reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Aspise S3 problém s grafikou

Nefro (222)|19.9.2016 16:34
Zdravím pánov odborníkov.
Potreboval by som poradiť:
Dnes mi prišiel na stôl notebook Acer Aspire S3 model MS2346 s problémom grafiky.
Po zapnutí obraz: [ATTACH=CONFIG]31584[/ATTACH]
Pri pripojení cez HDMI na externý monitor alebo TV je obraz normálny.
Notebook bol rozobratý a pásikové vedenie na display je OK
Otázka znie: Je vadná grafická karta alebo len ovládač?

Vopred ďakujem
IMG_20160919_162822.jpg
Ventero (1280)|19.9.2016 19:23
Problem bude spis v displeji ntb. Zkontroluj vedeni k lcd.
Nefro (222)|19.9.2016 19:33
Vedenie som skontroloval,je v poriadku.Pri akejkolvek manipulacii s pasikovym vedenim nic nemenil na zobrazeni.Jedine ak je vadny cip na pasikovom vedeni,ktory neviem ci patri k zobrazeniu alebo ku kamere.
Ventero (1280)|20.9.2016 10:25
Tak to je pak v samotnem lcd a oprava by spocivala ve vymene. A to nevim, jestli se to vyplati. Muze vyjit klidne na trojku.
Nefro (222)|23.9.2016 14:50
Včera som sa s nim trošku hral a nemám pocit, že by to bol display. Pásikové vedenie je v poriadku, dokonca som si dal tú námahu vybrať samotný display von a pri akejkoľvek manipulácii s ním sa nič nedialo. Stále bol rozdelený. Ani prehýnanie nespravilo nič. Zrazu z ničoho nič sa po zapnutí rozbehol bez problémov. Všetko fungovalo normálne. Otváranie, zatváranie, stláčanie .... s ním nič nespravilo. Až po následnom reštarte zase rozhasený display. Nemám pocit, že by bola chyba v ňom. Nemôže to byť softwarevá chyba??? Niečo s Biosom? (Ovládač na grafiku som preinštaloval).
robky (3195)|23.9.2016 16:37
Ahoj PeterzoSláča :), problém bude v displeji, prípadne v kontaktoch na flex kábli/dps panela.