Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Upgrade herního počítače

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Zdravím,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem správných komponent pro moje herní PCčko. Chtěl bych, aby utáhlo nové hry alespoň na střední detaily s dobrými FPSky. Ideálně bych chtěl navýšit výkon ve hře Guild Wars 2, ta je nicméně obrovsky náročná a tak si nědělám moc velké naděje. Budget by byl kolem 10000kč.

Nynější sestava

Procesor: 3,20 gigahertz Intel Core i5 650

6GB RAM DDR3 (2+1+2+1)
    NVIDIA GeForce GTX 950
    Základovka: H57M01
    500W zdroj

Předpokládám, že změna by měla obsahovat novou základovou desku, procesor a rozšíření paměti RAM. Našel jsem si procesor od AMD s chipem AM3+, ale někde jsem četl, že se je již nevyplatí kupovat, že na trh budou uvedeny nové, co vy na to?

Předem díky za pomoc :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Pokud tomu dobře rozumím, tak skříň, zdroj a disk je, a s grafikou jsi zatím spokojený. Má se tedy jednat čistě o nový procesor, základku a ramky. V tuto chvíli se AMD skutečně nevyplatí, pokud bych kupoval nové PC v této ceně, poskládal bych to takto https://www.czc.cz/0visgkj0isijkbml1o5qjv4se8/seznam
    Jinak herní výkon dělá především grafická karta, cena/výkon vychází v tuto chvíli, ve střední třídě, nejlépe RX 470 4GB

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Opravdu jsou ty Intely lepší než AMDčka? Slyšel jsem, že Intelové 4jádro se vyrovná AMDčkovému 8mi jádru, ale nevím, co je na tom pravdy..

Jinak máš naprostou pravdu a chci upgradovat hlavně procesor, základovku a RAMky.

Registrace
    Sep 2012

Jo to máš pravdu, ale jedná se pouze o výkon na renderování, šifrování a kódování videa. V těchto aplikacích platí zhruba to, co jsi napsal. Jenže u her je mnohem důležitější výkon jader samostatných, který je u AMD procesorů dost špatný, spolu s vysokou spotřebou, způsobenou starou architekturou a výrobní technologií. Díky tomu podává 8 jádrové AMD v herních aplikacích (a všeobecném použití) zhruba výkon i3. Intel je tedy v tuto chvíli jednoznačnou volbou pro každého, kdo nepoužívá pc čistě pro výše zmiňované účely. Až vyjdou ZEN, tak to třeba bude zase jinak, ale v této chvíli to vypadá takto.

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Pro jistotu ještě přidávám celý počítač, který jsou koupil jako celek asi před 5ti lety. Jediné co jsem tedy vyměnil je grafická karta a pak jsem tak přidal jeden větráček pro lepší cirkulaci vzduchu. Vzhledem k tomu, že základovka, která tam je také mirco-ATX, tak předpokládám, že ta kterou jsi doporučil, tam bude také sedět, je to tak?

Registrace
    Sep 2012

Ano základka se do skříně vejde, formáty jsou pořád stejné.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

To je nějaká hotová bedna od Aceru nebo jiného OEM výrobce? Změř si raději místo nad socketem, aby tam vešel ten chladič. A ten zdroj je jaký výrobce? Mrkni na štítek.

Podobná témata

1. GK do herniho pc
    Od daew v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-12-2015, 14:44
  2. Výběr herního notebooku
    Od primax v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-04-2015, 00:35
  3. Výběr Herního Notebooku
    Od Lukley v sekci Notebooky a netbooky