reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tiskárna netiskne

alicecooper (6)|25.8.2016 15:45
Ahoj všichni, najde se někdo, kdo by mi poradil s následujícím problémem - mám nově nainstalovanou tiskárnu Bixolon STP-131 (termální), připojenou přes kabel MD25 (stejný počet pinů na obou koncích), stažený ovladač, tiskárna je na PC nainstalovaná (windows 7), nastavená jako výchozí, počítač ji vidí, když dám tisk, tak se to odešle - je to vidět v tiskové frontě, je tam napsáno, že probíhá tisk, ale nic se netiskne. Působí to na mě dojmem, že informace o tisku z PC odejde, ale už nedojde do tiskárny. Několikrát už jsem zkoušela restart počítače i tiskárny. Nemohla by být chyba v nastavení portu? Je tam nastaveno sériový Com1, zkoušela jsem potom postupně všechny (Com2,3,4), ale pořád nic. Tiskárna je funkční, protože předtím jela na jiném PC. Kabel je nový. V tiskárně je ještě jeden volný vstup - telefonní. Už mě nenapadá, co zkusit.
StD (1963)|25.8.2016 16:29
Co máš přesně za versi té tiskárny? Je na štítku označena STP-131S nebo STP-131P (viz manuál ss. 11 a 12 - body 2.2.1 a 2.2.2). Pokud P (paralelní), tak je nutno připojit na paralelní port LPT1. Pokud S (seriové), tak je třeba nastavit (přesměrovat) tiskový port na patřičný připojený výstup (COM1, 2, ...) v nastavení tiskáren OS.
Manuál je ke stažení zde.
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwibu8iH4dzOAhUCkRQKHQdbDoYQFgguMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.bixolon.com%2Fupload%2Fdownload%2Fstp-131_user_english_rev_1_06.pdf&usg=AFQjCNG4WX4sPCxLns7o7VYpKd2vJ0OtoA&bvm=bv.130731782,d.bGs

P.S. Ten druhý "telefonní" vstup Rj45 NENÍ určen pro telefon, ale pro nějaký přídavný zásobník štítků "Drawer Kick-Out". Připojením k telefonu může dojít k poškození tiskárny i telefonní linky.

NAVÍC je potřeba mít správně nastavené DIP-switche (mikrospínače) uvnitř tiskárny pro komunikaci - opět viz manuál.
StD (1963)|25.8.2016 17:00
Mimochodem, toto je první tiskárna s jakou jsem se dosud setkal, u které výrobce udává "ŽIVOTNOST", a sice velmi originálních:
[HL]30,000.000 řádků nebo 100 km papíru...[/HL] :)
alicecooper (6)|25.8.2016 17:45
Tak to jsem zvědavá, jestli to tak bude :-)
Každopádně dík moc za radu, už to funguje, bylo to tím portem, jak jsi říkal - přepnula jsem to v nastavení na LPT1 a už to maká.