reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

win 10 plný ssd aj po obnovení systému (Extend)

susangha (8)|17.10.2016 19:59
zaplnil sa mi ssd disk.. ostávalo mi len 60 gb, čo bolo problém na fungovanie niektorých programov. skúšala som čistenie disku, ccleaner, optimalizáciu a nič. Tak som preinštalovala systém(obnovenie továrnych nastavení aj s vymazaním osobných údajov, konta atd)... a po tento akcii mi ostáva voľných 115 GB z 238 GB a to ešte potrebujem nainštalovať programy. Takže sa opať dostanem tam kde som aj bola.
Nainštalovala som wizTree, kde som objavila priečinok Extend s podpriečinkom RmMetadata, ktorý má veľkosť 95 GB. Neviem čo robiť s tým priečinkom... v zúfalosti som sa ho snažila vymazať... no nejde to.
PROSIIIIIM POMOOOC

prikladám printscreen link: http://prntscr.com/cvhns9

poraďte mi prosím.. čo s tým

vopred veľká vďaka za každú radu
Ventero (1280)|17.10.2016 22:49
Win + pause/break, vlevo hore Ochrana systemu, vybrat jednotku a konfigurovat - tam uvidis, jestli nemas zbytecne prilis rezervovaneho mista pro body obnovy. Ja davam tak 4% na tuhle kapacitu. Pripadne stare body obnovy smaz a nech par poslednich.

Dale spust pruzkumnika, klikni pravym na disk a zvol vlastnosti. Tam dej vycisteni disku a dale zvol vycistit systemove soubory. Znovu ti probehne vypocet volneho mista a pak tam zatrhej stary system, stare updaty a vubec se tim projdi - dole ti to pise, co a jak je bezbecne ...
susangha (8)|18.10.2016 12:35
ahoj ventero.. čo sa týka ochrany systému.. bod obnovy na 4% mám, čistenie disku i systémových súborov som robila... v tom to nie je. ale dakujem za radu.... mna trápi ten 95 gb priečinok extend/rmmetadata (vid ten link na printscreen)... tam je problém, no nedá sa vymazať...
zsdx (2098)|18.10.2016 12:56
Ano, modri vedi, ze ochrana systemu ma sva data v System Volume Information, takze tudy cesta nevede ;)
Je potreba resetovat nastaveni resource manageru.

/E: staci kliknout na podtrzeny text a pouzit prikaz(y) z odpovedi
susangha (8)|18.10.2016 13:17
zsdx dakujem :) hanbím sa.. ale nerozumiem tomu... :( viete mi niekto polopate napísať ako resetovať nastavenie resource manageru? dakujem
Fox_25 (613)|18.10.2016 14:02
ZSDX mě předběhl, řešil jsem to samé, kamarád byl celkem naštvaný že mu někde lítá 50GB.

susangha
EDIT:
Ještě se ujisti že neprobíhají žádné transakce přes tento příkaz "fsutil resource info c:\".

Stačí spustit příkazový řádek(CMD), vložit příkaz "fsutil resource setautoreset true"(nelze přes klávesové zkratky, vložit pravým tlačítkem myši) a nakonec stisknout enter.

A pro jistotu, příkazový řádek lze spustit i přes kombinaci kláves WIN+R, napsat CMD a stisknout enter.
susangha (8)|18.10.2016 15:23
..tak podarilo sa... vložila som príkaz a udialo sa nasledovné : http://prntscr.com/cvt80j

čo ďalej?
Fox_25 (613)|18.10.2016 16:22
Resetovat PC.
zsdx (2098)|18.10.2016 17:57
Prace kvapna, malo platna.
1. vepis to radeji do prikazoveho radku s pravy Spravce (Start - cmd - pravoklik - Spustit jako spravce)
2. sama vidis, ze to neni cele - na konci chybi oznaceni jednotky (v tvem pripade c:\)
3. pak opravdu restartovat
Ventero (1280)|18.10.2016 18:49
Se omlouvam, ze jsem to necetl poradne a v tom vlaku (jel jsem zrovna z prace, kde jsem byl od rana) jsem nejak provaril i ten prtscr. Tak jsem strelil od boku nejcastejsi pricinu s tim, ze kdyz to nebude ono, tak se susangha ozve :D

Jinak by me zajimalo co to tedy zpusobuje - co to je ten resource manager a na co, kde se tam ty metadata berou, k cemu patri atd? S timhle jsem se za cele ty roky nikdy nesetkal...
susangha (8)|18.10.2016 19:27
toho resetovania som sa trochu bála... zrejme ste mysleli s formátovaním jednotky :( .. no čo už ... snád to nejak zvládnem. veľmi pekne vám všetkým ďakujem za rady :) a ventero... veruže aj mna by zaujimalo čo to spôsobuje :)

ešte raz vdaka
Ventero (1280)|18.10.2016 20:26
Susangha: Treba nam to nekdo osvetli ...
zsdx (2098)|19.10.2016 10:57
[QUOTE]toho resetovania som sa trochu bála... zrejme ste mysleli s formátovaním jednotky :([/QUOTE]
Ne RESET (ten uz jsi udelala obnovenim tovarnich nastaveni), ale RESTART (pres tlacitko Start dole vlevo v rohu) tedy vypnout/zapnout.

Metadata pro resource manager jsou soucasti transakci systemu NTFS, jak vidno, obcas to nefunguje na 100%. Nebo jsi tam mela nejake cekajici/nevyrizene transakce (ten prvni prikaz)?
john (877)|20.10.2016 03:15
nejsem si 100% jisty, ale PrivaZer :thumb to velice pravdepodobne dela taky, probere vsechny $Files a procisti je, muze nastat rozdeleni $MFT na vice kousku / nezajimave pro SSD / a $MFT dokaze opet spojit PuranDefrag v Boot modu...
osobne tento SW pouzivam uz delsi dobu bez problemu, docela jsem se divil, kolik toho dokazal vyhodit bez nasledku pro OS / ani nevim na kolika PC jsem jej spustil / ....
jinak je na procisteni dobry take BleachBit / s tim opatrne / a PatchCleaner....
davam to sem jen jako upozorneni na existenci 1-click SW...
susangha (8)|7.11.2016 18:52
akokoľvek to spustím, či normálne alebo ako správca nakonci ostane d:/ a po reštartovaní stále nič... nepomohlo
potom som skúšala resetovať... teda preinštalovať windows.. do továrnych nastavení opať a tiež nepomohlo... tak už fakt neviem ...
susangha (8)|9.11.2016 19:48
Takže podarilo sa nasledovne... vzhľadom na to, že som užívateľ, bála som sa to doplniť... ale nakoniec som skúsila.. a vyšlo to

"fsutil resource setautoreset true" za toto bolo potrebné dopísať C:/ a operácia bola úspešná :)

takže "fsutil resource setautoreset true C:/" bolo v mojom prípade správne
zsdx (2098)|9.11.2016 20:59
Tak to vidis, stacilo poradne cist (bod 2) a uz jsi to davno mohla mit...
susangha (8)|10.11.2016 17:24
to som si čítala.... len som to nepochopila... že mám tam doplniť to C :D ... ja že to blbne a naražal si na to d:/ čo mi stále ukazovalo nakonci v tom prntscreen :D a netušila som ako tam docieliť to c: :D no ale zrejme sa kábel uvolnil a došlo mi to... síce neskôr ale predsa :D

ale teším a Ďakujem prevelice moc :)