reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poraďte router s vypínatelným wifi (hardwarovo)

michal84 (140)|21.10.2016 23:44
Ahojte,
chcel by som Vás požiadať o radu pri výbere routeru, u ktorého sa dá vypínať wifi tlačítkom.

Cenovo by som mal predstavu čo najlacnejšie :), to píšem ale skor preto že netuším v akej cenovej relácii začínajú slušné routre tak by som si určite nechal poradiť ...


Ďakujem
Salamander (6177)|22.10.2016 10:15
Obavam se ze moznost vypinat wifi cast hardwarovym tlacitkem jsem uz hooodne dlouho nevidel.

Kvuli cemu neco takoveho potrebujes?

Jedine co me napada je, ze nektere TP-linky mely tlacitko pro WPS, v alternativnich firmwarech (OpenWRT nebo DD-WRT) se dalo prenastavit aby slouzilo k jinemu ucelu, takze treba i vypnuti wifi casti
Ventero (1280)|22.10.2016 10:31
Nejsem teda znalec routerů, ale také myslím, že už vymizelo.

To už je takový dlouhodobý tren - hlavně v IT - že užitečné věci mizí a ovladatelnost i kontrolovatelnost se zhoršuje. Stejně tak jsem dlouho už neviděl vypínač touchpadu. Také začaly mizet kontrolky na činnost HDD/SSD - to je zvlášť u Windows průser - atd.

I když u samotného routeru to asi až tak velký smysl nemá, ale u modemů s routerem to považuji za smysluplné ...

Jde vidět, že nejen šéf Microsoftu je Pablb, ale i další velké HW a SW firmy toto neštěstí, dopadající - Bohu žel - na naše hlavy, postihlo :D
62kokos (156)|22.10.2016 10:56
Takových routerů je spousty, jenom musíš hledat . Já vlastním tento https://www.czc.cz/zyxel-nbg6515/176269/produkt , maximální spokojenost a je v češtině.
Klíčové vlastnosti
Router ZyXEL NBG6515 pracuje souběžně v pásmech 2.4 a 5 GHz a podporuje rychlosti až 300 + 433 megabitů za sekundu (802.11 a/b/g/n/ac kompatibilní). Dále nabízí připojení k Ethernet sítím přes konektory RJ-45. Má jeden RJ-45 port Giga WAN s podporou přenosových rychlostí 10/100/1000 Mbps a samozřejmě čtyři porty 10/100/1000 Mbps Ethernet portů a USB. Kvalitní pokrytí signálem zajišťuje dvojice fixních všesměrových antén. K dispozici jsou tlačítka WPS, zapnutí routeru, zapnutí Wi-Fi, Reset, Switch tlačítko pro přepínání Router/AP/Repeater a samozřejmě také nezbytná sada indikačních LED diod.
Salamander (6177)|22.10.2016 11:59
[QUOTE=62kokos;585478]Takových routerů je spousty, jenom musíš hledat . Já vlastním tento https://www.czc.cz/zyxel-nbg6515/176269/produkt , maximální spokojenost a je v češtině.
Klíčové vlastnosti
Router ZyXEL NBG6515 pracuje souběžně v pásmech 2.4 a 5 GHz a podporuje rychlosti až 300 + 433 megabitů za sekundu (802.11 a/b/g/n/ac kompatibilní). Dále nabízí připojení k Ethernet sítím přes konektory RJ-45. Má jeden RJ-45 port Giga WAN s podporou přenosových rychlostí 10/100/1000 Mbps a samozřejmě čtyři porty 10/100/1000 Mbps Ethernet portů a USB. Kvalitní pokrytí signálem zajišťuje dvojice fixních všesměrových antén. K dispozici jsou tlačítka WPS, zapnutí routeru, zapnutí Wi-Fi, Reset, Switch tlačítko pro přepínání Router/AP/Repeater a samozřejmě také nezbytná sada indikačních LED diod.[/QUOTE]

Vidis, toho jsem si nevsiml :D

Stejne me nejvic dostavaji ty rychlosti co vsichni uvadeji ... 300+433 :D jak kdyby se to dalo scitat :D A ze podporuje 802.11ac je strasne hezky, ale vzhledem k tomu ze ma jenom 1x1 tak si oproti 802.11n vubec nepomuzes
michal84 (140)|22.10.2016 14:09
Chcem to koli tomu že wifi potrebujem iba občas tak sa mi hodí to mať vypnuté a zapnúť iba na chvilku keď to potrebujem.
Nejde o spotrebu ale aby mi to tu zbytočne nežiarilo :)

Pýtam sa tiež preto že sa v routeroch nevyznám a najsť nejaký kúsok s vypínaním na zadnej strane sa dá ale netuším či sa jedná o slušný model resp. značku.

