reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak naklonovat disk

Georginek (2957)|20.8.2016 20:33
Zdravicko panove,


mam tu problem s klonovanim disku a nevim jak na to. Mate nekdo nejake zkusenosti?

Mam 3TB disk, ktery ma vlastni oddil na System 120GB a potrebuju ho naklonovat na 160GB disk ( jelikoz ten 3TB ma vadne sektory ). Ty jsem opravil pomoci HDDRegenerator, ale za boha mi nejde udelat funkcni kopie toho W7, co je tam nainstalovany.


Acronist TrueImage nema moznost kopirovani partisen, chce to zkopirovat jenom celej disk.

Zkusil jsem to pomoci Clonezilla, myslel jsem si, ze uz to pujde, disk se normlane zkopiroval, ale kdz jsem zmenil bootovani v BIOSU, disk proste nenajede a system po POSTu jen stoji. Je tam jen ta klasicka hlaska Verifying DMI data..... a par tecek.

Jak bych to mohl naklonovat???

Diky moc
robky (3195)|20.8.2016 22:40
Vyskúšaj AOMEI Backupper
Fox_25 (613)|20.8.2016 23:46
http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/partition-copy.htm
Známý mi pro tyhle účely doporučil tento SW, ale ještě jsem jej nezkoušel, tak nevím.

A není na tom 160gb disku kde je nakopírovaný OS poškozený zavaděč? Zkusil bych to za pomoci inst. DVD s OS přes příkazový řádek opravit přes bootrec /fixmbr a bootrec /fixboot

Co se pamatuji Verifying DMI data mi taky způsoboval jeden z poškozených disků, postem sice projel, ale dál jsem se nedostal dokud jsem disk neodpojil, případně to dělá i poškozený zavaděč.
Ventero (1280)|21.8.2016 12:43
Presne tak. Jestli ti kopie probehla v poradku clonezillou, tak jsi nejspis jen nezkopcil mbr. Takze najed do komandu z instalacky a zavadec zkus ooravit, jak pise Fox. Popr. vytvor pomoci bootsect.exe - tez z komandu na instalacce. Parametry si vyjed help-komand v radku nebo najdi na strankach ms - googlic treba :)