reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade Win 7 na Win 10 se sekne

Nakor (4)|19.8.2016 20:54
Zdravím,

mám problém s upgrade na Win 10 z Win 7. (údajně to ještě jde se zapnutou funkcí usnadnění). Nainstaloval jsem čistou instalaci Win 7, stáhl ze stránek (kde se píše o bezplatném Win 10, při použití funkce usnadnění) instalátor a spustil upgrage. Instalace se mi ale vždy sekne někde na 96% a trvá neúměrně dlouho.

Na forech jsem se dočetl, že se má instalovat v IDE mode a poté různými fintami přepnout na AHCI, ale moje deska (MSI Night Elf B150) podporuje pouze AHCI a netuším, jestli není problém právě v AHCI.

Win 7 mám nainstalovaný na SSD disku, ale mám připojený i druhý SATA disk, nemůže být problém v tom? Vyřešila by to třeba čistá instalace Win 10 (bez předchozího upgrade) a zadání licenčního klíče z Win 7?

Musí být Win 7 před upgradem aktualizovaný? To jsem nedělal.

Děkuji za rady
Ventero (1280)|20.8.2016 10:09
Je to tady v mnoha vlaknech, co vse umi udelat instalacka W za bordel se zavadecem, kdyz nenechas pripojeny pouze cilovy disk. Tim urcite zacni, ze odpojis HDD.

Nevim ted jak je to presne co se tyce SSD vs IDE - bud v tom modu vubec nepracuje nebo ne optimalne vzhledem k zivotnosti. Nicmene o problemu, ktery by se vyresil tim, ze instalujes v IDE a pak prepnes do AHCI, nic nevim, nezaznamenal jsem a ani neslysel ci necet. Snad u XP by to melo nejaky smysl. Nebo u desek, kde jsi musel instalovat v IDE a az nejaky dalsi FW pridal podporu AHCI. Mimochodem zadna finta neni potreba - jedna se o zmenu jedne ci dvou hodnot v registru. Urcite se da vyhledat.

Co se tyce te aktualizace, tam musim rict, ze jsem pred upgrade pouzival uplne nejstarsi instalaci W7 bez SP1 dokonce a nemel jsem s upgradem zadny problem.

Napis z ceho instalujes - jakym zpusobem presne - a dej sem fotku obrazovky, kde presne se to sekne.
kevin00 (10238)|20.8.2016 18:58
Jakým způsobem Win7 upgraduješ? Je upgrade prováděn pomocí MS nástroje?
Nakor (4)|21.8.2016 00:50
To Ventero
- tou fintou jsem myslel ty registry ;)
- fotka by byla k ničemu, prostě 96% stálo u instalace Win 10

To kevin00
- ano, pomocí MS nástroje, ale z jiné MS stránky (jak jsem uvedl, psalo se tam o možnosti bezplatného upgrade na Win 10 při použití funkce usnadnění)

https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windows10upgrade

Každopádně vyřešeno. Odpojil jsem druhý Sata HDD, nainstaloval všechny aktualizace Win 7, odpojil jsem DVD a Web kameru a upgrade na Win 10 proběhl úspěšně a prakticky ihned. (Méně něž 1 hod včetně downloadu, instalace a upgradu).

Nevím co konkrétně tomu vadilo, ale tipuju to buď na Sata HDD nebo web kameru od Logitechu u které instalace trvala vždy dlouho i na Win 7. (asi je stará, musel jsem i na Win 7 pro ní shánět ovladač tenkrát) Po instalaci a připojení k Win 10 obojí funguje.

Děkuji za rady pánové. :)
TomasOxx (230)|3.10.2016 18:13
Nechci zbytečně zakládat nové téma se stejným názvem, tak se vkradu sem :)
[ATTACH=CONFIG]31599[/ATTACH]
Setkal jsem se s NTB, kde jsou Win 7 Home a ve windows update visí zaseklý upgrade na Win 10.
Automatické aktualizace nefungují, jsou blokovány tím upgradem, ten jen zobrazuje výzvu k restartu, ale restartem se nic nezmení.
Žádný pokus o upgrade restartem neproběhne.
Aktualizace lze přes windows update vyhledata instalovat přepnutím do manuálního režimu.

Nesetkal se s tím někdo ?
Bez názvu.jpg
Ventero (1280)|3.10.2016 21:42
Tak muzes aktualizace zakazat uplne, restart, projet nastrojem vycisteni disku a to pak spustit znovu i pro systemove soubory (ikonka spravce) a spustit vycisteni. Dale smazat slozku Software Distribution/Download, restart, znovu projet vycistenim disku v druhem rezimu, prip. znovu spustit vycisteni. Pak restart a zkusit, jestli to zabralo :D a kdyz ne, tak jeste na MS foru najit navod, jak porejpat registry a zkusit znovu :D :D

Jednodusi (nevim, jestli rychlejsi - dle objemu dat) je zalohovat dulezite, udelat reinstal, zakazat aktualizace, restart, stahnout opravne balicky pro Windows Update - lepsi je mit pripravene, nainstalovat, restartovat, spustit WU ...

... nebo mozna lepe mit WSUS offline, udelat rollup aktualizaci skrze tuto utilitu a pak spustit WU ...

Linky kdyztak dodam ... ... nebo nekdo, kdo bude mit cas ... ... kdyz budes potrebovat ...
TomasOxx (230)|4.10.2016 19:00
Žádné důležité data tam nejsou a nejlepší bude asi reinstall .. i vzhledem k tomu nasbíranému bordelu v programech a různých toolbarech v prohlížeči... než se to snažit čistit.
To čištění včetně sys souborů atd už jsem zkoušel než jsem tu psal.