reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypínání a problem ze zapnutí pc

prochyxcz (3)|12.10.2016 18:21
Dobrý den, v poslední době se mi začalo stávat, že se mi samovolně vypne počítač, abych byl přesnější, začalo to cca před týdnem. Celý problem se mi začal stávat, při hraní nové fify, kdy mi nejdříve vypadával obraz, tím způsobem, že se mi "odpojil" monitor a napsalo to, no signal, a po bouchnutí do stolu, jako za starých časů, opět naskočil, to si ale myslím, že to je chyba kabelu, ale kdyby to s tím mělo něco společného, tak to raději píšu. Po hraní, ať už zmíněné fify, nebo něčeho jiného, se mi třeba po náhodných časech, jednou po hodině, po druhý po 5. hodinách hraní/prohlížení internetu, sám vypne na tvrdo a nelze zapnout, až po vypnutí zdroje na tvrdo a chvilku čekní a opětovném zapnutí. Divné je, že když se PC vypne, tak mi zůstane svítit podsvícení na klávesnici/myši a pokud zdroj nerestartuju, tak se mi nelze zapnout, je dost možné, že zdroj nefunguje jak má, ale raději se zeptám zde, pc mám necelý rok.
HW: Procesor Intel I3-4160
GRafická karta: nVidia Geforce GTX 750ti
Zdroj CoolerMaster 420W
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) CL9
Předem díky za radu, snad to nebude v tom zdroji, když by mě dostačovat a zároveň je téměř nový.
john (877)|12.10.2016 22:08
zkus se podivat na teploty a napeti napr. pomoci HWinfo
zdroj bych si pujcil nekde na zkousku...
a od veci neni ani uplna rozborka/sborka PC + vycisteni od prachu, kontakty....
prochyxcz (3)|13.10.2016 18:31
Kontakty, plus čištění prachu nezanedbávám, dělám pravidelně alespoň jednou do dvou-do měsíce. Teploty, jak na procesoru, tak na grafice se mi pohybují bez hraní okolo 30 °C během hraní 45+-..Zkusím někde sehnat ten zdroj, záhadou je, že od včerejška se mi to nestalo, ale zase mi Win10 po každém vypnutí opět něco aktualizuje, pokud to s tím má něco společnéh.
Ventero (1280)|13.10.2016 19:24
Windows 10 je nejcastejsi pricina problemu od jejich vydani ...

A nejake problemy s posledni (kolikatou v rade?) kumulativkou jsou - zde na SHW pravidelne informace ...
prochyxcz (3)|13.10.2016 19:29
Tak, teď jsem zjistil. během hraní zmíněné fify mám 65 stupňů na procesoru, nevím jestli je to tak uplně dobře.
Ventero (1280)|13.10.2016 21:46
To neni nic extremniho ...
john (877)|14.10.2016 20:42
napeti mas v HWInfo v pohode?
muzes jeste zkusit OCCT, tam jsou prubehy ruznych velicin uvedeny v prehlednych grafech