reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA Windows kernel mode driver přestal pracovat a následně obnovil svou činost.

Vita1 (56)|27.8.2016 10:36
Zdravím, mám následující problém: Při hraní her jako je Arma 3 nebo Cs:Go, ale i starších jako třeba Team Fortress 2 a Arma 2, které mi dřív bez problému chodily, hry nyní nepravidelně padají na lištu a na ploše vyjede chybová hláška "Nvidia windows kernel mode driver přestal pracovat a následně obnovil svou činnost". Hra na liště stále běží, ale nejde vrátit do fulscreenu, takže hru vypnu. Některé hry tenhle problém nemají např. Battlefield 3, Men of War nebo Rocket league. Zde jsem tento problém našel pouze se staršími windows. Dik za radu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moje sestava

3x AMD Phenom(tm) II X3 720 -2800 MHz
4GB RAM
NVIDIA GeForce 9800 GTX+
Foxtron 550 80epn
Windows 10
Ventero (1280)|27.8.2016 11:38
Windows 10 vs ovladač je ten problém většinou.

Jediné co můžeš zkusit je mrknout, jestli není nový opravený - to jsem minule u tátovy karty aktualizoval a stejně to nepomohlo - tohle vypadá, že po těch všech šlendriánech MS se přidala nVidia, která není schopna 2 roky udělat plně funkční drivery a některé z nich dokonce lidem zničily PC. Ale stále to může být chyba prostředí W10, abych jim případně nekřivdil.

Teď koukám, že to ale není tvůj případ - ta karta je dědeček, takže novější drivery určitě nebudou. Můžeš pro jistotu zkusit, jestli máš drivery z WU vnutit z posledního souboru pro poslední verzi, co najdeš na stránkách - což je u desítek závodění z automatickými nevypnutelnými funkcemi OS a pěknej vopruz, popř. jestli máš drivery z balíčku, tak zkusit ve správci zařízení dát aktualizovat ovladač a nechat zkusit vyhledat online. Moc bych si toho však nesliboval. Obecně se dá říci, že u W10 s podporou takměř odřízli vše pod 4 - 5 let (zařízení).

Poslední varianta je, že ti tato stará karta začíná odcházet amortizací, deska nebo zdroj. Vždy můžeš otestovat HDD a RAM pro sichr.

Budu muset tátovy vrátit W7 a doufat, že nedošlo k fyzickému poškození ). Doporučuji Ti taktéž se vrátit k původní verzi OS (nejsou-li to XP - tím i vyzkoušíš, jestli vše bude fungovat a vyloučíš závadu), nebo pořídit jinou GK či jiné příp. odhalené komponenty :D
Vita1 (56)|29.8.2016 14:47
Dík za odpověď a za rady.
Bohužel mě znepokojilo že jediné řešení jsou nové ovladače, protože to jsem přesně udělal než jsem napsal sem. Nastahoval jsem ovladače, drivery, nové aktualizace a to jak od nvidia tak od GeForce a to mi moc nepomohlo. Takže uvažuju nad tím že vše vrátím na Win7 a nebo koupím novou GK. Tak či onak dík za pozornost a pokusím se s tím něco udělat :)