reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zvukem při propojení PC a TV

Derflik (7)|29.9.2016 09:40
Zdravím pánové, potřebuji poradit se zvukem při propojení PC a TV. Vím, že to tu řešilo sto krát, ale pořád mne to nejde a prostě nejsem z toho chytrá ) . V PC je grafika na DVI v TV je na HDMI. Jen kabelem DVI - HDMI, není to kabel s redukcí. Grafika funguje excelntně. Ovšem zvuk nejde. Myslela jsem, že můžu dát do PC sub a repro, tak jak bylo zapojeno po staru v Pc, ale nefunguje. Tak jsem zkusila na 3,5 mm jack a 2 chince, ale také nefunguje ( možná jen prostě dávám jack do PC do špatné zdířky, težko říct ). V PC i v TV je SPFID výstup - a to je moje otázka - můžu zvuk vést kabelem spfid ? Zvuk po zapojení do TV nechychází ani z PC. TV je Panasonic TX-L39EM6E. Děkuji za vaše rady a už si připravuji popel na sypání na hlavu )
Ventero (1280)|29.9.2016 11:27
Tak DVI zvuk neprenasi - pouze obraz - tam je to tedy v poradku.

Co se tyce ostatniho, tak je dulezite mit velice dobre zmapovano co a kde jsou presne vstupy a vystupy. PC audio vystup na jack 3,5 je vetsinou oznacen zelenou barvou a ma i ikonku, kde figuruje sipka ven. Sipka ven ci slovo OUT je vystup a sipka dovnitr ci slovo IN je vstup. A prave vstupy musis hledat na TV.

Kdyz mas tohle v cajku zapojeny, dle jasne logiky odkud kam chces co posilat, tak mas jeste v pc spravce zvuku - pravym tlacitkem mysi na repracek v prave casti listy a volba prehravani. Tam se definuje co a jak kam pujde apod.

Tot obecne. Jestli ti to nepomuze, tak az najdu cas, tak si najdu tu TV a mrknu na to bliz. Mezitim jeste napis, co mas za grafiku. Take jde o to, ze TV nemusi byt schopna vstupy kombinovat. Tedy to bude nejspis tak, ze je vynucena kombinace D- Sub (VGA) a PC audio ( se vetsinou znaci zdirka na jack 3,5 v TV) a tak vkastne musis mit propojku jack - jack.

Kdyz do pc pripojis bednicky, tak hraji? Bez TV i z TV? Protoze si nedokazu predstavit, ze pripojeni kabelu vga (ten klasicky modry mensi ovalnejsi), ze by to mohlo ovlivnit zvukovy vystup z pc ...
durib (1141)|29.9.2016 12:03
Ze strany TV je situace omezená. Ty multimediální křápy mají akorát HDMI a možná VGA. Při připojení přes HDMI TV očekává i zvuk přes HDMI. To ale není možné přes redukci DVI->HDMI, kterou používáš. Leda mít na PC přímo HDMI výstup a pak to bude fungovat i se zvukem.
Ze strany PC je situace volnější. Zvuk lze posílat do různých výstupů, které si zvolíš a které tvůj HW umožňuje.
SPDIF je digitál a v tvém případě si myslím, že ho nevyužiješ.
Zvuk bych tak vedl přes zelený jack 3.5" do reproduktorů.
Derflik (7)|29.9.2016 12:36
[QUOTE=Ventero;584903]Tak DVI zvuk neprenasi - pouze obraz - tam je to tedy v poradku.

Co se tyce ostatniho, tak je dulezite mit velice dobre zmapovano co a kde jsou presne vstupy a vystupy. PC audio vystup na jack 3,5 je vetsinou oznacen zelenou barvou a ma i ikonku, kde figuruje sipka ven. Sipka ven ci slovo OUT je vystup a sipka dovnitr ci slovo IN je vstup. A prave vstupy musis hledat na TV.

Kdyz mas tohle v cajku zapojeny, dle jasne logiky odkud kam chces co posilat, tak mas jeste v pc spravce zvuku - pravym tlacitkem mysi na repracek v prave casti listy a volba prehravani. Tam se definuje co a jak kam pujde apod.

Tot obecne. Jestli ti to nepomuze, tak az najdu cas, tak si najdu tu TV a mrknu na to bliz. Mezitim jeste napis, co mas za grafiku. Take jde o to, ze TV nemusi byt schopna vstupy kombinovat. Tedy to bude nejspis tak, ze je vynucena kombinace D- Sub (VGA) a PC audio ( se vetsinou znaci zdirka na jack 3,5 v TV) a tak vkastne musis mit propojku jack - jack.

