reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký wifi router od TP Linku do bytu 3+1

primax (82)|1.10.2016 19:44
Ahoj potřeboval bych poradit s výběrem wifi routeru od TP Linku do bytu 3+1 o rozloze 78metru čtverečných.
Budu připojovat 2 notebooky a jeden mobil.

Našel jsem si něco od TP Linku s modelem TP-Link TL-WR841ND kde jsou odnimatelné antény.
Chci se zeptat zda-li mam tedy trvat na vyrobci od TP Linku nebo mám dokoupit antény?

V Případě že bych měl dokoupit antény tak jaké by jste mi doporučili.

Předem Vám děkuji za pomoc.
DrZelenka (2491)|3.10.2016 19:17
Integrované antény bohatě postačí, pokud router nebudeš dávat na kraj bytu a nebudeš se snažit chytit signál úplně na druhé straně.

Obecně signál 2 běžné zdi projde naprosto bez problémů, 3 nebývaj většinou taky problém. Dobrý je spustit sken okolních sítí a kanál nastavit ručně (default je automatika, která ne vždy funguje spolehlivě v zarušeném prostředí).

Ale je jeden problém, s kterým se setkávám velmi často a lidi si to neuvědomují. Signál se (zjednodušeně) šíří přímo na přímce router - notebook. Pokud je tato "přímka" kolmo ke zdi, tak je tlumění zdi malé, ale pokud to jde pod úhlem, tak jedna zeď může utlumit signál i 3x víc, než kdyby to šlo "kolmo". Pokusil jsem se to znázornit na obrázku :P (zelená čára je šíření signálu, červeně je zvýrazněno jak dlouhá je cesta signálu skrz zeď - čím delší, tím pochopitelně horší (takže není ideální dávat router do rohu, odtamtud to má ve většině směrů všude "podél zdi")

[ATTACH=CONFIG]31600[/ATTACH]
wifi.png