se kterým má Pixmania uzavřenou smlouvu a posílat pak nějaký objemný balík na reklamaci třeba do Francie se může pěkně prodražit! Na to si dejte pozor a raději se jich vždy zeptejte. Také si dávejte pozor na to, co u nich opravdu objednáváte, mívají ve zvyku dávat Vám do košíku fúru spřaženého zboží za "AKČNÍ CENY", ovšem ne vždy je to tak akční a výhodné jako to na první pohled vypadá = ČTĚTE VĚCI PSANÉ DROBNÝM PÍSMEM!!!!!:D

www.ab-com.cz
Sám jsem u nich sice nikdy nebral, ale kupuje u nich pravidelně strýc a nedá na ně dopustit. Už u nich mnohokrát i reklamoval a neměl větší problémy.

www.damello.cz
U nich jsem bral ve svých začátcích a také mě vždy vyšli vstříc. Nikdy s nimi nebyl problém, mívají slušné ceny a také zastupují několik značek, které se jinak v ČR špatně schání. Sídlí v Hradci Králové.

www.tntrade.cz
Extrémně široký sortiment, často slušné ceny. Občas delší dodací lhůty, jinak rovněž bez problémů. A opět - často zde seženete to, co jinde ne.

www.tsbohemia.cz
Zatím vždy bez problémů:)

...možná časem ještě někoho připíšu, teď už se mi nikdo nevybavuje:notsure.