Kdyz do pc pripojis bednicky, tak hraji? Bez TV i z TV? Protoze si nedokazu predstavit, ze pripojeni kabelu vga (ten klasicky modry mensi ovalnejsi), ze by to mohlo ovlivnit zvukovy vystup z pc ...[/QUOTE]


Potíž je asi i v TV jak píšeš. V nastavení zvuku mne to nabídne pouze možnosti HDMI - digitál ( HDMI -HDMI ) a HDMI analog ( DVI - HDMI) - což je můj případ. Proč to nejde připojit pres ten Jack a 2 činče ? V tv je zdířek jak blbých...u SPFID je napsané Audio Analog, tak jsem právě myslela, že by to šlo tudy :) Bedničky přimo do TV jsem zapojit nezkoušela..to mne nenapadlo. Jinak jsem měla sub zapojený do zeleného v PC a hrálo to v pohodě, do té doby, než jsem zapojila PC do TV...to už nevydali ani hlásek.

---------- Doplněno v 12:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:34 ----------

No řekla bych, že TV má zdířek dost, jen najít ty pravý :) Přes zelený jack jsem měla zapojený sub a do něj bedny. Tak to fungovalo do té doby, než jsem zapojila PC do TV...to už nefunguje. V nastavení PC jsem ale nic neměnila.
Ventero (1280)|29.9.2016 12:53
Myslim, ze to trochu motame.

Bednicky primo do pc - ne do tv - to jestli neni problem uz na urovni pc. Tedy odpoj tv, jed jen na monitor a bednicky zapoj do zelene jack zdirky v pc.

D-sub je kabel na prenos obrazu a ne zvuku - take se oznacje vga. TV bude totiz , jak pise durib, podporovat jen obraz ze zvukem zkrze HDMI a nebo kombinaci VGA (d-sub) a pc audio vstupu. Tedy z tveho PC povedou do tv 2 kabely:

1. Klasicky analog monitorovy video kabel s vetsinou modrou ovalnejsi koncovkou vga - vga (d-sub - d-sub) z graficke karty do tv
2. Klasicky audio kabel jack - jack z vetsinou zelene zdirky zvukove karty pc do zvukoveho vstupu tv, ktery bude klasicka jackova zdirka jako v pc a bude oznacen jako PC,d-sub (jakoze patri k tomu video vstupu) nebo treba analog ci vga audio.

Na SPDIF zapomen - jsou to oba vystupy do AVR. Na sinche taky - patri k jinemu vstupnimu ci vystupnimu portalu.
Derflik (7)|29.9.2016 12:56
[QUOTE=Ventero;584912]Myslim, ze to trochu motame.

Bednicky primo do pc - ne do tv - to jestli neni problem uz na urovni pc. Tedy odpoj tv, jed jen na monitor a bednicky zapoj do zelene jack zdirky v pc.

D-sub je kabel na prenos obrazu a ne zvuku - take se oznacje vga. TV bude totiz , jak pise durib, podporovat jen obraz ze zvukem zkrze HDMI a nebo kombinaci VGA (d-sub) a pc audio vstupu. Tedy z tveho PC povedou do tv 2 kabely:

1. Klasicky analog monitorovy video kabel s vetsinou modrou ovalnejsi koncovkou vga - vga (d-sub - d-sub) z graficke karty do tv
2. Klasicky audio kabel jack - jack z vetsinou zelene zdirky zvukove karty pc do zvukoveho vstupu tv, ktery bude klasicka jackova zdirka jako v pc a bude oznacen jako PC,d-sub (jakoze patri k tomu video vstupu) nebo treba analog ci vga audio.[/QUOTE]


ÁAAA....už jsme doma. Takže chápu to správně, že můžu na kabel DVI - HDMI zapomenout a vyhodit ho? Koupím klasiku modrou a zapojím do TV a PC. Nechápu teda, proč je na grafice DVI, když ve finále nejde použít :) A na zvuk použiju NE jack a 2 chince,ale přímo Jack - Jack. Bedničky do PC jsem měla celou dobu a fungovalo to skvěle jak jsem již psala. Po zapojení PC do TV nefungují.
Ventero (1280)|29.9.2016 13:15
DVI ti prenese jen obraz a pak uz ti vstup tv hdmi neveme nic odjinud. Pak uz muzes jen kombinovat s bedynkama do pc.

Jak jsem psal - neni duvod, proc ty by po pripojeni grafiky (GK) mely prestat hrat. Tedy zkus se podivat do spravce zvuku, mas-li aktivovan prislusny vystup. Ci to pak vratit zoetne do funkcniho propojeni. Jestli mas monitor, tak odpoj dvi kabel z pc, prdni tam monitor do vga a pripoj bedynky do pc. Jde o to zjistit, jestli se ti neposkodila zvukovka.

Muzes ve spravci zvuku udelat jednotlive fotky a prilepit je sem k dalsimu tvemu prispevku - kdyz si nebudes jista.

A rovnou vyfot zadni panel ze vstupy a vystuoy televize - nemuzu to nikde najit.
durib (1141)|29.9.2016 13:17
Máš 2 možnosti:
1. Přehrávat zvuk na TV reproduktorech (tam je nutné mít buď HDMI bez redukce, nebo kombo VGA+jack)
2. Přehrávat zvuk na externích reproduktorech (tam stačí do TV jakkoliv dostat obraz = to už máš a použít externí bedny do kompu. Jenom se musíš podívat do nastavení zvuku, jestli se používá správný zvukový výstup).

