reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTX 1080 jaký typ

izzi (58)|25.10.2016 11:14
Ahoj, máte někdo zkušenosti? jsou nějaké varianty GTX 1080 vyloženě lepší a naopak nějaké hroší? Počítá se u některých s výměnou chlazení? Já osobně teď uvažuji nad touhle https://www.mironet.cz/asus-strixgtx1080a8ggaming-16701835mhz-8gb-d5x-10ghz-256bit-dvi-2x-hdmi-2x-dp-300w-86+dp292956/ protože je k ní rovnou i myš jako dárek :D Nebo jsou lepší ty z Founders edice? Díky
Donald64 (702)|25.10.2016 19:34
Dle mých informací jsou nejlepší verze EVGA FTW a MSI Gaming X z nichž by pro výměnu chladiče měla být vhodnější MSI. Pokud však hodláš vyměňovat chlazení, raději se optej ještě někoho, kdo se v tomhle pohybuje, abys třeba nemusel připlácet za lepší chladič, který stejně vyměníš. (např. MSI Armor)

Founders edici bych nebral kvůli ořezanému napájení a jen jednomu ventilátoru, který zvyšuje hluk. Ty mnou zmiňované verze jsou považovány za dobré proto, že mají kvalitní PCB, dobře vyřešené a celkem tiché chlazení. No a na levnějších kartách bývá ušetřeno právě v některé z těchto oblastí.
johny__g (6387)|26.10.2016 13:20
A to chlazení chceš měnit za vodní blok? Protože mi není jasné co lepšího jiného bys tam chtěl dát.
izzi (58)|26.10.2016 14:04
Mno jinde mi jeden takový rádce, který chtěl 8000 Kč za sestavení,odhlučnění a nevím co všechno :D doporučoval ještě něco takového na karty https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000002IPI
Donald64 (702)|26.10.2016 16:17
Jo s tím jsem trochu obeznámen. To záleží hodně na tobě, zda jsi ochotný do toho dát tolik peněz a je pro tebe tichá sestava opravdu důležitá. HC-ULN a ULN sestavu si běžný člověk nepostaví. Je to složité na nastavování (buď to nastavíš hlučné nebo se ti to usmaží) i na výměnu chlazení na grafice, čímž ji můžeš také snadno zničit v případě neopatrnosti nebo nedostatku praxe.

Pokud ale nejsi zase tolik náročný a vystačíš si se semi-LN sestavou, tak stačí koupit jen odhlučněnou case, vyměnit v ní ventilátory, pořídit tišší verzi GPU, tichý chladič na CPU, vzít semipasivní zdroj a disk s 5400ot. a měl bys být spokojený. Jestliže ale požaduješ čistokrevné LN nebo něco tiššího, asi je vhodnější to raději přenechat odborníkům.
izzi (58)|26.10.2016 19:04
Aha, a já si myslel, že to chlazení v základu, co je na kartách nestačí :D nenapadlo mě, že je to čistě jen kvůli hluku .. :D Já nevím, já mám stejně většinu času zapnutou hudbu nebo nějaké zvuky, takže hlučnost PC někdy nějak neřeším.. navíc bydlím hned u ulice, takže tiché PC by mi klidu moc nepřidalo. Díky ale za odpovědi :)