Napište prosím Vaše zkušenosti ať ostatní netápou ve tmách;).
Zeli (397)|5.2.2007 22:30
Mel sem cest uz s temito obchody: OK Computers, AB-COM, Czech Computer, Digitronic, TNTRADE. Ani u jednoho sem nastesti nepotreboval zatim nic reklamovat a byl sem s nimi celkem spokojen, az na jeden. U AB-COMu sem asi pred ctrnacti dny obednaval nekolik ruznych veci, vsechny byly v e-shopu deklarovany jako skladem, nebo do 3dnu. Nektere se jim nepovedlo rezervovat ani do 10ti dnu (ty sem nakonec stornoval), u jednoho dostupneho na sklade zmemenily podminky prodeje tak, ze se pry dodava pouze jako soucast sestavy (mimochodem se jednalo o externi USB hub - taky stornovano). Navic to stornovani muselo probehnout e-mailem, protoze to primo v obednavce nejde. Na jednu vec, tez dostupnou do 3dnu, cekam dodnes a porad nic :(. A o jakemkoli informovani o stavu obednavky si muzu taky nechat jen zdat :thumbdown. Je to ale moje prvni obednavka v AB-COMu a proto nevim jestli je to jen nahoda, nebo jejich normalni praxe. Jinak u ostatnich vyse uvedenych e-shopu probihalo vse tak, jak sem si predstavoval.
Jo jeste si vzpominam, ze sem kupoval i jiny veci nez PC komponenty, a to autoradio a lyzarskou helmu (ale to vas asi nezajima). Nevim uz sice kde, ale probehlo to jakstaks v pohode.
a8nr (176)|6.2.2007 11:16
Nedávno jsem měl zajímavou zkušenost s eshopem http://www.systemservis.cz. Kupoval jsem desku a tam ji měli téměř nejlevnější v okolí. Vložil jsem ji do košíku, zaregistroval se, vybral osobní odběr, platba hotově, dal objednat a vyskočila na mě cena, ve které bylo Dopravné a balné 150Kč bez DPH, 179Kč s DPH. Zrušil jsem objednávku a šel se podívat o eshop dál.
Mimo to jsem tam ani nenašel obchodní podmínky.
aldafallout (194)|6.2.2007 13:47
Dřív jsem dělal v Alze reklamačního technika a musím říct, že se asi jako všude, tak i tam bere na každéhp jiný metr. Pokud jsi zákazník s velkým obratem, máš samozřejmě přednost. Jinak za tu dobu, co tam nepracuju si už optimalizovali system přijímání reklamací, takže už to tam odsejpá trochu rychleji. Pořád ale mají málo zaměstnanců na to, aby s přehledem pokryli všechny zákazníky. Počet zákazníku Alzasoftu roste poměrně slušně.
Velice dobré zkušenosti mám s nákupem a reklamací v CzechComputeru.
Podle mě není problém nakupovat kdekoliv, když uděláte nějaký slušný roční obrat, znáte se s obchodníky, skladníky a reklamačními techniky, tak Vám vyjdou vstříc i ve věcech jako jsou jednotlivé série komponent, rychá reklamace (dobropis, nebo okamžitá výměna) a hlavně individuální ceny.
Ještě bych v dobrém zmínil: Levi, Penta.....ale to asi jenom pro obhodníky
boboco (1987)|9.2.2007 11:29
[quote=aldafallout]
Podle mě není problém nakupovat kdekoliv, když uděláte nějaký slušný roční obrat, znáte se s obchodníky, skladníky a reklamačními techniky, tak Vám vyjdou vstříc i ve věcech jako jsou jednotlivé série komponent, rychá reklamace (dobropis, nebo okamžitá výměna) a hlavně individuální ceny.[/quote]
Jojo, pokud se nejedná o prodej koncovému zákazníkovi, je to jiné kafe:) Já dodavatele firmy kde pracuju jmenovat nebudu, obchodní tajemství:p. Je to 6 velkoobchodů/distributorů a přístup těchto shopů ke koncovému zákazníkovi a k firmě se slušným obratem je dosti rozdílný, to souhlasím;)
snajprik (110)|9.2.2007 14:26
Ja začnem z iného súdka, pozná niekto z vás spoločnosť BGS LEVI Slovakia a.s. ak nie buďte radi :) ja som kúpil ako darček pred rokom pre moju sestru do PC matičnú z grafikou, aby jej to išlo lepšie, ale v mojom obchode čo stále kupujem práve, takú čo som chcel matičnú nemali a dosť to súrilo (kupovanie na poslednú chvíľu) tak som to kúpil v BGS LEVI (AXECO) doma som zistil že doska ma nefunkčný graficky slot, (ASUSKA nikdy som s nimi nemal problem, sú celkom OK čudné) dobre na druhy deň som ju dal reklamovať a presne som im napísal aj chybu ktorú som našiel pri otestovaní, oni povedali že sa na to pozrú a zavolajú, (sestre som dal náhradnú matičnú čo som mal, ta išla v pohode) k reklamácii, 1deň nič 2,3,4 na piaty som zavolal, že ešte to nestihli, po 2 týždňoch som tam nabehol osobne, oni na to, že zistili že je chybná a posielajú to už výrobcovi ?!?! Po mesiaci mi dali konečne matičnú, zapojil som ju a čo som zistil nefunkčný graficky slot !!! až po 3 mesiacoch mi nakoniec dali funkčnú matičnú ta išla sestre asi pol roka potom zhasla, tak mi ju doniesla , dal som ju reklamovať. Po mesiaci!!! my ju zreklamovali, doniesol som ju, zapojil a čo som zistil nefunkčný graficky slot !!!, tak som ju v ten istý deň hodil do auta aj z celou zostavou aj PCI kartou aby sa nemuseli 2 tyždne trápiť z testovaním !!! Ukázal som presne chybu aj názorne, že čo jej je, vyzeral ten čo to preberal tu reklamáciu, že to aj pochopil, že je vadná a ju zreklamuje ako to len bude možne a ak bude hneď mi zavolá. A ako to dopadlo, za mesiac to dokázali zreklamovať !!! Čo vám poviem 7 krát som tam bol osobne a asi hodinu som pretelefonoval kvôli jednej blbej matičnej !!! Ja som si myslel že takú smolu som mal len ja no z rozprávania som zistil že každý čo tam niekedy kupoval, tak aj reklamoval !!! nikto pod mesiac!!! Tento obchod v mojom rebríčku Top FUCK jednoznačne vedie bezkonkurenčne, inde som najdlhšie reklamoval 2 týždne a to preto že to nemali na sklade a nechcel som nič iné.
Nema niekto chuť si niečo kupiť z tochto E-shopu :) http://www.shop-it.sk/axeco/ pravdepodobnosť 50% reklamácia a vybavenie reklamácii skoro okamžite len štvrť roka :D overene desiatkami sklamanými zákaznikmi.
Hps (107)|10.2.2007 19:00
Jednoznačně špatné zkušenosti mám s e-shopem http://www.levnejitonejde.cz , čekal jsem tam na objednávku víc než čtrnáct dní. Když se u zboží se neustále měnily termíny dodání, stornoval jsem objednávku, ale přesto to expedovali, prý chyba distributora :(
HonzaSi (142)|27.3.2007 15:31
No a máte někdo zkušenost s pixmania.cz? Ty ceny co tam mají jsou až moc nízký, je pravda, že to dožene poplatek za dopravu. Ale jak sem se koukal, většinou k výrobku není tištěný český manuál, jen na stažení a tam čeština většinou chybí. Takže to asi bude ten tzv. šedý dovoz. Jak to je potom s reklamací? Nevíte?
P@pi (1519)|27.3.2007 21:58
Co já vim, tak pixmánie je dovoz z francie. Ceny jsou pěkný, ale dovoz je dost drahej. Takže to neni na levný věci :/.
okounek (106)|2.4.2007 21:54
Já jsem vždy nakupoval všechno okolo pc jen v http://www.tsbohemia.cz mají široký výběr komponentů zatím jsem neměl jediný problém s touto firmou,jenom dodací lhůta občas je u některých komponentů dlouhá:).Mají docela slušné ceny odtud mám i svůj pc:).Zatím jse byl se vším spokojený doporučuji všem.
mech13 (5526)|2.4.2007 22:10
tak po delsi dobe doplnim, uz dlouho v brne nakupuju v http://www.computershop.cz - SOFTCOM a zatim plna spokojenost. kdyz najdu na netu vyrazne nizsi cenu, tak se cena okamzite aktualizuje...
reklamace nevim jak, nastesti zatim nebylo potreba

