reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade herního počítače

kubicka (3)|11.10.2016 08:22
Zdravím,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem správných komponent pro moje herní PCčko. Chtěl bych, aby utáhlo nové hry alespoň na střední detaily s dobrými FPSky. Ideálně bych chtěl navýšit výkon ve hře Guild Wars 2, ta je nicméně obrovsky náročná a tak si nědělám moc velké naděje. Budget by byl kolem 10000kč.

Nynější sestava

Procesor: 3,20 gigahertz Intel Core i5 650

6GB RAM DDR3 (2+1+2+1)
NVIDIA GeForce GTX 950
Základovka: H57M01
500W zdroj

Předpokládám, že změna by měla obsahovat novou základovou desku, procesor a rozšíření paměti RAM. Našel jsem si procesor od AMD s chipem AM3+, ale někde jsem četl, že se je již nevyplatí kupovat, že na trh budou uvedeny nové, co vy na to?

Předem díky za pomoc :-)
Donald64 (702)|11.10.2016 10:47
Pokud tomu dobře rozumím, tak skříň, zdroj a disk je, a s grafikou jsi zatím spokojený. Má se tedy jednat čistě o nový procesor, základku a ramky. V tuto chvíli se AMD skutečně nevyplatí, pokud bych kupoval nové PC v této ceně, poskládal bych to takto https://www.czc.cz/0visgkj0isijkbml1o5qjv4se8/seznam
Jinak herní výkon dělá především grafická karta, cena/výkon vychází v tuto chvíli, ve střední třídě, nejlépe RX 470 4GB
kubicka (3)|11.10.2016 12:15
Opravdu jsou ty Intely lepší než AMDčka? Slyšel jsem, že Intelové 4jádro se vyrovná AMDčkovému 8mi jádru, ale nevím, co je na tom pravdy..

Jinak máš naprostou pravdu a chci upgradovat hlavně procesor, základovku a RAMky.
Donald64 (702)|11.10.2016 12:47
Jo to máš pravdu, ale jedná se pouze o výkon na renderování, šifrování a kódování videa. V těchto aplikacích platí zhruba to, co jsi napsal. Jenže u her je mnohem důležitější výkon jader samostatných, který je u AMD procesorů dost špatný, spolu s vysokou spotřebou, způsobenou starou architekturou a výrobní technologií. Díky tomu podává 8 jádrové AMD v herních aplikacích (a všeobecném použití) zhruba výkon i3. Intel je tedy v tuto chvíli jednoznačnou volbou pro každého, kdo nepoužívá pc čistě pro výše zmiňované účely. Až vyjdou ZEN, tak to třeba bude zase jinak, ale v této chvíli to vypadá takto.
kubicka (3)|11.10.2016 13:55
Pro jistotu ještě přidávám celý počítač, který jsou koupil jako celek asi před 5ti lety. Jediné co jsem tedy vyměnil je grafická karta a pak jsem tak přidal jeden větráček pro lepší cirkulaci vzduchu. Vzhledem k tomu, že základovka, která tam je také mirco-ATX, tak předpokládám, že ta kterou jsi doporučil, tam bude také sedět, je to tak?
Donald64 (702)|11.10.2016 14:19
Ano základka se do skříně vejde, formáty jsou pořád stejné.
johny__g (6387)|12.10.2016 16:35
To je nějaká hotová bedna od Aceru nebo jiného OEM výrobce? Změř si raději místo nad socketem, aby tam vešel ten chladič. A ten zdroj je jaký výrobce? Mrkni na štítek.