reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 10..Prilis dlouhy boot ,cerna obrazovka.

Stefan28 (26)|24.8.2016 10:36
Dobrý den.

Potreboval bych pomoc s win 10 a prilis dlouhym bootem s cernou obrazovkou pred prihlasenim do systemu..
Na youtube jsem prolezl snad kazdy tutorial a vyzkousel snad uplne vse,Ale i presto si myslim ze se zde najde nekdo kdo mi opravdu pomuze muj problem vyresit.
Mam laptop Toshiba Staleite L-50 100
1TB SSD Disc
8 Gb memory
i3 intel HD 5005
Byla provedena cista instalace os..
Mam Windows 10 pro verzi 64 bit.
V pc mam naistalovany jen Kaspersky,Photoshop,CC cleaner a Autorun a zakoupil jsem si Wise care 365, ktery monitoruje a meri cas pri spusteni os..Pokazde mi nameri pre 80s.
Kdyz zapnu notebook.objevi se mi logo Toshiba na cca 2 sec.Potom logo win cca 5-10 sec a potom dlouha prodleva s cernou obrazovkou cca 30 s..Pote dlouhy log in nez se vse spusti..Opravdu uz nevim cim by to mohlo byt..Snad SSD diskem?..
Mam Disk Toshiba
MQ01ADB100 :
Interface:SATA 3.0Gb/s
Capacity:1TB
Cache:8MB
Average Latency:5.56ms
RPM:5400 RPM

Pc defregmentovane,disky mam oddeleny,
Services co nepotrebuji je vypnute..
Msconfig nastaveny GPUI boot .
power -Hight performance..Veskere efekty a stiny vypnuty.
Backroundy vypnuty.
Windows je aktualizovany.
Procisteno bez malware etc.
Procesy pri spusteni OS zadne jen Kaspersky.
V biosu jsem nic nemenil..Vse je puvodni.
Drivery ke vsemu jsou aktualni..
Zkousel jsem i vypnout graficky adapter ,odinstalovat driver a nahodit starsi..Nekde jsem cetl ze by to mohlo pomoct..Bez
vysledku!
Vypnul jsem i Fast start boot boster.
Je toho opravdu hodne,ale treba se jeste najde neco co muj problem pomuze vyresit..
Prosim o pomoc.
Diky vsem za jakoukoliv radu!
Hezky den!
Ventero (1280)|24.8.2016 12:44
Pokud neni zapnut ci neni z hlediska driveru gpu plne funkcni ten fofrstart, tak bych rekl, ze je to uplne normalni.
Stefan28 (26)|24.8.2016 18:12
Právě, že to normální.
Ten stroj není zas tak slabý aby načítání os trvalo tak dlouho.vi děl jsem na vlast i oči ze i na obyčejném laptopu s duál Core a 4 gb ram pc nabootovalo do 20s.
Takže to opravdu nebude normální. A černá obrazovka.?.
To taky ne.srry ale nemůžu s tebou souhlasit!
Ale i tak díky! :-)
zsdx (2098)|24.8.2016 20:41
[QUOTE]
1.Wise care 365, ktery monitoruje a meri cas pri spusteni os..Pokazde mi nameri pre 80s.
2.Opravdu uz nevim cim by to mohlo byt..Snad SSD diskem?..
3.Services co nepotrebuji je vypnute..
4.Kdyz zapnu notebook.objevi se mi logo Toshiba na cca 2 sec.Potom logo win cca 5-10 sec a potom dlouha prodleva s cernou obrazovkou cca 30 s..Pote dlouhy log in nez se vse spusti..
[/QUOTE]
1. dela i log?
2. opravdu 1TB SSD? Pises RPM:5400 RPM. Kazdopadne zdravi disku lze overit pomoci stavu SMART parametru - CrystalDiskInfo, HD Tune, ...
3. vis urcite, co delas?!
4. a neceka v te dobe na odezvu site? Disk v tu dobu blika/sviti/pracuje?
Stefan28 (26)|24.8.2016 20:56
To je přesně to co mi ukazuje wise care ..Ssd disk 1tb vím jen 540o RPM. .známe ze ten disk neni až tak dobrý i když je ssd..ale to nemění nic na věci, že os načítá rak dlouho. Projedu ten disk softem a hned dam vědět co a jak..ale myslím ze disk je o.k...ono pes bude zakopaný jinde,ale teď babo rad kde .. když najede os a načítá data tak task manager ukazuje využití disky skoro 100 :%.. to dělá ten kaspersky. ..jiné aplikace mám při startu os vypnuté. ..hodím sem navod podle kterého jsem postupoval..a i když ten youtuber tvrdí že boot najede rychle tak u mě opak..
Ventero (1280)|24.8.2016 20:59
To nejspis nebude SSD, ale klasik HDD.