EDIT: njn... kdyz klikam na odkaz z homepage tak se trefim spravne, ale kdyz to nekam pisu tak to skoro pokazdy otocim...
Martin Šejnoha (255)|2.4.2007 23:41
nějak si pleteš CZC a softcom;) softcom má http://www.computershop.cz
Weslo (234)|6.4.2007 11:52
když chci jednu dvě věci tak jdu na http://www.czc.cz celej PC ale beru na obchod.cz zkušenosti s reklamacemi mám jenom z CZC a bylo to OK .. žádný problém .. vyjímečně chodím do http://www.alza.cz ale štvou mě tam ty davy a ani reklamce tam nejsou nic moc..
huky (56)|10.6.2007 19:16
Už se vám někdy stalo že jste si ve VO něco objednali dali do koše a oni vám to za 2 dny prodali někomu jinému ?? (asi lepšímu a většímu odběrateli ) Mně se to stalo ted nedávno ve 100 Mega.A jelikož jsem velice rozezlen tak bych chtěl vaše poznatky z jiných obchodů.Asi jsem pro tyto lidi z této firmy nezajímavý odberatel protože nemám odběry za 20 000 !!! Podle mého skromného názoru by si nás malých leč vérných zákazníků mohli vážit o néco více. Někteří z vás tento VO znají a jsou s ním možná spokojeni.Já již po tomhle co se stalo už NE.
Konnor (278)|10.6.2007 20:15
zatím se mi to ještě nestalo, ale na druhou stranu bych jim to asi za zlé neměl. Určitě by mě to naštvalo, ale jelikož pracuju prodejním sektoru, tak znám situace kdy je potřeba něco na ten způsob udělat a předejít tak mnohem větším problémům. Tím samozřejmě nechci říct že je to správný, ale jak říkám, jsou i takový situace, kdy je to zrovna to nejmenší zlo,...
tgfh (2985)|10.6.2007 21:21
Zklamání to asi určitě je, ale je pravda, že se to může stát.
Možná, že dané zboží chtěl nějaké známý apod. tak to prodali jemu.
Moc to nehroť, není to pěkné co se Ti stalo, ale může se to stávat... :(
Withman (1337)|10.6.2007 21:30
Určitě se to může stát. Vezmi si, zda by pro tebe byl důležitý zákazník, který u tebe měsíčně dělá obrat přes 10Mega, nebo někdo kdo si u tebe nakoupí za 100 tis. měsíčně....čím chci říci, že z obchodní hlediska je to jasné, z lidského to asi není košér. :)
Jezevec (607)|10.6.2007 23:48
Mně jako obchodníka by zajímalo, jakým způsobem k tomu došlo? Když mám zákazníka, lhostejně jak velkého, tak při objednávce provedu blokaci a zboží mi dorazí tak nějak "FIFO" - dříve provedená objednávka samozřejmě dorazí dříve.

Už jsem párkrát musel dát většímu zákazníkovi přednost, ale vždycky je na obchodníkovi se domluvit na nějakém rozumném řešení, popište prosím, jak Vám bylo zboží "uzmuto" nějak mi to nejde do hlavy, jestli nejde o nějaký omyl a na tu firmu se nehněváte neprávem, pracuji pro někoho úplně jiného, a tak bych to možná měl spíše podporovat a motivovat Vás k přechodu k nám, ale teď jsem na neschopence:))...
boboco (1987)|11.6.2007 01:06
Věřím, že se to stalo, ale zdržuji se dalšího komentáře:) -není to běžná praxe, ale vyjímečně se to ve VO stát může, přestože to není fér - Já zažil, že ráno něco bylo skladem a když jsem to večer objednával, tak už to skladem nebylo. Zvedl jsem telefon, zavolal mému obchodníkovi, sdělil mu vážnost mé situace (a hezky ho poprosil) a zboží druhý den dorazilo. Kde ho sehnali? -nevím, ale asi to bude jeden z případů, který se zde popisuje:turtle. -Na druhou stranu, člověk si objedná zboží, u kterého je skladem 1ks a ono mu nepřijde - běžná praxe. Vždy raději doporučuji v takových případech zvednout telefon a ujistit se, že je vše OK a že zboží dorazí. Ušetří to člověku možné komplikace.