PS: kabel nevyhazuj a DVI na grafice plní svou funkci správně = obrazový výstup. To, že výrobci televizí prdí na standardy, není chyba DVI, ani výrobců grafik.
Mimochodem, co máš za grafickou kartu?
Derflik (7)|29.9.2016 13:26
[QUOTE=Ventero;584914]DVI ti prenese jen obraz a pak uz ti vstup tv hdmi neveme nic odjinud. Pak uz muzes jen kombinovat s bedynkama do pc.

Jak jsem psal - neni duvod, proc ty by po pripojeni grafiky (GK) mely prestat hrat. Tedy zkus se podivat do spravce zvuku, mas-li aktivovan prislusny vystup. Ci to pak vratit zoetne do funkcniho propojeni. Jestli mas monitor, tak odpoj dvi kabel z pc, prdni tam monitor do vga a pripoj bedynky do pc. Jde o to zjistit, jestli se ti neposkodila zvukovka.

Muzes ve spravci zvuku udelat jednotlive fotky a prilepit je sem k dalsimu tvemu prispevku - kdyz si nebudes jista.

A rovnou vyfot zadni panel ze vstupy a vystuoy televize - nemuzu to nikde najit.[/QUOTE]


Super...děkuju za pomoc :) zkusím znovu připojit ten monitor, doufám, že se zvukovka nepoškodila....zkusím pak vyfotit ty jednotlivé kroky a uvídíme jestli to bude fungovat. Budu se modlit :) Jinak zadek TV vypadá takto:
durib (1141)|29.9.2016 13:34
Předpokládám, že na grafice není výstup HDMI a je tam jen DVI, potažmo VGA.
Takže za druhé je jediná možná volba = "Přehrávat zvuk na externích reproduktorech"
Musíš akorát zkontrolovat funkčnost zvukové karty, případně jestli je v OS (asi Windows že?) nastavený správný výstup.
Derflik (7)|29.9.2016 13:39
[QUOTE=durib;584918]Předpokládám, že na grafice není výstup HDMI a je tam jen DVI, potažmo VGA.
Takže za druhé je jediná možná volba = "Přehrávat zvuk na externích reproduktorech"
Musíš akorát zkontrolovat funkčnost zvukové karty, případně jestli je v OS (asi Windows že?) nastavený správný výstup.[/QUOTE]


Přesně: na grafice je DVI. Funčnost zvukovky musím určitě zkontrolovat, ale před zapojením do Tv fungovala, tak se snad neporouchala při mém zapojování do TV :). Ten výstup ve win určitě zkontrloluji, ale je divné, že v nastavení jsem včera viděla u speakers zelený čtvereček jak valí nahoru a dolů a tahle volba byla zatrhnutá. Musím na to kouknout :)
Ventero (1280)|29.9.2016 17:48
Ano potvrzuji - ta tv ma opravdu slabou vybavu co se tyce i/o tedy vstupů a vystupů, a to me panasonic zklamal - takze zbyva opravdu jen do tv vest obraz a zvuk prehravat z bedynek. Zustan tedy u sveho dvi - hdmi kabelu a zjisteme proc ti nehrajou repraky ...
Derflik (7)|29.9.2016 21:43
Pánové posílám Vám obroooovskou pusu :) Repráky hrajíííí :) Dle vašich rad, jsem odpojila kabel do tv, zapojila monitor a pustila repro z pc, jako obvykle a bylo ticho po pěšině. Tak si říkám super, nějakým zpusobem jsem si odpálila zvukovku...Pak mi to nedalo, že si spíš ta svina pc určitě něco sám prenastavil, tak jsem použila oblíbené tlačítko nás blondýn ve win: bod obnovení :) A vida ho ! najednou tady byl zvuk a pri napojení do tv zůstal :o) Nevím, kde se co zvrtlo, ale vše funguje a ještě jednou díky Vám, že jsem mne pomohli :o)
slaviaksk (1)|29.9.2016 22:24
Ahoj... mam obrovsku problem ak kliknem hocikam na plochu vzdy sa mi oznaci nejaka ikonka a uz ostane oznacena..ak knliknem na nehjaku inu vzdy sa otvori ta ktora sa sama oznacila a nejde odznacit....dalej skusam otvorit napriklad nejaky subor s fotkami napriklad a hne sa oznaci prva fotka a nejde otvorit ziadna ina ani scrolovat mi nejde,lebo vkuse to ostava hore///plz
Ventero (1280)|30.9.2016 23:35
Derflik: Prava blondyna ani nevi, ze jsou body obnovy :D Nicmene dekujeme za pusu :)

Slaviaksk: Zitra se zamyslim - hoci ozaj uz nevladznu v taku chvilu. Jen se zeptam - nemas dotykovou obrazovku? Napis nam stroj a system a take kdy se to stalo, jake byly okolnosti a co tomu predchazelo - co jsi delal predtim, nez se to stalo. Napis cokoliv te napadne i kdyby se ti to zdalo jako blbost ...