Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 17 z 17

Téma: Bootování po síti s PXE linuxem

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

To je divny - nedavno jsem to stahoval. Muzu to kdyztak upnout. Nebo pouzij verzi pro usb a pomoci jakehokoliv slusneho progr. na vypalovani pridej bootsector z jakehokoliv DVD Windows7 a vyse.

Necetl jsem to cely na tom technetu MS, ale postup bude vlastne stejny, jako v pripade zmeny toho obrazku pozadi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

Takže teď se podělím o pár poznatků s nasazením a konfigurací PXElinuxu při zavádění různých systémů po síti:

Co se týká zavádění instalačních souborů Windows (které jsem tu řešil v předchozích příspěvcích), jako nejlepší řešení pro tento případ se mi jevilo použití nástroje wimboot, přičemž pěkný popis, jak na to, je zde. Abych to shrnul, na TFTP serveru mám rozbalené instalační DVD Windows a v konfiguračním souboru default mám toto:
    Kód:
    LABEL Windows7
    MENU LABEL Instalace systemu Windows 7
        TEXT HELP
             Spusti instalaci ceske edice systemu Windows 7 Ultimate SP1 64 bitu.
        ENDTEXT
        COM32 linux.c32
        APPEND wimboot initrdfile=Images/Instalacni_disk_Windows_7/Images/Instalacni_disk_Windows_7/boot/bcd,Images/Instalacni_disk_Windows_7/boot/boot.sdi,Images/Instalacni_disk_Windows_7/sources/boot.wim
    Samozřejmě tam musí být nakopírovaný samotný soubor wimboot, který zajišťuje tuto funkcionalitu. Jeho umístění není důležité, jen je potřeba k němu patřičně nastavit cestu při spuštění příkazem COM32.
    Výše uvedené může být bráno jako odpověď na můj dotaz z prvního příspěvku, zda lze instalaci Windows zavést nějak jinak, než MEMDISKem. Takže ano, lze, a jde to i bez použití speciálního WinPE. Jak kolega Ventero správně poznamenal, proč vytvářet něco, co už je vytvořený...

Ostatní věci (různá Live CD a WinPE) pak zavádím klasickým způsobem, jak jsem již uváděl v předchozím příspěvku.

Důležité upozornění:

V této souvislosti bych si dovolil upozornit "zaryté windowsáky", kteří s Linuxem nemají žádnou zkušenost (tak jako já před nedávnem), že Linux je citlivý na velikost písmen v názvech souborů a v cestě a navíc ještě se cesta udává s normálním lomítkem, nikoliv se zpětným, jako je to ve Windows. Současně je třeba upozornit, že zde popisovaný PXElinux nemá rád ani české a jiné speciální znaky, takže je nejlepší držet se staré DOSové konvence s tím, že je možno používat delší názvy souborů, než tomu bylo původně v DOSu (tam bylo omezení 8.3).
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Motherboard podporovaný Linuxem
    Od Calluin v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 11:31
  2. zkušenost s linuxem - rozhozený BIOS????
    Od jan.cz v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-11-2009, 12:15
  3. Magazín: Má smysl recenzovat produkty i pod Linuxem?
    Od optim v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-08-2009, 08:59
  4. Bootovaní
    Od cc355 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 06-10-2008, 17:16
  5. Bootování z CD
    Od SgtMarty v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 14-06-2008, 17:42