//thread sloučen s již existujícím - dříve se nejprve porozhlédnout, před založením nového threadu;)
huky (56)|11.6.2007 18:31
V této chvíli už je to celkem jedno jak k této situaci došlo.Jen jde o to že ted budu čekat na case který jsem chtěl bůhví jak dlouho (není skladem,dostupnost neznámá).Když tady Boboko psal o dobrých cenách ve 100 Mega tak jsem hned druhý den obědnával a měli na skladě 2ks.Stalo se a už se to nedá vrátit.
Jezevec (607)|11.6.2007 21:35
Skladovost na e-shopu a skladovost skutecna nemusi byt vzdy shodne, e-shop se aktualizuje treba co 3 hodiny, real-time skladovani spojene s e-shopem provozuje HODNE MALO prodejcu, osobne neznam nikoho, ale nemohu vyloucit, ze nekdo takovy je, proto pokud o neco stojim zvednu telefon a skladovost overim a eventualne rovnou domluvim objednavku, abych mel jistotu. Z tohoto vznikaji neopravnene krivdy, stalo se mi nekolikrat, ze na mne nekdo jecel, ze si to objednal kdyz to "bylo skladem", stalo mne hodne vysvetlovani, ze je dobre skladovost overit kontaktem s obchodnikem, protoze data na e-shopu maji z logiky veci zpozdeni oproti realnemu skladu, ne vzdy se udaje shoduji, neni to o tom ze by nekdo nekomu kradl co si objednal:)... ale to je muj pohled obchodnika, asi zaujaty ale je to tak.

Jinak pokud zbozi nedodali podle podminek - resp. dnesni udaje o dostupnosti se lisi od tehdejsich - a jinde ten dil / soucastka je, da seobjednavka zrusit a inteligentni obchodnik to udela bez reci a promptne, a jinde objednat - je ale dobre jak rikam skladovost, stojim-li o to skutence rychle,overit telefonicky primo u obchodnika.
maart (4)|12.6.2007 18:24
ja pokud nemusim tak nakupuju v kamenem obchode na internetu jen kdyz urcitou vec nikde v okoli nemaji

a to vetsinou na czc a zatim jsem problemy nemel...
Architect (232)|12.6.2007 22:20
Doporučuji: Obchod.cz, Agen, NC
Zhruba za dva týdny budou zkoušet Nejlevnejsipocitace.cz tak uvidime.)

Jinak, co se týče mé záporné zkušenosti, velmi záporné zkušenosti, hraničící až s opravdovým šokem je AUKRO.CZ. Zaregistroval jsem se před pár dny a ještě ten den mi přišel (z nepochopitelných důvodů) mail se zprávou: Projevil jste zájem o plný účet, poštou Vám bude doručeno číslo s kódem. Jenže já, jednak jsem vůbec o nic takového nežádal a dokonce jsem na Aukru, ještě nic nekoupil. Na můj mail s tím, že žádám o zrušení, a že se jedná pouze o nedorozumnění jsem dostal odpověď typu: Stejně to budete jednou potřebovat... Inu dnes, opravdu vytočen, jsem psal znovu na Aukro, uvidíme, jestli si dokáží vůbec vážit svých zákazníků a když jim (osobně si najdu čas a vše vysvětlím) napíšu o zrušení aktivace, nejsou ani schopni zrušení akceptovat?? Navíc, když se jedná o takovéto nedorozumnění (posílají ten mail všem zákazníkům? ne!).

Docela by mne zajímalo, co mám nyní dělat.:confused:

P.S. Takže dneska budu spát klidně, nejedná se s největší pravděpodobností o plnou aktivaci, ale pouze a plně aktivovaný účet :)
cody_shw (5)|17.6.2007 12:33
Zatím mám pozitivní zkušenosti s obchod.cz, nakupoval jsem zde komplet všechny komponenty do sestavy, později i monitor, všechno bez problému, komunikace mi vyhovovala. Reklamovat jsem naštěstí zatím nemusel, tak hodnotit nemůžu. Jediný problém je, že poměrně dost věcí objednávají, někdy to trvá déle.

Architect:
V plné aktivaci účtu na aukru rozhodně nevidím problém, naopak je to způsob, jak ověřit skutečnou existenci účastníků a jejich adres. Navíc mnoho aukcí je omezeno pouze pro účastníky s plnou aktivací, lidé nechtějí zbytečně riskovat. Je to jednoznačně výhoda......ale nejprve bych si být Vámi podrobněji přečetl nápovědu a diskuzní fórum na aukru.
mxv (1)|26.6.2007 17:44
Jaké máte zkušenosti s http://www.profik.com ?? Znáte někdo?