Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: win 10 plný ssd aj po obnovení systému (Extend)

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

zaplnil sa mi ssd disk.. ostávalo mi len 60 gb, čo bolo problém na fungovanie niektorých programov. skúšala som čistenie disku, ccleaner, optimalizáciu a nič. Tak som preinštalovala systém(obnovenie továrnych nastavení aj s vymazaním osobných údajov, konta atd)... a po tento akcii mi ostáva voľných 115 GB z 238 GB a to ešte potrebujem nainštalovať programy. Takže sa opať dostanem tam kde som aj bola.
    Nainštalovala som wizTree, kde som objavila priečinok Extend s podpriečinkom RmMetadata, ktorý má veľkosť 95 GB. Neviem čo robiť s tým priečinkom... v zúfalosti som sa ho snažila vymazať... no nejde to.
    PROSIIIIIM POMOOOC

prikladám printscreen link: http://prntscr.com/cvhns9

poraďte mi prosím.. čo s tým

vopred veľká vďaka za každú radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Win + pause/break, vlevo hore Ochrana systemu, vybrat jednotku a konfigurovat - tam uvidis, jestli nemas zbytecne prilis rezervovaneho mista pro body obnovy. Ja davam tak 4% na tuhle kapacitu. Pripadne stare body obnovy smaz a nech par poslednich.

Dale spust pruzkumnika, klikni pravym na disk a zvol vlastnosti. Tam dej vycisteni disku a dale zvol vycistit systemove soubory. Znovu ti probehne vypocet volneho mista a pak tam zatrhej stary system, stare updaty a vubec se tim projdi - dole ti to pise, co a jak je bezbecne ...
    Naposledy upraveno uživatelem Ventero: 17-10-2016 v 22:53

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

ahoj ventero.. čo sa týka ochrany systému.. bod obnovy na 4% mám, čistenie disku i systémových súborov som robila... v tom to nie je. ale dakujem za radu.... mna trápi ten 95 gb priečinok extend/rmmetadata (vid ten link na printscreen)... tam je problém, no nedá sa vymazať...

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Ano, modri vedi, ze ochrana systemu ma sva data v System Volume Information, takze tudy cesta nevede
    Je potreba resetovat nastaveni resource manageru.

/E: staci kliknout na podtrzeny text a pouzit prikaz(y) z odpovedi
    Naposledy upraveno uživatelem zsdx: 18-10-2016 v 13:39

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

zsdx dakujem hanbím sa.. ale nerozumiem tomu... viete mi niekto polopate napísať ako resetovať nastavenie resource manageru? dakujem

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

ZSDX mě předběhl, řešil jsem to samé, kamarád byl celkem naštvaný že mu někde lítá 50GB.

susangha
    EDIT:
    Ještě se ujisti že neprobíhají žádné transakce přes tento příkaz "fsutil resource info c:\".

Stačí spustit příkazový řádek(CMD), vložit příkaz "fsutil resource setautoreset true"(nelze přes klávesové zkratky, vložit pravým tlačítkem myši) a nakonec stisknout enter.

A pro jistotu, příkazový řádek lze spustit i přes kombinaci kláves WIN+R, napsat CMD a stisknout enter.
    Naposledy upraveno uživatelem Fox_25: 18-10-2016 v 14:07

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

..tak podarilo sa... vložila som príkaz a udialo sa nasledovné : http://prntscr.com/cvt80j

čo ďalej?
    Naposledy upraveno uživatelem susangha: 18-10-2016 v 15:45

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Resetovat PC.

Registrace
    Nov 2009

Prace kvapna, malo platna.
    1. vepis to radeji do prikazoveho radku s pravy Spravce (Start - cmd - pravoklik - Spustit jako spravce)
    2. sama vidis, ze to neni cele - na konci chybi oznaceni jednotky (v tvem pripade c:\)
    3. pak opravdu restartovat

Registrace
    Oct 2012

Se omlouvam, ze jsem to necetl poradne a v tom vlaku (jel jsem zrovna z prace, kde jsem byl od rana) jsem nejak provaril i ten prtscr. Tak jsem strelil od boku nejcastejsi pricinu s tim, ze kdyz to nebude ono, tak se susangha ozve

Jinak by me zajimalo co to tedy zpusobuje - co to je ten resource manager a na co, kde se tam ty metadata berou, k cemu patri atd? S timhle jsem se za cele ty roky nikdy nesetkal...

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

toho resetovania som sa trochu bála... zrejme ste mysleli s formátovaním jednotky .. no čo už ... snád to nejak zvládnem. veľmi pekne vám všetkým ďakujem za rady a ventero... veruže aj mna by zaujimalo čo to spôsobuje

ešte raz vdaka

Registrace
    Oct 2012

Susangha: Treba nam to nekdo osvetli ...

Registrace
    Nov 2009

toho resetovania som sa trochu bála... zrejme ste mysleli s formátovaním jednotky
    Ne RESET (ten uz jsi udelala obnovenim tovarnich nastaveni), ale RESTART (pres tlacitko Start dole vlevo v rohu) tedy vypnout/zapnout.

Metadata pro resource manager jsou soucasti transakci systemu NTFS, jak vidno, obcas to nefunguje na 100%. Nebo jsi tam mela nejake cekajici/nevyrizene transakce (ten prvni prikaz)?

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

nejsem si 100% jisty, ale PrivaZer to velice pravdepodobne dela taky, probere vsechny $Files a procisti je, muze nastat rozdeleni $MFT na vice kousku / nezajimave pro SSD / a $MFT dokaze opet spojit PuranDefrag v Boot modu...
    osobne tento SW pouzivam uz delsi dobu bez problemu, docela jsem se divil, kolik toho dokazal vyhodit bez nasledku pro OS / ani nevim na kolika PC jsem jej spustil / ....
    jinak je na procisteni dobry take BleachBit / s tim opatrne / a PatchCleaner....
    davam to sem jen jako upozorneni na existenci 1-click SW...

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

akokoľvek to spustím, či normálne alebo ako správca nakonci ostane d:/ a po reštartovaní stále nič... nepomohlo
    potom som skúšala resetovať... teda preinštalovať windows.. do továrnych nastavení opať a tiež nepomohlo... tak už fakt neviem ...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Instalace Win 10 na nový SSD
    Od Strýček Sam v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-07-2016, 14:09
  2. Windows 7: Obnovení systému windows 7 do původního stavu
    Od Cywka v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-05-2016, 13:53
  3. Reakcí: 17