Ten Zyxel vypadá dobre, trochu vyššia cenovka :)

A čo si myslíte o niečom takomto? Alebo nemá cenu uvyžovať v tej cenovej relaci?

https://www.mironet.cz/tenda-fh305-wirelessn-80211n-24-ghz-300-mbps-1x-wan-3x-lan-2x-5-dbi+dp268822/?gclid=CjwKEAjw-abABRDquOTJi8qdojwSJABt1S1O-qkEilUmhEWLcntk4BdBlQwtktixAzlawFp74zLQSxoCQznw_wcB#fotovideo
Salamander (6177)|22.10.2016 17:58
Pokud ti jde o zareni tak to aby sis obalil dum/byt do kovove folie, protoze ta wifi bude jedna z nejmene "zaricich" veci. Bezne GSM a televizni vysilace zari daleko vic.

Viz treba
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/6676129.stm
[QUOTE]
[FONT=Arial]sitting in a wi-fi hotspot for a year results in receiving the same dose of radio waves as making a 20-minute mobile phone call.[/FONT][/QUOTE]

Strucne receno, ta energie wifi zareni neni dost silna aby to melo nejaky realny efekt na fyziologii cloveka.
michal84 (140)|22.10.2016 20:47
Práve v tomto sa rozne štúdie lišia ... a zároveň je to niečo čo z mojho pohladu nie je problém eliminovať tak prečo to neurobiť, wifi použijem pár krát do týždňa na chvílu a preto mi príde zbytočné si takto pridávať ďalší žiarič :)

Díval som sa ešte na nejaké TP-Link modely, ktoré majú túto možnosť akurát netuším či je to v pohode značka a či je rozdiel v kvalite medzi modelmi alebo "iba" vo výbave, čo poviete na tieto? Z užívatelského hladiska by mi úplne stačil ten najlacnejší, je to špatná volba alebo v pohode?

http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wr841n/

http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-archer-c20-ac750/

http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wr1043nd/
Salamander (6177)|22.10.2016 22:40
TP-Linky nejsou spatne. Z tech try bych vybral asi Archer C20
michal84 (140)|24.10.2016 11:14
Ak je TP-link v pohode, tak asi zoberem ten najlacnejší ... výbavovo nepotrebujem nič extra, v podstate mám primárne PC na net pripojené priamo kablom takže router bude fakt slúžiť iba na to občasné wifi.

Teda povodne som sa pýtal aj na tú cenovú hladinu pretože som predpokladal že lacné routre nie sú moc kvalitné ale ak to chápem správne tak je to asi jedno že? Myslím to teraz tak že ak kúpim modem za 600Kč alebo s "lepšou výbavou" za 1200Kč tak to bude stále ta istá kvalita ohladne spolahlivosti?
Ventero (1280)|24.10.2016 13:47
[QUOTE=Salamander;585489]TP-Linky nejsou spatne. [/QUOTE]

Tak u těch dražších to bude určitě v pohodě, ale u těch nejlevnějších bych se bál toho samého co u nejlevnějších wi-fi karet této značky. Tj. velice nízký zisk, nízká citlivost a velká náchylnost na kolísání. Ale na 2 místnosti v bytě to stačí ...
Salamander (6177)|24.10.2016 14:41
Presne tak, pokud potrebuje jenom obcasne pripojeni tak je asi uplne jedno co koupi ... ty "lepsi" pak imho zacinaji urcite dost nad 1000Kc (2x2 a 3x3 MIMO) u tech levnych si nemyslim ze budou nejak dramaticke rozdily, beztak je to vsecko jeden referencni design, PCB taky stejne, akorat na to kazdy udela jinou plastovou skatuli.
michal84 (140)|25.10.2016 12:25
No mne ide hlavne o stabilitu netu cez kabel, koli wifi ho teda budem hnať cez router aj keď do PC zas bude pokračovať kablom.
Ide o to či je ten router dosť kvalitný (stabilný) aby nemal výpadky? Mám teraz ASUS RT-10N a to je teda krám, keď mám program, ktorý potrebuje nonstop pripojenie tak to poznám že sem tam aj keď iba na sekundu vypadne a to je pre mňa trochu problém (bez modemu to nevypadáva).

