reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Složky se zobrazují jako exe soubory

Farmy (30)|24.10.2016 17:42
Zdravím, věděl by prosím někdo v čem je problém? Když připojím přes USB k počítači flash disk a nebo SD kartu z mobilu, přepíše mi složky na .exe soubory (všechny jsou pak o velikosti 46kB). když jsem se pak pokusil připojit k jinému PC, zůstaly složky stále přejmenované na exe soubory. Krom toho se fotky ve složkách na SD kartě nějak divně rozházely. Se složkami a soubory v PC však vůbec nic není a dřív se mi při připojením karty/flash disku k PC nic podobného nestalo. Restartování nic nepomohlo. Myslíte že je to nějaká chyba PC nebo vir? Když jsem tu složku přepsanou na .exe soubor přepsal na .txt soubor a otevřel v poznámkovém bloku, tak jsem mimo hromady nedekodovaných znaků mohl přečíst něco ve smyslu: "This program must run under windows..." . Je to staré PC s Win XP, bez připojení k internetu, aktualizace antiviru tedy neprobíhají. Kdyby to byl vir, musela by ho segra odněkud přinést jedině na USB disku ale hacker by do programu asi nepsal "This program must....." :-)
Díky za radu.

V příloze je jedna ze složek přejmenovaných na .exe soubor, kterou jsem přepsal na txt. abych to mohl prohlédnout v poznámkovém bloku. !!!Upozornuji, že skutečně netuším, zda neobsahuje nějaký vir, tak pokud to chce někdo stahnout, at to projede antivirákem!!!
Fox_25 (613)|24.10.2016 18:43
"texťák" jsem stáhl, kaspersky nic nehlásil a jak word, tak notepad ukazuje že je to jen plné mezer, jako kdyby někdo pouze mačkal mezerník a pak to uložil.

Nicméně, doporučuji udělat Kaspersky rescue disk, nechat ho nastartovat, PC připojit k internetu, stáhnou se aktualizace a pak scan disku, protože to vypadá že PC chytilo vira.
https://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk
Farmy (30)|25.10.2016 11:50
Omlouvám se, ano v textáku, který jsem vložil jsou jen mezery,nechtěně vložil jsem jiný, který sice taky vznikl jako exe soubor ze složky ale nic neobsahuje. Ten kde jsem to viděl bude asi na flešce doma. A tam byl ten anglický řádek a pak jen hromada hranatých nul. Večer jsem se ještě znova díval, co to PC dělá a zjistil jsem, že když chci flešku bezpečně odpojit, tak to nejde. Přitom na PC ve škole to jde a ani antivir nekřičí že by na ní byl vir. Počítač doma jede bez problémů, není ani pomalý, ale když připojím flešku, tak se všechno na ní hrozně dlouho načítá.
Nevíte prosím o nějakém antiviru, třeba 30 denní zkušební verzi, který bych přinesl na flešce a pak jen nainstaloval? Nemám doma připojení k internetu. Děkuji.
Ventero (1280)|25.10.2016 12:44
Vzdy ti tam dal Fox odkaz na nejlepsi metodu.
Farmy (30)|25.10.2016 12:56
jj , jen nevím jak se mají stáhnout ty aktualizace, když v baráku není internet :-) Jedině, že by se daly stáhnout z netu ve škole na flešku a pak zkopírovat do PC, ale to nevím jestli by to šlo. Jinak díky.