reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vodní chlazení R9 390

Neregistrovaný (0)|27.9.2016 16:00
Ahojte, zkoušel jsem nejdřív trochu hledat a samozřejmě jsem to vzdal :-/..

Mám v plánu skrz hluk, který mi opravdu vadí dělat vodní chlazení na grafickou kartu.
Konkrétně vím co chci ale nevím zda mi stačí koupit nějaké jednoduché sety nebo skládat.. Proto zkusím požádat někoho kdo se vyzná o radu.

Konkrétně se jedná o GPU MSI R9 390 gaming 8g. Pokud je důležité je osazená na desce MSI M5 a vše je dané v case NZXT 340, která je osazená již vodním chlazením na CPU ( chladič použit 120x120 na zadní straně) - nevím zda tohle vše je důležité..

Všem díky za radu!
Alphacool Support (1563)|27.9.2016 18:17
Dobrý den,

tyhle grafiky opravdu hodně topí. Pokud to nechcete řešit nějakým alternativním vzduchovým chladičem (což je taky varianta), tak bych doporučil jedině full cover blok na grafiku, protože jakékoliv bloky na jádro + pasivy na ram a mosfety nebo takové ty různé all-in-one chladiče tu kartu prostě stabilně neuchladí.
Dál bych doporučil prodat ten vodní chladič na CPU, ať už je to cokoliv. Z jednoduchého důvodu - určitě ho prodáte za víc, než kolik je cena CPU bloku a dvou fitinek, což jsou jediné výdaje navíc mezi chlazením pouze grafiky a chlazením grafiky i CPU. A standardní vodní chlazení na CPU bude tišší a výkonnější než jakýkoliv all-in-one.

Každopádně pokud to má být co nejlepší poměr cena/výkon, doporučil bych to udělat takto http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?arg1=MjU3MDM6MXw1NjkzMToxfDQxNTYxOjF8NDQxNDE6MXw0MzQ2OjN8NDk4MDo4fA%3d%3d

- nejlepší BLOK na VGA a nejlepší blok na CPU
- levná tichá a výkonná pumpa s expanzkou
- 280 mm radiátor dopředu do case, nejvýkonnější typ
- hadice a fitinky

Chybí jeden litr kapaliny, doporučili bychom http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg0=double%2bprotect barva podle Vašeho výběru a dva 140 mm ventilátory, předpokládám, že už nějaké máte ve stávajícím chlazení.