reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč

izzi (58)|12.9.2016 10:16
Zaměření pro: grafiku, CAD – Archicad, artlantis, 3D grafika, Adobe after, photoshop

Platforma: nerozhoduje
Operační systém: Nerozhoduje
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
Ahoj, potřeboval bych poradit pro výběr vhodného PC max do 100 000 Kč. Pracuji hodně v archicadu a v artlantisu pak rendruji 3d grafiku. Chtěl bych dělat i v Maye. Také pracuji v Photoshopu a chtěl bych se nově učit i v adobe after efekts. A samozřejmě také hraji rád hry :) ,
Děkuji za jakékoliv rady.

---------- Doplněno v 10:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:14 ----------

Chci se jen zeptat, našel jsem si na Alze třeba tyhle 2 PC (https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=NR202a1;NR203a1;) a jak je možné, že je mezi němi skoro 50 000 rozdíl, když mají komponenty stejné, jen ten dražší má 32 GB ramek.
johny__g (6387)|12.9.2016 10:38
Využijí tyhle programy, resp. to co v nich děláš "profi" grafiky? Quadro od nVidie. Pokud ano, tak tam by se dalo uvalit hodně peněz. Pokud ne, je tu ještě možnost to postavit na socketu 2011, kde je zase možnost utratit peníze za třeba 8 jádrový CPU. No a jestli by ti stačila sestava podobná těm výše, tak ušetříme. Ty ceny neřeš, tohle jsou MSI kolotočářský sestavy pro frikulíny, ten rozdíl v ceně bude asi podle toho jak moc to svítí (kromě paměti je tam ještě větší SSD, výkonnejší zdroj, ale ani to neobhájí naprosto ulítlou cenu).
izzi (58)|12.9.2016 10:45
Ahoj,
přiznám se, že HW moc nerozumím, tak nevím, jestli využiji profi grafiku :D , modeluji třeba velké průmyslové haly a dělám k ním 3D vizualizace. Jestli budeme moci někde ušetřit, tak samozřejmě tím lépe. Potřebuji si koupit ještě monitor
ACCamera_4_Snapseed.jpg ACCamera_7_Snapseed.jpg ACCamera_0_Snapseed.jpg
johny__g (6387)|12.9.2016 13:09
Přiznám se že v cadu se neorientuju, nicméně tady je první nástřel.

Je tam i7, RAM 32 GB protože ta se hodí vždy, SSD jsem dal 500 GB, aby bylo možné na něm mít kromě her i pracovní soubory (netuším kolik místa takový model zabere). K tomu 2 TB disk na další data. Grafiku jsem volil GTX 1080, což je momentálně to nejlepší pro hraní. Zvolil jsem trochu lepší model od MSI, doufám že bude dost tichý. S tím souvisí i trochu lepší chladič na CPU, opět kvůli tichu. Zdroj je kvalitní, s rezervou a semipasivním chodem (v nízké zátěži by měl větrák stát). Chybí DVD mechanika, nevím jestli je potřeba (stojí pětikilo) a bedna do které se to složí. Já osobně preferuji strohý jednoduchý design, jako má třeba Fractal Design, ale je to dle vkusu.
Donald64 (702)|12.9.2016 15:29
Chtěl bych se jen zeptat, proč jsi dal přednost tomuto SSD oproti klasickému Samsung 850EVO 500GB? Vždy mě zajímalo, proč někteří osazují SSD do M.2, když jsou rychlostně takřka stejné oproti sata, ale na místě, kde se hůře chladí a nemají kryt? Díky :)
izzi (58)|12.9.2016 19:53
čau, tak díky moc za odpovědi .)
Hele, koukám na tu sestavu, kterou jsi mi doporučil a koukám, že je skoro totožná s https://www.alza.cz/msi-aegis-x-001eu-d4435563.htm, nevyplatí se teda rovnou koupit ten sestavenýPC od MSI, kde je vodní chlazení a pod. ?
Gouranga (699)|12.9.2016 21:14
Zasadni veci jsou podobne, ale jsou tam rozdily - bude to asi nejaka mala deska, protoze ma jen dva RAM sloty, takticky osazene 8 GB moduly, aby pripadne rozsireni znamenalo vymenu a 64 GB bylo nerealnych. Nemluve o zrudicce v podobe dvou 128 GB SSD v RAID 0 (vzhledem ke kapacite pameti (cipu) uz i disky pod 512 GB trpi nizsim vykonem, navic nemam predstavu, proc tomu rikaji RAID 4 (ten to opravdu nebude) a RAID 0 s vykonem SSD moc taky nezahybe (krom pomerne lhostejnych sekvencnich pristupu). Kdyz uz silene SSD, tak rovnou 256/512 Samsung 950 Pro a ne nesmyslny RAID. Vodni chlazeni bude nejspis v podobe nejakeho 120 mm radiatoru jako dela Corsair a ktere jsou na urovni (nekdy pod) vykonych vzduchovych chladicu (a take obdobnou cenou).

