Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: jaký wifi router od TP Linku do bytu 3+1

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2011

Ahoj potřeboval bych poradit s výběrem wifi routeru od TP Linku do bytu 3+1 o rozloze 78metru čtverečných.
    Budu připojovat 2 notebooky a jeden mobil.

Našel jsem si něco od TP Linku s modelem TP-Link TL-WR841ND kde jsou odnimatelné antény.
    Chci se zeptat zda-li mam tedy trvat na vyrobci od TP Linku nebo mám dokoupit antény?

V Případě že bych měl dokoupit antény tak jaké by jste mi doporučili.

Předem Vám děkuji za pomoc.
    Naposledy upraveno uživatelem primax: 01-10-2016 v 19:47
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Integrované antény bohatě postačí, pokud router nebudeš dávat na kraj bytu a nebudeš se snažit chytit signál úplně na druhé straně.

Obecně signál 2 běžné zdi projde naprosto bez problémů, 3 nebývaj většinou taky problém. Dobrý je spustit sken okolních sítí a kanál nastavit ručně (default je automatika, která ne vždy funguje spolehlivě v zarušeném prostředí).

Ale je jeden problém, s kterým se setkávám velmi často a lidi si to neuvědomují. Signál se (zjednodušeně) šíří přímo na přímce router - notebook. Pokud je tato "přímka" kolmo ke zdi, tak je tlumění zdi malé, ale pokud to jde pod úhlem, tak jedna zeď může utlumit signál i 3x víc, než kdyby to šlo "kolmo". Pokusil jsem se to znázornit na obrázku :P (zelená čára je šíření signálu, červeně je zvýrazněno jak dlouhá je cesta signálu skrz zeď - čím delší, tím pochopitelně horší (takže není ideální dávat router do rohu, odtamtud to má ve většině směrů všude "podél zdi")

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: wifi.png 
Zobrazení: 61 
Velikost: 5.6 KB 
ID: 31600
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 25-09-2010, 07:04
  2. wifi router do bytu
    Od The lachiM v sekci Sítě
    Reakcí: 2