Predpokladam že s týmto by snáď nemal byť problém ani u toho najlacnejšieho TP linku ... alebo je lepšie zobrať drahší model?
Salamander (6177)|25.10.2016 12:32
tohle by vazne nemel delat ani ten ASUS, zkousel jsi novy firmware, pripadne reklamaci?
michal84 (140)|25.10.2016 15:57
Firmware už som prehrával viackrát ale je to proste šunt, moj názor teda, skúsenosť s dvoma kusmi toho istého modelu, jeden odišiel tesne po dvoch rokoch a tento je tiež už po záruke ale blbne čím ďalej viac. Niekedy proste spadne sieť a musím ho celý resetovať ... a hlavne teraz keď používam aplikaci citlivú na pripojenie tak vidím že ten net vypadáva často aj keď iba na sekundu.

Ide mi o to že potrebujem spolahlivé pripojenie a aj to je dovod prečo chcem kúpiť nový router a zaujima ma spolahlivosť, ak by ale takéto problémy hroziť nemali ani pri "lacnom" modeme tak je to asi jedno. Ten asus už nevyreklamujem tak poletí do koša.
Salamander (6177)|25.10.2016 18:57
Chces spolehlivost, ale nechces do toho vrazit vic jak 600? No to fakt nevim :D

Jeste bych ti mohl doporucil https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-krytem-a-do-racku/RB941-2nD-TC-hAP-lite-32-MB-RAM-650-MHz-4x-LAN-1x-2-4-GHz-802-11b-g-n-L4.html
Ktery je podle me o tridu spolehlivejsi jak ty TP-Linky, ale nema ten vysneny vypinac na WiFi

Ale wifi jde vypnout softwarove, a je dost mozne ze by ten SW switch sel namapovat na to tlacitko
michal84 (140)|25.10.2016 20:28
No to som práve netvrdil :) ja som sa práve pýtal či má význam si priplatiť aby som získal lepšiu spolahlivosť alebo za príplatok dostanem iba lepšiu "výbavu".
Ak by som prihodil nejaké peniaze ale neznamenalo by to lepšiu spolahlivosť tak som tvrdil že kludne pojdem do toho základného modelu.

Ale ak to tak nie je tak si radšej priplatím, niečo v rozmedzí 1000-1500 by som akceptoval :) ... ak sa za tie peniaze možeme už baviť o tej spolahlivosti na vyššej úrovni, ak by to malo znamenať že spolahlivejší router stojí min 3000 a viac tak by som do toho asi nešiel, to mi príde pre moje potreby neadekvátne. 600Kč ale nie je moj limit a povodne som ani s tak lacným routerom nepočítal ...

Pozrem sa na ten odkaz čo si poslal ale ak máš nejaký tip na dobrý router za viac peňazí tak budem rád ak poradíš. To wifi vypínanie je pre mňa ale doležité :) ak by ale bolo možné to preprogramovanie tlačítka tak to samozrejme je stále ideálne riešenie :)
Salamander (6177)|26.10.2016 12:31
No jeste takhle, co koupit kvalitnejsi router bez WiFi a kdyz budes bezdrat potrebovat, tak zapnes stavajici Ausus :notsure Konektivitu ti neomezi a na tu chvili kdy WiFi bude zapnute asi dostacuje

Za 1000 mas hezky Mikrotik nebo Ubiquiti EdgeRouter
michal84 (140)|26.10.2016 14:27
No to by tiež mohlo byť riešenie, chápem to tak že by sa použil nový router, z ktorého by net išiel do PC a do starého routeru a z toho by som využil to wifi, jo?

Akurát ideálne radšej povedzme za 1500 router už aj s wifi pretože moc neverím že mi ten asus dlho vydrží.