Vyuziti disku na 100% je take v ram i akt. a postakt. procesech treba i 2 hod. bezna vec. I bez Kasperskeho :) Viz jine vlakno zde.

Za 20s je to s plne funkcnim fofrstartem. Instaloval jsem jiz vic nez 50x W10 a bez toho je to celkem bezna doba. Ta cerna obrazovka po delsi cas se mi parkrat stalo. To uz by mohlo,souviset s nejakou vadou ci nekompatibilitou. Bohuzel W10 jsou sity horkou jehlou a maji pekne blbou koncepci. Bohuzel ji chtej castecne dodatecne zavest i na starsi podporovane verze.
Stefan28 (26)|24.8.2016 21:17
zde je link podle ktereho jsem se pokousel nastavit os ...
Samozrejme bezvysledne.
Takze dle tveho downgrade zpet na 8ky nebo 7ky?Nebo koupit SSD Disk?
tady je?
http://pevne-disky.heureka.cz/toshiba-1tb-2_5-sataii-5400rpm-8mb-mq01abd100/?s=6#reviews
Jinak pamet nevyuzita..jen z mala..20%..CPU%..
Ventero (1280)|24.8.2016 21:54
I tak to nekteri resi :D

Resim to tak, ze jdu do updatu, vyvolam okamzite aktualizace, provedu, na doporuceni restartuji a pak to proste necham vklidu celou dobu bejt, nez se zklidni vyuziti disku uplne. Pakbuz je dalsi start rychlejsi. Nicmene i ve starsich verzich W je uplne normalni, ze plne aktualizovane temi bonzackymi akt. trva i 5 slovy pet minut, nez je system v idle a plne volny pro beh aplikaci. A to je pro me teprve doba, kdy je system uplne ready. Takze 20 nebo 80s do synteticky avizovaneho nabehnuti Windows je pro me burt. Stejne do doopravdy trva s HDD tech 5 minut. S SSD treba pulku.

Udelej ty testy disku ramky a mrkni po driverech na grafarnu, jestli mas nejakou novejsi. A to je jeden z velkych pruseru u starych i novych gk - drivery jdou u desitek na hovnajz a nektere drivery nvidie fyzicky likviduji PC (acpi a spol.)
Stefan28 (26)|24.8.2016 23:45
Tady je kompletni test..Vse ok.
Jinak graficky driver mam aktualni..zkousel jsem nahodit jiny,ale beze zmeny...
Zvlastni je ale ze nekomu to jde a nekomu ne..
Razne uvazuji,ze prejdu zpet na 8ky..u nich jsem problem nemel..
A jak se k cele veci stavi Microsoft?Nijak..
Rok od Roku slibuji lepsi a lepsi os a opak je pravdou..
muj laptop je pul Roku stary a mel by absolutne bez problemu zvladnout boot do 30 sec jelikoz nemam pc zas*ane instalackama etc..
ale bohuzel z nejakeho duvodu se mu proste nechce....
Untitled2.png Untitled1.png
Ventero (1280)|25.8.2016 15:57
Hdd je docela rychly, ale ten hluboky propad k prvni tretine je na povazenou - bud se v tu chvili neco spustilo nebo to ukazuje na pocinajici problem...
Stefan28 (26)|25.8.2016 16:59
NevI'm co to dělá. :-/.provedl jsem včera Hard řešet a úplně vše smazal instalnul znovu....logo boot vše rychle.černá obrazovka před log in 30 s.tak samo přihlašování do systému trvá dlouho. ..jak zjistit proč mám černou obrazovku.když načítá os hdd je tiché takže není vytížené na max..je nejaky soft který dokáže zjistít proč ten boot trvá tak dlouho?.
Ventero (1280)|25.8.2016 21:40
Já ti říkám, že to není u W10 kdovíjaká doba - prostě jsou nabobtnalejší a těžkopádnější než předchozí verze. Můžeš ještě natočit video a picnout na YT - a se třeba podíváme, jestli to fakt nenabíhá nějak podezřele ...
Stefan28 (26)|25.8.2016 22:00
Ok.dnes po práci to hodím na youtube
Stefan28 (26)|26.8.2016 18:47
Takže s pomocí kolegy jsme to řešily přes vzdálenou plochu.. a zjistily jsme ze to dělá proces Smsslnit .exe ...nepodařilo se nám ale najít řešení zatím. ..pokud někdo ví jak vyřešit tento problém.Sem s nim.Diky.
Ventero (1280)|27.8.2016 11:23
https://www.bing.com/search?q=smssinit&form=EDGNTC&qs=AS&cvid=6adec10ff34f461a9c94c408b850acee&pq=smssinit

Zkus projít prvních pár odkazů a následovat v nich uvedené odkazy, jestli něco nenajdeš - já teď na to nemám čas. I z překladačem to kolikrát člověku napoví.