[QUOTE=Donald64;584517]Chtěl bych se jen zeptat, proč jsi dal přednost tomuto SSD oproti klasickému Samsung 850EVO 500GB? Vždy mě zajímalo, proč někteří osazují SSD do M.2, když jsou rychlostně takřka stejné oproti sata, ale na místě, kde se hůře chladí a nemají kryt? Díky :)[/QUOTE]
Cekal bych, ze protoze nezabiraji misto.. U pomalych SSD (tzn. 6gbps) ani problem s prehrivanim nebude..
izzi (58)|14.9.2016 09:06
Chci se ještě zeptat, nebyla by pro mě vhodnější tato grafická karta https://www.czc.cz/hp-nvidia-quadro-m4000-8gb-gddr5/194733/produkt HP NVIDIA Quadro M4000, 8GB GDDR5 místo 1080?

ale i tak děkuji mockrát za všechny názory a rady
johny__g (6387)|15.9.2016 09:24
Já nemám s CAD/CAM programy zkušenosti, takže ti neporadím. Profi grafika ti dokáže zrychlit vykreslování grafiky až několikanásobně, ale musíš mít jednak podporu v softwaru ve kterém děláš a musíš pracovat s opravdu složitými objekty, aby jsi to pocítil. Na druhou stranu, profi grafiky jsou mnohem dražší než ty herní. Quadro za 20 tisíc bude mít ve hrách jen zlomek výkonu stejně drahé herní grafiky.
zsdx (2098)|15.9.2016 10:09
U profi karet jde hlavne o certifikaci pro dane programy. S herni grafikou se s tebou podpora nebude ani bavit.
Herni vykon zminil johny, takze se musis rozhodnout, zda te karta bude zivit ci slouzit jako zabavna spolecnice.

Mozna by nebyla od veci primo graficka stanice, treba Z4x0 od HP, klidne repas.
izzi (58)|10.10.2016 23:04
Ahoj,jen se chci ještě zeptat, jaký je rozdíl mezi MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC, 8GB DDR5X a MSI GeForce GTX 1080 GAMING Z 8G, 8GB GDDR5X nebo obecně v kartách GTX 1080. Nevím jakou si zvolit. Nakonec mám rozpočet 55 000 bez DPH, takže si klidně mohu dovolit investovat. Našel jsem si článek https://www.svethardware.cz/doporucene-pc-sestavy-2016/41733-6 kde se Komponenty v podstatě shodují s těma, který mi tu byly doporučeny. Jen nemohu najít Zdroj Seasonic S12G-650 650W na czc. Jestli to teda není tenhle Seasonic X-650 (SS650KM3 F3) 650W.

Ušetřené peníze bych investoval do monitoru , mohli by jste mi nějaký doporučit? Vůbec se v nich neorientuji :/ Díky moc jinak za rady, tenhle týden bych si ho chtěl už objednat.
Donald64 (702)|11.10.2016 06:42
Jen malá poznámka k SSD. Raději se vyhni těm do M.2 slotu, jelikož se přehřívají. Obyčejné bude dosahovat 45-50°C, což už mírně snižuje výkon i životnost a u toho 950Pro není problém se dostat i k 90°C. Viděl bych tam něco typu Kingston Savage apod.
izzi (58)|11.10.2016 19:09
Díky moc za radu. Škoda, že to nevěděl teda i ten, kdo psal ten článek :D .. S tím výběrem monitoru mi asi neporadíš co? :D A ty typy karet, je to jedno, kterou si vyberu?
dom324 (306)|11.10.2016 21:04
Já bych do Kingston SSD nešel, mají špatnou pověst. K 950 Pro dokup tenhle adaptér (klidně i jiný) http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Computer_kryoM-2_PCIe_3-0_x4_adapter_for_M-2_NGFF_PCIe_SSD_with_passive_heatsink.html?arg1=0113 a teploty budou najednou úplně jinde.
Donald64 (702)|12.10.2016 01:49
Špatná pověst značky kvůli zaznamenanému případu výměny vnitřností ještě neznamená, že jsou všechna jejich SSD hned špatná. Je potřeba si také uvědomit, co způsobuje zmenšující se výrobní technologie a také to, zda Samsung nemá až příliš velkou reklamu jejich levných TLC, které ženou nahoru přes SLC cache, jež si skutečně nepřejete zaplnit, protože potom by se ten Samsung předvedl v celé své kráse (narážím na 850 Evo 120/250). Také je potřeba se zamyslet nad tím, jak by ten jejich MEX zvládá čtení se zápisem zároveň, na což samozřejmě testy obvykle nejsou. Potom by to najednou nemusel být ten do nebe vychvalovaný produkt cena/výkon, ale stala by se z něho dost nezajímavá volba, třeba oproti zde zmíněnému Kingstonu.