Chápem teda že tie tebou spomenuté značky sú s tých lepších...
Salamander (6177)|26.10.2016 20:32
Problem je prave v tom, ze prave treba Mikrotik zase nenabizi moznost vypnout wifi hardwarovym tlacitkem.
DrZelenka (2491)|26.10.2016 22:08
[QUOTE=michal84;585588]No to by tiež mohlo byť riešenie, chápem to tak že by sa použil nový router, z ktorého by net išiel do PC a do starého routeru a z toho by som využil to wifi, jo?

Akurát ideálne radšej povedzme za 1500 router už aj s wifi pretože moc neverím že mi ten asus dlho vydrží.

Chápem teda že tie tebou spomenuté značky sú s tých lepších...[/QUOTE]

Na občasné zapojení wifi je naprosto putna co koupíš, fungovat bude vše. Klidně kup tp-link za 400 a pojede to (levný tp-linky mají problém až s větší zátěží - 5 wlan klientů atp)

Co se týče spolehlivosti, tak mikrotik je naprosto spolehlivý (spravuju stovky mikrotiků a ty na UPS mají uptime klidně i 2roky pod plnou zátěží a bez zaváhání). Akorát ten levný nemá HW tlačítka. S dotykovou obrazovkou je jen tenhle, ale vzhledem k použití je to cenově nesmysl. https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-krytem-a-do-racku/RB2011UiAS-2HnD-IN-5x-Gbit-LAN-5x-100-Mbit-LAN-WiFi-2-4Ghz-SFP-USB-case-PoE-L5.html
michal84 (140)|26.10.2016 22:45
Mne ide o to aby bol stabilní internet hlavne po kably, ten ale bude musieť ísť cez router (takže z routera zase kablom do PC).

Tak asi fakt zoberem ten tplink a uvidím, ak s ním budú problémy tak to potom budem riešit niečim kvalitnejším.
Ventero (1280)|27.10.2016 08:39
Tak ho muzes do 14 dnu vratit. Proste to hned zkraje poradne otop a otestuj :D
michal84 (140)|27.10.2016 21:03
Tak som dnes kúpil ten TPLink ... tak snáď bude v pohode a keď nie tak ho hodím do koša :)

A tlačítko na WIFI funguje jak má :-D
michal84 (140)|31.10.2016 16:07
Tak mám ten router zapojený, normálne net ide do neho a kablom ho posielam z routra do stolného PC.
Dnes mám pustenú aplikaci, ktorá nepretržite potrebuje pripojenie na net a pozná aj chvílkové odpojenie. No a v priebehu hodiny už som mal povedzme dvojsekundový výpadok dva krát. Keď som mal net zapojený napriamo do PC (bez routra) tak sa to nedialo.

Toto isté mi robil aj ten starýASUS, je to normálne? Jako u žiadnej inej činnosti by som ten výpadok asi nepostrehol tak neviem či je to normálne len o tom človek za bežných okolností ani nevie ?
Ventero (1280)|31.10.2016 18:13
Pak bych hledal problem na te druhe strane - u wifi karty v pc ...
Salamander (6177)|31.10.2016 18:19
[QUOTE=Ventero;585648]Pak bych hledal problem na te druhe strane - u wifi karty v pc ...[/QUOTE]

[QUOTE=michal84;585646] a kablom ho posielam z routra do stolného PC.
[/QUOTE]

tam fakt ne
Ventero (1280)|31.10.2016 22:50
Jojo - uz jsem prepracovanej a uz se vidim na te druhe strane - v laznich, kam zitra odjedu :D

Nejak jsem sekl na tom, jak se 3/4 tematu tocilo kolem toho vypinaciho wifi ...

Tak se omlouvam.

Asi bych zkusil projet nastaveni routeru i nastaveni sitovky v PC, jestli by se tam nenaslo neco podezreleho (nejake ficury na usporu enegie ci neco ohledne prijimani i posilani dat atp.) a pak bych asi router vratil (kdyby jsi prosvihl 14 dni, tak tohle je duvod k reklamaci) a zkusil holt neco drazsiho ...
michal84 (140)|1.11.2016 14:48
OK, neviem síce čo by som v nastavení mal pozerať :) ale skúsim, keď tak ešte uvidím, dnes som to zatial nezaznamenal ...
pri najhoršom ako píšeš, skúsim niečo drahšie ...
Ventero (1280)|2.11.2016 07:10
Taky nevim, ale nic za to nedas - na nahodu.

Zkus se jeste obratit na podporu vyrobce, co ti k tomu reknou - jestli je to stand. chovani ...