reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba při inslaci XP.....HW, SW chyba?

Kollda (57)|31.8.2007 19:55
Ahoj lidi, přesně nevim jestli je to hardwarová chyba, nebo softwarová chyba, tak to hodim sem, dyžtak se to přesune. Teď k věci.

Vlastnim komp viz. podpis, teď sem přecházel na E2160, MSI P35 Neo2-FIR a Patriot LLK 2GB. Po instalaci komponenet do skříně jsem nastavil bootovaní z CD a začal instalovat na novo okna. Jenže asi po minutě a půl, ještě v „dosovské“ modré, kde se v dolní lište instalujou řadice a pod. mi vyskočí modra obrazovka(fotku dodám).

Po rozhovoru s několika známými sem vyzkoušel prohodit ramky ve slotech, následovně i modul po modulu, nic z toho nepomohlo, tak jsem je zkusil nechat projet memtestem, nechal jsem 5passu(kolem 3.hodin) a ani jedna chyba.

Jinak už s novým základem se mi komp povedlo rozhodit, ale na staré instalaci XP, která bezproblémově fungovala na předešlé konfiguraci. Program CPU-Z načte správně procesor i údaje o desce, jedině u paměti je pouze kapacita, jiný program Everest ultima 2006 je zase přečte naprosto správně. Myslel jsem ze jsou na vine ram, ale po tomhle to tak jasně nevypadá.

Sice to ted funguje a zda se to i stabilni, ale jede to na staré instalaci a já bych rád jel komplet na nové.

Už opravdu nevim co s tim, za nápady budu rád, díky

Foto:
tgfh (2985)|31.8.2007 20:35
Níže vidíš 0x0000007E
hodíš to do Googlu a najdeš:
http://support.microsoft.com/kb/330182/cs
eraser (0)|31.8.2007 22:13
Ak by sme teoreticky vylúčili chybný HW, tak potom ma napadá jediná možnosť a tou je aktualizácia BIOSu, avšak predpokladám, že daná doska plne podporuje tvoj procesor.
tgfh (2985)|31.8.2007 22:56
Chtěl jsem si svůj příspěvek (hned po napsání) editovat a připsat, že doporučuji aktualizaci BIOSu, ale měl jsem potíže s netem. Už ti to vlastně doporučil eraser a já se přidávám. Aktualizuj BIOS na poslední verzi a napiš sem jak to vypadá.
Kollda (57)|2.9.2007 00:35
To Eraser: Deska procesor rozpozná bezproblemů, verzi bisu mám 1.1, venku už je 1.3, takže si na to asi posvítim.

Jinak me ale zaráží, že na staré instalaci XP z A64, vše funguje jak má(samozřejmě po nainstalování ovladačů pro čipovku) i systém se zdá být stabilní....
eraser (0)|2.9.2007 14:30
Problém je v tom, že pri tej hotovej inštalácii je dačo preskočené, čiže niečo, čo spôsobuje problém počas procesu inštalácie Windows.
husky14 (4214)|2.9.2007 15:33
@Kollda: urcite aktualizuj BIOS.... taky bys mel mit instalaci Win s SP2, bez SP2 to muze delat problemy...
Btw. zkousel si tu instalaci jen s jednim ram modulem?
Nilki (37)|3.9.2007 10:53
Zkoušel jsi již instalovat z jineho media? Nemas nahodou upravenou instalaci? Pokud ano doporucil bych odzkouset klasickou, aby jsi si mohl být jistý kterým směrem je chyba. Pokud jiná instalce zabere tak nebude co dál řešit.
Kollda (57)|4.9.2007 20:53
Ještě doplním info. Vyzkousel jsem vse možné i instalaci po jednotlivých modulech(zkousel i memtest, vse bylo samozrejme v poradku, zadna chyba). A pomalu se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, vlastnil jsem instalaci XP pouze se SP1, podle lidi na OCguru by mohla být chyba právě v tomhle, dokonce se mi povedlo objevit clobrdu, kterej mel ten samej problém. Podle návodu(http://www.theeldergeek.com/slipstreamed_xpsp2_cd.htm), je tu moznost přidat na instal cd SP2, pro toho kdo nemá problém s AJ, avšak nejjednoduší by bylo sehnat si XP s SP2.


Ještě bych chtěl poděkovat všem zůčastněným za naměty. Nakonec to opravdu vyřešila zdánlivě banální věc v podobě instalace XP se SP2(jsem za to ale rád, protože být to v něčem jiném např: v HW, tak by to bylo horší) Nakonec se mi povedlo sehnat instalaci s SP2, takže jsem to nemusel krkolomně kopírovat a přepisovat. Upgrade biosu nakonec nebyl nutný:)