Krom toho je otázka, zda se tak drahé SSD (950Pro) vůbec vyplatí kupovat, když většina lidí jeho výkon ani nedokáže náležitě zužitkovat a vystačí si s běžnými. A proč nevzít v této kategorii raději Intel 750, který už chlazený je a má velice solidní výkon?
izzi (58)|12.10.2016 13:56
Chtěl jsem se zeptat ještě, jestli je nějaký kompromis mezi pracovní grafikou a herní grafikou. Například GeForce GTX 1080 a HP NVIDIA Quadro M4000, 8GB GDDR5. Není třeba možné mít obě karty v horších verzích aby každá stála třeba 10k a na hry mít herní a na práci Quadro?
Nebo možná se zeptám ještě lépe, hodně se od sebe tyto karty liší? Zahraji si na NVIDIA Quadro M4000 normálně i nové tituly her a poznám pak třeba o proti GTX 1080 razantně rychlost v renderování ? NVIDIA Quadro by mi vlastně oproti GTX 1080 zrychlila hlavně co? jen ten render v tom artlantisu nebo popřípadě časem v Maye?
dom324 (306)|12.10.2016 15:23
[QUOTE=Donald64;585219]Špatná pověst značky kvůli zaznamenanému případu výměny vnitřností ještě neznamená, že jsou všechna jejich SSD hned špatná. Je potřeba si také uvědomit, co způsobuje zmenšující se výrobní technologie a také to, zda Samsung nemá až příliš velkou reklamu jejich levných TLC, které ženou nahoru přes SLC cache, jež si skutečně nepřejete zaplnit, protože potom by se ten Samsung předvedl v celé své kráse (narážím na 850 Evo 120/250). Také je potřeba se zamyslet nad tím, jak by ten jejich MEX zvládá čtení se zápisem zároveň, na což samozřejmě testy obvykle nejsou. Potom by to najednou nemusel být ten do nebe vychvalovaný produkt cena/výkon, ale stala by se z něho dost nezajímavá volba, třeba oproti zde zmíněnému Kingstonu.

Krom toho je otázka, zda se tak drahé SSD (950Pro) vůbec vyplatí kupovat, když většina lidí jeho výkon ani nedokáže náležitě zužitkovat a vystačí si s běžnými. A proč nevzít v této kategorii raději Intel 750, který už chlazený je a má velice solidní výkon?[/QUOTE]

Toho, že 850 Evo mají TLC buňky jsem si vědom a je to dle mého jediná nevýhoda těchto SSD.
Souhlasím s vámi, SSD jako 950 Pro jsou pro normálního/pokročilého uživatele overkill. Chtěl jsem pouze upozornit na to, že problém s chlazením M.2 SSD se dá snadno vyřešit adaptérem.
Donald64 (702)|12.10.2016 16:14
GTX 1080 je mnohem univerzálnější. Dá se s ní krásně hrát a na práci také není nějak špatná. Obráceně to však není. Na Quadru bude podpora a o něco lepší výkon právě v určitých programech, ale na hry tato karta příliš vhodná není.

dom324: Aha, tak to je možné. O adaptérech jsem věděl, ale o chladičích ne, tak mám zase trochu větší obzory. Zda je však výhodnější si ten 950Pro takto vytunit, anebo sáhnout raději po tom Intelu 750, to nedokáži příliš posoudit. V tomto segmentu se zase tak moc nepohybuji :)
johny__g (6387)|12.10.2016 16:19
[QUOTE=izzi;585229]Chtěl jsem se zeptat ještě, jestli je nějaký kompromis mezi pracovní grafikou a herní grafikou. Například GeForce GTX 1080 a HP NVIDIA Quadro M4000, 8GB GDDR5. Není třeba možné mít obě karty v horších verzích aby každá stála třeba 10k a na hry mít herní a na práci Quadro?
Nebo možná se zeptám ještě lépe, hodně se od sebe tyto karty liší? Zahraji si na NVIDIA Quadro M4000 normálně i nové tituly her a poznám pak třeba o proti GTX 1080 razantně rychlost v renderování ? NVIDIA Quadro by mi vlastně oproti GTX 1080 zrychlila hlavně co? jen ten render v tom artlantisu nebo popřípadě časem v Maye?[/QUOTE]

Mayu máš třeba tady:

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1080-pascal,4572-9.html
izzi (58)|13.10.2016 15:56
Tohle mi přišlo dneska od assusu jako nabídka, co si o ní myslíte?
,, Teoreticky i na render bude lepší GTX 980Ti, bohužel nevíme moc o využití gf karet v tomto odvětví. Ne tolik lidí používá grafické akrty čistě pro profesionální úroveň (říká se, že CPU má co do kvality lepší render). GTX980Ti má totiž více výpočetních jednotek než M4000 a tedy by měla být právě i vrenderu výkonnější. A znatelně i nad GTX1070. 980Ti totiž vychází z TitanX.

Tady je náš návrh, celkem brutalita:):
https://www.czc.cz/90nh2krhogij184fdfmffblnl5/seznam ,,